Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

518 stemmen
Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

De toptransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig is officieel. De Duitse club heeft de buitenspeler van Club Brugge definitief overgenomen. Op de webstek van de Duitse club verklaart de buitenspeler zijn keuze. Hij zal met rugnummer 7 gaan spelen.

Een transfer van Nusa leek er deze zomer niet meer aan te komen, maar door de overgang van Dani Olmo naar RB Leipzig ging het plots snel. De Duitsers vonden een akkoord met Nusa én Club Brugge en inmiddels is de Noor ook al voorgesteld op de officiële kanalen. Club Brugge ontvangt naar verluidt een totaalbedrag rond de 28 miljoen euro. Nusa tekende een contract tot 2029 in Duitsland.

Keuze uitgelegd

Nusa voelde zich klaar voor de stap naar het buitenland. “Ik ben gewoon ongelooflijk trots om bij RB Leipzig en in de Bundesliga te zijn. De club liet me een duidelijke visie en een duidelijk pad zien, dat me volledig heeft overtuigd. Het is natuurlijk een grote stap voor mij, maar ik ben er klaar voor.”

Volgens  Nusa is RB Leipzig een topclub. “RB Leipzig is een van de topclubs in Europa geworden en is vooral een van de plekken voor jonge spelers. Toen ik hier in 2021 met Brugge speelde, was ik erg onder de indruk van het trainingscentrum en de academie, en natuurlijk zag ik ook het stadion. Het is gewoon een uitstekend gevoel om daar voor meer dan 45.000 fans te kunnen spelen.”

Snel integreren

Nusa verlaat Club Brugge aldus per direct. Blauw-Zwart verliest een smaakmaker. “Voor mij is het belangrijk om mezelf snel in het team te integreren. Maar ik kom in een heel cool team terecht met de perfecte mix van jonge en ervaren spelers en vooral een duidelijke gamefilosofie: offensief, sterk, snel, tegendruk.”

Volgens Nusa is de Duitse club het perfect opstapje na de Belgische landskampioen. “Dit past perfect bij mijn kwaliteiten en ik kijk erg uit naar de samenwerking met de jongens rond Xavi, Lois Openda of Benjamin Sesko, die al hebben laten zien waar ze in hun eerste seizoen mee worstelen. Ik ben klaar om te beginnen!”

LEES OOK: WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Een goede stap voor Nusa?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

31
31
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

24
24
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

33
33
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

234
234
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

64
64
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

178
178
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

649
649
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

138
138
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

170
170
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

438
438
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

242
242
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

416
416
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws