Gezichtsverlies voor Cercle: "Maakten geen schijn van kans"

door
Gezichtsverlies voor Cercle:

De Belgische ploegen hebben geen goede week achter de rug in Europa. Union SG verloor woensdag al met 3-1 van Slavia Praag, terwijl AA Gent in extremis een zege weggaf tegen op bezoek bij Silkeborg. Cercle Brugge ligt dan weer met anderhalf been uit de voorrondes van de Europa League.

Cercle kroonde zich vorig seizoen tot dé grote revelatie in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen plaatsten zich zelf voor de Champions' Play-Offs en legden daarin zelfs beslag op de vierde plaats. Hierdoor kon Groen-Zwart zich verzekeren van Europees voetbal.

De Vereniging mag zelfs hopen op een plek in de Europa League. Daarvoor moet het wel drie voorrondes zien te overleven. De eerste werd alvast succesvol afgerond. Zo haalde Groen-Zwart het in twee wedstrijden van het Schotse Kilmarnock. Zo kwam een Europees najaar wel erg dichtbij.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Pandoering in Noorwegen

Als Groen-Zwart de huidige voorronde overleeft, mag het naar de play-offs van de Europa League. Indien die tot een goed einde worden gebracht is het hoofdtoernooi een feit. En als het daarin alsnog fout loopt, is Cercle toch geplaatst voor de Conference League.

Maar in de heenmatch liep het al meteen grondig fout voor Groen-Zwart. De Vereniging nam het immers op tegen Molde FK en werd in Noorwegen op een pandoering getrakteerd. Zo haalde de thuisploeg het met zware 3-0-cijfers. Cercle mocht zelfs van geluk spreken dat Molde nog een strafschop miste.

Totale afgang vermeden

Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het Brugse kamp. "We werden overklast. Als we eerlijk zijn, dan hadden we geen schijn van kans", reageerde coach Miron Muslic tegenover Het Laatste Nieuws. "We hadden wel vijf of zes tegengoals kunnen slikken. Warleson heeft ons gered van een nog zwaardere nederlaag. Dit is een bittere pil.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

16
16
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

71
71
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

44
44
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

28
28
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

142
142
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

294
294
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

121
121
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

137
137
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

75
75
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

133
133
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

447
447
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

153
153
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

90
90
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

638
638
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

865
865
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

154
154
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

287
287
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

519
519
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

830
830
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

987
987
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

229
229
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws