Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

518
Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

De toptransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig is officieel. De Duitse club heeft de buitenspeler van Club Brugge definitief overgenomen. Op de webstek van de Duitse club verklaart de buitenspeler zijn keuze. Hij zal met rugnummer 7 gaan spelen.

Een transfer van Nusa leek er deze zomer niet meer aan te komen, maar door de overgang van Dani Olmo naar RB Leipzig ging het plots snel. De Duitsers vonden een akkoord met Nusa én Club Brugge en inmiddels is de Noor ook al voorgesteld op de officiële kanalen. Club Brugge ontvangt naar verluidt een totaalbedrag rond de 28 miljoen euro. Nusa tekende een contract tot 2029 in Duitsland.

Keuze uitgelegd

Nusa voelde zich klaar voor de stap naar het buitenland. “Ik ben gewoon ongelooflijk trots om bij RB Leipzig en in de Bundesliga te zijn. De club liet me een duidelijke visie en een duidelijk pad zien, dat me volledig heeft overtuigd. Het is natuurlijk een grote stap voor mij, maar ik ben er klaar voor.”

Volgens  Nusa is RB Leipzig een topclub. “RB Leipzig is een van de topclubs in Europa geworden en is vooral een van de plekken voor jonge spelers. Toen ik hier in 2021 met Brugge speelde, was ik erg onder de indruk van het trainingscentrum en de academie, en natuurlijk zag ik ook het stadion. Het is gewoon een uitstekend gevoel om daar voor meer dan 45.000 fans te kunnen spelen.”

Snel integreren

Nusa verlaat Club Brugge aldus per direct. Blauw-Zwart verliest een smaakmaker. “Voor mij is het belangrijk om mezelf snel in het team te integreren. Maar ik kom in een heel cool team terecht met de perfecte mix van jonge en ervaren spelers en vooral een duidelijke gamefilosofie: offensief, sterk, snel, tegendruk.”

Volgens Nusa is de Duitse club het perfect opstapje na de Belgische landskampioen. “Dit past perfect bij mijn kwaliteiten en ik kijk erg uit naar de samenwerking met de jongens rond Xavi, Lois Openda of Benjamin Sesko, die al hebben laten zien waar ze in hun eerste seizoen mee worstelen. Ik ben klaar om te beginnen!”

LEES OOK: 'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

Een goede stap voor Nusa?

Meest recent

Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

23
23
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

9
9
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

173
173
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

254
254
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

172
172
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

225
225
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

149
149
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

54
54
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

240
240
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

88
88
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

114
114
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

36
36
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

246
246
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

175
175
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

56
56
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

186
186
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1121
1121
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

193
193
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

202
202
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48

Meer sportnieuws