Gezichtsverlies voor Cercle: "Maakten geen schijn van kans"

263 stemmen
Gezichtsverlies voor Cercle:

De Belgische ploegen hebben geen goede week achter de rug in Europa. Union SG verloor woensdag al met 3-1 van Slavia Praag, terwijl AA Gent in extremis een zege weggaf tegen op bezoek bij Silkeborg. Cercle Brugge ligt dan weer met anderhalf been uit de voorrondes van de Europa League.

Cercle kroonde zich vorig seizoen tot dé grote revelatie in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen plaatsten zich zelf voor de Champions' Play-Offs en legden daarin zelfs beslag op de vierde plaats. Hierdoor kon Groen-Zwart zich verzekeren van Europees voetbal.

De Vereniging mag zelfs hopen op een plek in de Europa League. Daarvoor moet het wel drie voorrondes zien te overleven. De eerste werd alvast succesvol afgerond. Zo haalde Groen-Zwart het in twee wedstrijden van het Schotse Kilmarnock. Zo kwam een Europees najaar wel erg dichtbij.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Pandoering in Noorwegen

Als Groen-Zwart de huidige voorronde overleeft, mag het naar de play-offs van de Europa League. Indien die tot een goed einde worden gebracht is het hoofdtoernooi een feit. En als het daarin alsnog fout loopt, is Cercle toch geplaatst voor de Conference League.

Maar in de heenmatch liep het al meteen grondig fout voor Groen-Zwart. De Vereniging nam het immers op tegen Molde FK en werd in Noorwegen op een pandoering getrakteerd. Zo haalde de thuisploeg het met zware 3-0-cijfers. Cercle mocht zelfs van geluk spreken dat Molde nog een strafschop miste.

Totale afgang vermeden

Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het Brugse kamp. "We werden overklast. Als we eerlijk zijn, dan hadden we geen schijn van kans", reageerde coach Miron Muslic tegenover Het Laatste Nieuws. "We hadden wel vijf of zes tegengoals kunnen slikken. Warleson heeft ons gered van een nog zwaardere nederlaag. Dit is een bittere pil.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

184
184
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

32
32
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

71
71
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

146
146
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

195
195
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

237
237
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

67
67
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

47
47
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

237
237
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

90
90
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

270
270
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

282
282
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

70
70
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

60
60
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

543
543
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

69
69
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

179
179
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

365
365
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

63
63
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

168
168
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

315
315
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

49
49
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

66
66
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

80
80
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

133
133

Meer sportnieuws