Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

door
Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

De toptransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig is officieel. De Duitse club heeft de buitenspeler van Club Brugge definitief overgenomen. Op de webstek van de Duitse club verklaart de buitenspeler zijn keuze. Hij zal met rugnummer 7 gaan spelen.

Een transfer van Nusa leek er deze zomer niet meer aan te komen, maar door de overgang van Dani Olmo naar RB Leipzig ging het plots snel. De Duitsers vonden een akkoord met Nusa én Club Brugge en inmiddels is de Noor ook al voorgesteld op de officiële kanalen. Club Brugge ontvangt naar verluidt een totaalbedrag rond de 28 miljoen euro. Nusa tekende een contract tot 2029 in Duitsland.

Keuze uitgelegd

Nusa voelde zich klaar voor de stap naar het buitenland. “Ik ben gewoon ongelooflijk trots om bij RB Leipzig en in de Bundesliga te zijn. De club liet me een duidelijke visie en een duidelijk pad zien, dat me volledig heeft overtuigd. Het is natuurlijk een grote stap voor mij, maar ik ben er klaar voor.”

Volgens  Nusa is RB Leipzig een topclub. “RB Leipzig is een van de topclubs in Europa geworden en is vooral een van de plekken voor jonge spelers. Toen ik hier in 2021 met Brugge speelde, was ik erg onder de indruk van het trainingscentrum en de academie, en natuurlijk zag ik ook het stadion. Het is gewoon een uitstekend gevoel om daar voor meer dan 45.000 fans te kunnen spelen.”

Snel integreren

Nusa verlaat Club Brugge aldus per direct. Blauw-Zwart verliest een smaakmaker. “Voor mij is het belangrijk om mezelf snel in het team te integreren. Maar ik kom in een heel cool team terecht met de perfecte mix van jonge en ervaren spelers en vooral een duidelijke gamefilosofie: offensief, sterk, snel, tegendruk.”

Volgens Nusa is de Duitse club het perfect opstapje na de Belgische landskampioen. “Dit past perfect bij mijn kwaliteiten en ik kijk erg uit naar de samenwerking met de jongens rond Xavi, Lois Openda of Benjamin Sesko, die al hebben laten zien waar ze in hun eerste seizoen mee worstelen. Ik ben klaar om te beginnen!”

LEES OOK: 'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Een goede stap voor Nusa?

Meest recent

'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

74
74
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

53
53
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

155
155
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

205
205
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

37
37
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

361
361
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

234
234
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

508
508
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

397
397
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

297
297
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

68
68
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

115
115
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

747
747
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

576
576
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

282
282
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

344
344
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

864
864
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

385
385
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

338
338
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

438
438
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

185
185
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

184
184
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

101
101
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

325
325
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

323
323

Meer sportnieuws