Gezichtsverlies voor Cercle: "Maakten geen schijn van kans"

door
Gezichtsverlies voor Cercle:

De Belgische ploegen hebben geen goede week achter de rug in Europa. Union SG verloor woensdag al met 3-1 van Slavia Praag, terwijl AA Gent in extremis een zege weggaf tegen op bezoek bij Silkeborg. Cercle Brugge ligt dan weer met anderhalf been uit de voorrondes van de Europa League.

Cercle kroonde zich vorig seizoen tot dé grote revelatie in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen plaatsten zich zelf voor de Champions' Play-Offs en legden daarin zelfs beslag op de vierde plaats. Hierdoor kon Groen-Zwart zich verzekeren van Europees voetbal.

De Vereniging mag zelfs hopen op een plek in de Europa League. Daarvoor moet het wel drie voorrondes zien te overleven. De eerste werd alvast succesvol afgerond. Zo haalde Groen-Zwart het in twee wedstrijden van het Schotse Kilmarnock. Zo kwam een Europees najaar wel erg dichtbij.

LEES OOK: Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

Pandoering in Noorwegen

Als Groen-Zwart de huidige voorronde overleeft, mag het naar de play-offs van de Europa League. Indien die tot een goed einde worden gebracht is het hoofdtoernooi een feit. En als het daarin alsnog fout loopt, is Cercle toch geplaatst voor de Conference League.

Maar in de heenmatch liep het al meteen grondig fout voor Groen-Zwart. De Vereniging nam het immers op tegen Molde FK en werd in Noorwegen op een pandoering getrakteerd. Zo haalde de thuisploeg het met zware 3-0-cijfers. Cercle mocht zelfs van geluk spreken dat Molde nog een strafschop miste.

Totale afgang vermeden

Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het Brugse kamp. "We werden overklast. Als we eerlijk zijn, dan hadden we geen schijn van kans", reageerde coach Miron Muslic tegenover Het Laatste Nieuws. "We hadden wel vijf of zes tegengoals kunnen slikken. Warleson heeft ons gered van een nog zwaardere nederlaag. Dit is een bittere pil.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

28
28
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

99
99
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

27
27
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

90
90
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

94
94
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

69
69
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

84
84
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

72
72
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

144
144
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

107
107
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

552
552
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

447
447
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

162
162
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

156
156
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

204
204
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

170
170
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

139
139
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

213
213
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

347
347
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

299
299
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

297
297

Meer sportnieuws