Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

518
Nusa officieel voorgesteld bij RB Leipzig en legt keuze uit

De toptransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig is officieel. De Duitse club heeft de buitenspeler van Club Brugge definitief overgenomen. Op de webstek van de Duitse club verklaart de buitenspeler zijn keuze. Hij zal met rugnummer 7 gaan spelen.

Een transfer van Nusa leek er deze zomer niet meer aan te komen, maar door de overgang van Dani Olmo naar RB Leipzig ging het plots snel. De Duitsers vonden een akkoord met Nusa én Club Brugge en inmiddels is de Noor ook al voorgesteld op de officiële kanalen. Club Brugge ontvangt naar verluidt een totaalbedrag rond de 28 miljoen euro. Nusa tekende een contract tot 2029 in Duitsland.

Keuze uitgelegd

Nusa voelde zich klaar voor de stap naar het buitenland. “Ik ben gewoon ongelooflijk trots om bij RB Leipzig en in de Bundesliga te zijn. De club liet me een duidelijke visie en een duidelijk pad zien, dat me volledig heeft overtuigd. Het is natuurlijk een grote stap voor mij, maar ik ben er klaar voor.”

Volgens  Nusa is RB Leipzig een topclub. “RB Leipzig is een van de topclubs in Europa geworden en is vooral een van de plekken voor jonge spelers. Toen ik hier in 2021 met Brugge speelde, was ik erg onder de indruk van het trainingscentrum en de academie, en natuurlijk zag ik ook het stadion. Het is gewoon een uitstekend gevoel om daar voor meer dan 45.000 fans te kunnen spelen.”

Snel integreren

Nusa verlaat Club Brugge aldus per direct. Blauw-Zwart verliest een smaakmaker. “Voor mij is het belangrijk om mezelf snel in het team te integreren. Maar ik kom in een heel cool team terecht met de perfecte mix van jonge en ervaren spelers en vooral een duidelijke gamefilosofie: offensief, sterk, snel, tegendruk.”

Volgens Nusa is de Duitse club het perfect opstapje na de Belgische landskampioen. “Dit past perfect bij mijn kwaliteiten en ik kijk erg uit naar de samenwerking met de jongens rond Xavi, Lois Openda of Benjamin Sesko, die al hebben laten zien waar ze in hun eerste seizoen mee worstelen. Ik ben klaar om te beginnen!”

LEES OOK: 'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Een goede stap voor Nusa?

Meest recent

Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

12
12
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

50
50
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

29
29
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

36
36
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

73
73
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

100
100
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

41
41
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

70
70
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

43
43
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

162
162
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

157
157
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

125
125
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

18
18
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

4
4
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

173
173
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

73
73
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

61
61
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

312
312
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

118
118
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

68
68
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

89
89
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

79
79
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

187
187
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

55
55

Meer sportnieuws