'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

door
'Jackpot voor Club Brugge: exacte details Nusa-deal bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Club Brugge dan toch deze zomer reeds afscheid te nemen van goudhaantje Antonio Nusa. De 19-jarige Noor werd zopas zelfs al officieel voorgesteld bij RB Leipzig, dat in mum van tijd een overeenkomst bereikte met Blauw-Zwart. Intussen geraken ook alsmaar meer details over de lucratieve deal bekend.

Nadat in januari een overstap naar Brentford op de valreep afsprong omwille van een probleem bij zijn medische keuring gooide die deze keer geen roet in het eten voor Nusa, die volgens Het Laatste Nieuws tevens nog aan de mouw werd getrokken door Borussia Dortmund. Leipzig was echter bereid om verder te gaan dan de concurrent in de Bundesliga en won zo het pleit.

LEES OOK: Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Nusa richting RB Leipzig

Naar verluidt hebben de Duitsers minstens 28 miljoen veil voor Nusa, wiens totale transfersom volgens Het Nieuwsblad via diverse bonussen zelfs de kaap van 30 miljoen kan ronden. Aanzienlijk minder dan de 37 miljoen die Brentford een halfjaar geleden voor hem op tafel wilde leggen, maar op die manier hoort men de kassa in Jan Breydel dus toch weer stevig rinkelen.

Afhankelijk van de bron bestaat er wel nog wat onenigheid over het exacte prijskaartje dat, inclusief en exclusief bonussen, op de Brugse bankrekening zal verschijnen. Volgens transferexpert Sacha Tavolieri is de landskampioen bijvoorbeeld 'slechts' verzekerd van ruim 20 miljoen, aangevuld met zo'n 7,5 miljoen aan bonussen en recht op 12,5% bij een latere doorverkoop.

Jackpot voor Club Brugge

Omwille van zijn blessuregeschiedenis zou Leipzig zo de risico's willen drukken, iets waar Club dus mee zou instemmen. Ook in het buitenland wordt er gretig gegoocheld met cijfers. Duitse en Noorse media maken gewag van een minimumbedrag van ongeveer 22 miljoen dat kan oplopen tot een dertigtal miljoen. Of hoe men in Westkapelle duimt dat Nusa slaagt in Duitsland.

Afwachten dus of Club ooit het volledige totaalpakket zal opstrijken. In de Red Bull Arena zal de zevenvoudig international, die er zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2029, onder meer de kleedkamer delen met Rode Duivel en ex-Bruggeling Loïs Openda. Nusa moet in Leipzig tevens de schoenen zien te vullen van Dani Olmo, die zopas naar FC Barcelona verhuisde.

Hoeveel is Nusa volgens u waard?

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

46
46
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

23
23
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

16
16
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

83
83
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

17
17
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

433
433
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

190
190
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

154
154
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

74
74
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

86
86
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

53
53
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

86
86
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

598
598
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

144
144
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

298
298
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

604
604
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

266
266
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

82
82
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

412
412
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

349
349
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

122
122
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

225
225

Meer sportnieuws