Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

518 stemmen
Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

De toptransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig is officieel. De Duitse club heeft de buitenspeler van Club Brugge definitief overgenomen. Op de webstek van de Duitse club verklaart de buitenspeler zijn keuze. Hij zal met rugnummer 7 gaan spelen.

Een transfer van Nusa leek er deze zomer niet meer aan te komen, maar door de overgang van Dani Olmo naar RB Leipzig ging het plots snel. De Duitsers vonden een akkoord met Nusa én Club Brugge en inmiddels is de Noor ook al voorgesteld op de officiële kanalen. Club Brugge ontvangt naar verluidt een totaalbedrag rond de 28 miljoen euro. Nusa tekende een contract tot 2029 in Duitsland.

Keuze uitgelegd

Nusa voelde zich klaar voor de stap naar het buitenland. “Ik ben gewoon ongelooflijk trots om bij RB Leipzig en in de Bundesliga te zijn. De club liet me een duidelijke visie en een duidelijk pad zien, dat me volledig heeft overtuigd. Het is natuurlijk een grote stap voor mij, maar ik ben er klaar voor.”

Volgens  Nusa is RB Leipzig een topclub. “RB Leipzig is een van de topclubs in Europa geworden en is vooral een van de plekken voor jonge spelers. Toen ik hier in 2021 met Brugge speelde, was ik erg onder de indruk van het trainingscentrum en de academie, en natuurlijk zag ik ook het stadion. Het is gewoon een uitstekend gevoel om daar voor meer dan 45.000 fans te kunnen spelen.”

Snel integreren

Nusa verlaat Club Brugge aldus per direct. Blauw-Zwart verliest een smaakmaker. “Voor mij is het belangrijk om mezelf snel in het team te integreren. Maar ik kom in een heel cool team terecht met de perfecte mix van jonge en ervaren spelers en vooral een duidelijke gamefilosofie: offensief, sterk, snel, tegendruk.”

Volgens Nusa is de Duitse club het perfect opstapje na de Belgische landskampioen. “Dit past perfect bij mijn kwaliteiten en ik kijk erg uit naar de samenwerking met de jongens rond Xavi, Lois Openda of Benjamin Sesko, die al hebben laten zien waar ze in hun eerste seizoen mee worstelen. Ik ben klaar om te beginnen!”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Een goede stap voor Nusa?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

10
10
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

39
39
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

95
95
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

16
16
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

31
31
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

46
46
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

86
86
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

72
72
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

159
159
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

200
200
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

442
442
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

198
198
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

307
307
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

31
31
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

43
43
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

174
174
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

204
204
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

498
498
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

189
189
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

46
46
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

132
132

Meer sportnieuws