'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

1144 stemmen
'Club Brugge breekt alle records op transfermarkt'

Club Brugge maakte zopas officieel bekend dat Antonio Nusa naar RB Leipzig verhuist. Over het exacte prijskaartje van de 19-jarige Noor bestaat nog wat discussie, maar vast staat alleszins dat de bankrekening in Jan Breydel opnieuw stevig wordt gespijsd. Tot tevredenheid van de boekhouder.

Geteisterd door blessures en transferperikelen heeft Nusa, die in januari een overstap naar Brentford in het water zag vallen, nochtans een vrij matig seizoen achter de rug. Daarin tikte de dribbelkont, in totaal goed voor zeven goals en zes assists in 86 optredens voor Blauw-Zwart, af op vier doelpunten en evenveel assists in 46 duels. Toch staat zijn talent nog steeds buiten kijf.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Club stevent af op record

Hoewel het goudhaantje zijn geschatte marktwaarde daalde tot 15 miljoen krijgt Club, dat een halfjaar geleden nog 37 miljoen kon vangen, daardoor nu alsnog ongeveer het dubbele voor Nusa. Hij brengt immers een slordige 28 miljoen in het laatje. Nadat eerder deze zomer Igor Thiago de kassa reeds deed rinkelen dikt de teller in Westkapelle op die manier opnieuw flink aan.

Het Nieuwsblad berekent dat de landskampioen intussen al minstens 63,5 miljoen aan uitgaande transfers incasseerde. Voorlopig geen record, want twee jaar geleden brachten onder andere Charles De Ketelaere en Loïs Openda ruim 70 miljoen op. Al zou dat wel eens kunnen veranderen indien ook pakweg Raphael Onyedika of Andreas Skov Olsen andere oorden opzoekt.

Centen nog aanwenden?

Het lijkt dus aannemelijk dat het clubrecord in de komende weken nog aan diggelen wordt geslagen. Tegenover de zomer van 2022, toen het meer dan 50 miljoen spendeerde aan Roman Yaremchuk en co, tastte Club tot dusver zelf bovendien veel minder diep in de buidel. Tot hiertoe investeerde Dévy Rigaux, wiens huiswerk daarmee af lijkt, 'amper' 28 miljoen aan inkomende transfers.

Met een winstmarge van maar liefst 35,5 miljoen, een absoluut seizoensrecord, lijkt Blauw-Zwart nog vóór de start van de lucratieve Champions League dus al op weg naar een financieel boerenjaar. Afwachten of dat ook op sportief gebied het verhoopte succes zal opleveren. Indien de resultaten blijven tegenvallen worden de reserves straks misschien wel alsnog aangewend.

Club heeft nog nood aan versterking

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op 18-jarige flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

34
34
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

103
103
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

33
33
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

411
411
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

299
299
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

98
98
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

333
333
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

319
319
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

53
53
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

75
75
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

133
133
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

46
46
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

421
421
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

411
411
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

139
139
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

64
64
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

571
571
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

125
125
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

138
138
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

169
169
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

161
161
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

460
460

Meer sportnieuws