'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

door
'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

Club Brugge maakte zopas officieel bekend dat Antonio Nusa naar RB Leipzig verhuist. Over het exacte prijskaartje van de 19-jarige Noor bestaat nog wat discussie, maar vast staat alleszins dat de bankrekening in Jan Breydel opnieuw stevig wordt gespijsd. Tot tevredenheid van de boekhouder.

Geteisterd door blessures en transferperikelen heeft Nusa, die in januari een overstap naar Brentford in het water zag vallen, nochtans een vrij matig seizoen achter de rug. Daarin tikte de dribbelkont, in totaal goed voor zeven goals en zes assists in 86 optredens voor Blauw-Zwart, af op vier doelpunten en evenveel assists in 46 duels. Toch staat zijn talent nog steeds buiten kijf.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club stevent af op record

Hoewel het goudhaantje zijn geschatte marktwaarde daalde tot 15 miljoen krijgt Club, dat een halfjaar geleden nog 37 miljoen kon vangen, daardoor nu alsnog ongeveer het dubbele voor Nusa. Hij brengt immers een slordige 28 miljoen in het laatje. Nadat eerder deze zomer Igor Thiago de kassa reeds deed rinkelen dikt de teller in Westkapelle op die manier opnieuw flink aan.

Het Nieuwsblad berekent dat de landskampioen intussen al minstens 63,5 miljoen aan uitgaande transfers incasseerde. Voorlopig geen record, want twee jaar geleden brachten onder andere Charles De Ketelaere en Loïs Openda ruim 70 miljoen op. Al zou dat wel eens kunnen veranderen indien ook pakweg Raphael Onyedika of Andreas Skov Olsen andere oorden opzoekt.

Centen nog aanwenden?

Het lijkt dus aannemelijk dat het clubrecord in de komende weken nog aan diggelen wordt geslagen. Tegenover de zomer van 2022, toen het meer dan 50 miljoen spendeerde aan Roman Yaremchuk en co, tastte Club tot dusver zelf bovendien veel minder diep in de buidel. Tot hiertoe investeerde Dévy Rigaux, wiens huiswerk daarmee af lijkt, 'amper' 28 miljoen aan inkomende transfers.

Met een winstmarge van maar liefst 35,5 miljoen, een absoluut seizoensrecord, lijkt Blauw-Zwart nog vóór de start van de lucratieve Champions League dus al op weg naar een financieel boerenjaar. Afwachten of dat ook op sportief gebied het verhoopte succes zal opleveren. Indien de resultaten blijven tegenvallen worden de reserves straks misschien wel alsnog aangewend.

Club heeft nog nood aan versterking

Meest recent

Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

5
5
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

35
35
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

317
317
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

20
20
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

26
26
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

156
156
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

59
59
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

103
103
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

102
102
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

103
103
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

93
93
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

234
234
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

262
262
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

162
162
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

135
135
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

175
175
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

147
147
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

288
288
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

402
402
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

218
218
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197

Meer sportnieuws