Gezichtsverlies voor Cercle: "Maakten geen schijn van kans"

door
Gezichtsverlies voor Cercle:

De Belgische ploegen hebben geen goede week achter de rug in Europa. Union SG verloor woensdag al met 3-1 van Slavia Praag, terwijl AA Gent in extremis een zege weggaf tegen op bezoek bij Silkeborg. Cercle Brugge ligt dan weer met anderhalf been uit de voorrondes van de Europa League.

Cercle kroonde zich vorig seizoen tot dé grote revelatie in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen plaatsten zich zelf voor de Champions' Play-Offs en legden daarin zelfs beslag op de vierde plaats. Hierdoor kon Groen-Zwart zich verzekeren van Europees voetbal.

De Vereniging mag zelfs hopen op een plek in de Europa League. Daarvoor moet het wel drie voorrondes zien te overleven. De eerste werd alvast succesvol afgerond. Zo haalde Groen-Zwart het in twee wedstrijden van het Schotse Kilmarnock. Zo kwam een Europees najaar wel erg dichtbij.

LEES OOK: Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

Pandoering in Noorwegen

Als Groen-Zwart de huidige voorronde overleeft, mag het naar de play-offs van de Europa League. Indien die tot een goed einde worden gebracht is het hoofdtoernooi een feit. En als het daarin alsnog fout loopt, is Cercle toch geplaatst voor de Conference League.

Maar in de heenmatch liep het al meteen grondig fout voor Groen-Zwart. De Vereniging nam het immers op tegen Molde FK en werd in Noorwegen op een pandoering getrakteerd. Zo haalde de thuisploeg het met zware 3-0-cijfers. Cercle mocht zelfs van geluk spreken dat Molde nog een strafschop miste.

Totale afgang vermeden

Achteraf was de verslagenheid dan ook groot in het Brugse kamp. "We werden overklast. Als we eerlijk zijn, dan hadden we geen schijn van kans", reageerde coach Miron Muslic tegenover Het Laatste Nieuws. "We hadden wel vijf of zes tegengoals kunnen slikken. Warleson heeft ons gered van een nog zwaardere nederlaag. Dit is een bittere pil.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

Leko hakt knoop door: keeperswissel bij Club Brugge?

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

7
7
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

39
39
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

37
37
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

308
308
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

366
366
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

324
324
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

66
66
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

352
352
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

661
661
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

120
120
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

675
675
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

181
181
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

183
183
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

378
378
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

194
194
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

346
346
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

435
435
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

251
251
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

54
54
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

360
360
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

378
378
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

589
589

Meer sportnieuws