Gezichtsverlies voor Cercle: "Maakten geen schijn van kans"

door
Gezichtsverlies voor Cercle:

De Belgische ploegen hebben geen goede week achter de rug in Europa. Union SG verloor woensdag al met 3-1 van Slavia Praag, terwijl AA Gent in extremis een zege weggaf tegen op bezoek bij Silkeborg. Cercle Brugge ligt dan weer met anderhalf been uit de voorrondes van de Europa League.

Cercle kroonde zich vorig seizoen tot dé grote revelatie in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen plaatsten zich zelf voor de Champions' Play-Offs en legden daarin zelfs beslag op de vierde plaats. Hierdoor kon Groen-Zwart zich verzekeren van Europees voetbal.

De Vereniging mag zelfs hopen op een plek in de Europa League. Daarvoor moet het wel drie voorrondes zien te overleven. De eerste werd alvast succesvol afgerond. Zo haalde Groen-Zwart het in twee wedstrijden van het Schotse Kilmarnock. Zo kwam een Europees najaar wel erg dichtbij.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Pandoering in Noorwegen

Als Groen-Zwart de huidige voorronde overleeft, mag het naar de play-offs van de Europa League. Indien die tot een goed einde worden gebracht is het hoofdtoernooi een feit. En als het daarin alsnog fout loopt, is Cercle toch geplaatst voor de Conference League.

Maar in de heenmatch liep het al meteen grondig fout voor Groen-Zwart. De Vereniging nam het immers op tegen Molde FK en werd in Noorwegen op een pandoering getrakteerd. Zo haalde de thuisploeg het met zware 3-0-cijfers. Cercle mocht zelfs van geluk spreken dat Molde nog een strafschop miste.

Totale afgang vermeden

Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het Brugse kamp. "We werden overklast. Als we eerlijk zijn, dan hadden we geen schijn van kans", reageerde coach Miron Muslic tegenover Het Laatste Nieuws. "We hadden wel vijf of zes tegengoals kunnen slikken. Warleson heeft ons gered van een nog zwaardere nederlaag. Dit is een bittere pil.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

57
57
Rigaux speelt open kaart over wintermercato Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

97
97
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

233
233
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

109
109
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

288
288
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

538
538
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

625
625
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

218
218
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

361
361
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

214
214
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

509
509
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

823
823
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

289
289
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

731
731
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

536
536
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

318
318
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

90
90
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

423
423
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

108
108
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2184
2184
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

437
437
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

464
464

Meer sportnieuws