'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

door
'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

Club Brugge maakte zopas officieel bekend dat Antonio Nusa naar RB Leipzig verhuist. Over het exacte prijskaartje van de 19-jarige Noor bestaat nog wat discussie, maar vast staat alleszins dat de bankrekening in Jan Breydel opnieuw stevig wordt gespijsd. Tot tevredenheid van de boekhouder.

Geteisterd door blessures en transferperikelen heeft Nusa, die in januari een overstap naar Brentford in het water zag vallen, nochtans een vrij matig seizoen achter de rug. Daarin tikte de dribbelkont, in totaal goed voor zeven goals en zes assists in 86 optredens voor Blauw-Zwart, af op vier doelpunten en evenveel assists in 46 duels. Toch staat zijn talent nog steeds buiten kijf.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Club stevent af op record

Hoewel het goudhaantje zijn geschatte marktwaarde daalde tot 15 miljoen krijgt Club, dat een halfjaar geleden nog 37 miljoen kon vangen, daardoor nu alsnog ongeveer het dubbele voor Nusa. Hij brengt immers een slordige 28 miljoen in het laatje. Nadat eerder deze zomer Igor Thiago de kassa reeds deed rinkelen dikt de teller in Westkapelle op die manier opnieuw flink aan.

Het Nieuwsblad berekent dat de landskampioen intussen al minstens 63,5 miljoen aan uitgaande transfers incasseerde. Voorlopig geen record, want twee jaar geleden brachten onder andere Charles De Ketelaere en Loïs Openda ruim 70 miljoen op. Al zou dat wel eens kunnen veranderen indien ook pakweg Raphael Onyedika of Andreas Skov Olsen andere oorden opzoekt.

Centen nog aanwenden?

Het lijkt dus aannemelijk dat het clubrecord in de komende weken nog aan diggelen wordt geslagen. Tegenover de zomer van 2022, toen het meer dan 50 miljoen spendeerde aan Roman Yaremchuk en co, tastte Club tot dusver zelf bovendien veel minder diep in de buidel. Tot hiertoe investeerde Dévy Rigaux, wiens huiswerk daarmee af lijkt, 'amper' 28 miljoen aan inkomende transfers.

Met een winstmarge van maar liefst 35,5 miljoen, een absoluut seizoensrecord, lijkt Blauw-Zwart nog vóór de start van de lucratieve Champions League dus al op weg naar een financieel boerenjaar. Afwachten of dat ook op sportief gebied het verhoopte succes zal opleveren. Indien de resultaten blijven tegenvallen worden de reserves straks misschien wel alsnog aangewend.

Club heeft nog nood aan versterking

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

112
112
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

127
127
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

30
30
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

143
143
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

217
217
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

266
266
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

538
538
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

104
104
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

479
479
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

561
561
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

687
687
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

313
313
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

126
126

Meer sportnieuws