'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

door
'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

Club Brugge maakte zopas officieel bekend dat Antonio Nusa naar RB Leipzig verhuist. Over het exacte prijskaartje van de 19-jarige Noor bestaat nog wat discussie, maar vast staat alleszins dat de bankrekening in Jan Breydel opnieuw stevig wordt gespijsd. Tot tevredenheid van de boekhouder.

Geteisterd door blessures en transferperikelen heeft Nusa, die in januari een overstap naar Brentford in het water zag vallen, nochtans een vrij matig seizoen achter de rug. Daarin tikte de dribbelkont, in totaal goed voor zeven goals en zes assists in 86 optredens voor Blauw-Zwart, af op vier doelpunten en evenveel assists in 46 duels. Toch staat zijn talent nog steeds buiten kijf.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club stevent af op record

Hoewel het goudhaantje zijn geschatte marktwaarde daalde tot 15 miljoen krijgt Club, dat een halfjaar geleden nog 37 miljoen kon vangen, daardoor nu alsnog ongeveer het dubbele voor Nusa. Hij brengt immers een slordige 28 miljoen in het laatje. Nadat eerder deze zomer Igor Thiago de kassa reeds deed rinkelen dikt de teller in Westkapelle op die manier opnieuw flink aan.

Het Nieuwsblad berekent dat de landskampioen intussen al minstens 63,5 miljoen aan uitgaande transfers incasseerde. Voorlopig geen record, want twee jaar geleden brachten onder andere Charles De Ketelaere en Loïs Openda ruim 70 miljoen op. Al zou dat wel eens kunnen veranderen indien ook pakweg Raphael Onyedika of Andreas Skov Olsen andere oorden opzoekt.

Centen nog aanwenden?

Het lijkt dus aannemelijk dat het clubrecord in de komende weken nog aan diggelen wordt geslagen. Tegenover de zomer van 2022, toen het meer dan 50 miljoen spendeerde aan Roman Yaremchuk en co, tastte Club tot dusver zelf bovendien veel minder diep in de buidel. Tot hiertoe investeerde Dévy Rigaux, wiens huiswerk daarmee af lijkt, 'amper' 28 miljoen aan inkomende transfers.

Met een winstmarge van maar liefst 35,5 miljoen, een absoluut seizoensrecord, lijkt Blauw-Zwart nog vóór de start van de lucratieve Champions League dus al op weg naar een financieel boerenjaar. Afwachten of dat ook op sportief gebied het verhoopte succes zal opleveren. Indien de resultaten blijven tegenvallen worden de reserves straks misschien wel alsnog aangewend.

Club heeft nog nood aan versterking

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

70
70
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

25
25
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

72
72
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

137
137
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

129
129
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

107
107
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

287
287
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

446
446
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

739
739
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

110
110
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

460
460
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

338
338
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws