'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

501 stemmen
'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Club Brugge dan toch deze zomer reeds afscheid te nemen van goudhaantje Antonio Nusa. De 19-jarige Noor werd zopas zelfs al officieel voorgesteld bij RB Leipzig, dat in mum van tijd een overeenkomst bereikte met Blauw-Zwart. Intussen geraken ook alsmaar meer details over de lucratieve deal bekend.

Nadat in januari een overstap naar Brentford op de valreep afsprong omwille van een probleem bij zijn medische keuring gooide die deze keer geen roet in het eten voor Nusa, die volgens Het Laatste Nieuws tevens nog aan de mouw werd getrokken door Borussia Dortmund. Leipzig was echter bereid om verder te gaan dan de concurrent in de Bundesliga en won zo het pleit.

Nusa richting RB Leipzig

Naar verluidt hebben de Duitsers minstens 28 miljoen veil voor Nusa, wiens totale transfersom volgens Het Nieuwsblad via diverse bonussen zelfs de kaap van 30 miljoen kan ronden. Aanzienlijk minder dan de 37 miljoen die Brentford een halfjaar geleden voor hem op tafel wilde leggen, maar op die manier hoort men de kassa in Jan Breydel dus toch weer stevig rinkelen.

Afhankelijk van de bron bestaat er wel nog wat onenigheid over het exacte prijskaartje dat, inclusief en exclusief bonussen, op de Brugse bankrekening zal verschijnen. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri is de landskampioen bijvoorbeeld 'slechts' verzekerd van ruim 20 miljoen, aangevuld met zo'n 7,5 miljoen aan bonussen en recht op 12,5% bij een latere doorverkoop.

Jackpot voor Club Brugge

Omwille van zijn blessuregeschiedenis zou Leipzig zo de risico's willen drukken, iets waar Club dus mee zou instemmen. Ook in het buitenland wordt er gretig gegoocheld met cijfers. Duitse en Noorse media maken gewag van een minimumbedrag van ongeveer 22 miljoen dat kan oplopen tot een dertigtal miljoen. Of hoe men in Westkapelle duimt dat Nusa slaagt in Duitsland.

Afwachten dus of Club ooit het volledige totaalpakket zal opstrijken. In de Red Bull Arena zal de zevenvoudig international, die er zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2029, onder meer de kleedkamer delen met Rode Duivel en ex-Bruggeling Loïs Openda. Nusa moet in Leipzig tevens de schoenen zien te vullen van Dani Olmo, die zopas naar FC Barcelona verhuisde.

Hoeveel is Nusa volgens u waard?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

1
1
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

7
7
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

17
17
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

12
12
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

214
214
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

32
32
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

164
164
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

200
200
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

132
132
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

95
95
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

627
627
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

142
142
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

153
153
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

983
983
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

617
617
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

419
419
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

812
812
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

788
788
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

127
127
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

471
471
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

780
780
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

375
375

Meer sportnieuws