'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

501 stemmen
'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Club Brugge dan toch deze zomer reeds afscheid te nemen van goudhaantje Antonio Nusa. De 19-jarige Noor werd zopas zelfs al officieel voorgesteld bij RB Leipzig, dat in mum van tijd een overeenkomst bereikte met Blauw-Zwart. Intussen geraken ook alsmaar meer details over de lucratieve deal bekend.

Nadat in januari een overstap naar Brentford op de valreep afsprong omwille van een probleem bij zijn medische keuring gooide die deze keer geen roet in het eten voor Nusa, die volgens Het Laatste Nieuws tevens nog aan de mouw werd getrokken door Borussia Dortmund. Leipzig was echter bereid om verder te gaan dan de concurrent in de Bundesliga en won zo het pleit.

LEES OOK: 'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Nusa richting RB Leipzig

Naar verluidt hebben de Duitsers minstens 28 miljoen veil voor Nusa, wiens totale transfersom volgens Het Nieuwsblad via diverse bonussen zelfs de kaap van 30 miljoen kan ronden. Aanzienlijk minder dan de 37 miljoen die Brentford een halfjaar geleden voor hem op tafel wilde leggen, maar op die manier hoort men de kassa in Jan Breydel dus toch weer stevig rinkelen.

Afhankelijk van de bron bestaat er wel nog wat onenigheid over het exacte prijskaartje dat, inclusief en exclusief bonussen, op de Brugse bankrekening zal verschijnen. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri is de landskampioen bijvoorbeeld 'slechts' verzekerd van ruim 20 miljoen, aangevuld met zo'n 7,5 miljoen aan bonussen en recht op 12,5% bij een latere doorverkoop.

Jackpot voor Club Brugge

Omwille van zijn blessuregeschiedenis zou Leipzig zo de risico's willen drukken, iets waar Club dus mee zou instemmen. Ook in het buitenland wordt er gretig gegoocheld met cijfers. Duitse en Noorse media maken gewag van een minimumbedrag van ongeveer 22 miljoen dat kan oplopen tot een dertigtal miljoen. Of hoe men in Westkapelle duimt dat Nusa slaagt in Duitsland.

Afwachten dus of Club ooit het volledige totaalpakket zal opstrijken. In de Red Bull Arena zal de zevenvoudig international, die er zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2029, onder meer de kleedkamer delen met Rode Duivel en ex-Bruggeling Loïs Openda. Nusa moet in Leipzig tevens de schoenen zien te vullen van Dani Olmo, die zopas naar FC Barcelona verhuisde.

Hoeveel is Nusa volgens u waard?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

57
57
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

33
33
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

53
53
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

72
72
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

42
42
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

211
211
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

288
288
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

23
23
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

60
60
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

156
156
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

117
117
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

87
87
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

459
459
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

215
215
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

338
338
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

203
203
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

256
256
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

299
299
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

174
174
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

583
583
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

131
131
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

119
119
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

468
468
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

146
146

Meer sportnieuws