Belgisch JPL-talent is ambitieus: “San Siro is mijn droom”

door
Belgisch JPL-talent is ambitieus: “San Siro is mijn droom”

FCV Dender wordt als promovendus meteen als degradatiekandidaat in de Jupiler Pro League gezien, maar op de eerste speeldag verraste het meteen door 0-0 gelijk te spelen tegen vicekampioen Union SG.

Komende speeldag wacht de Oost-Vlaamse derby tegen KAA Gent. Het Nieuwsblad sprak met Fabio Ferraro over Dender, de komende topper en zijn ambities.

LEES OOK: Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Belgisch talent

Ferraro speelde in het verleden in de jeugd van Moeskroen, Tubeke en Charleroi. Nu hoopt de Belgische jeugdinternational door te breken op het hoogste niveau. De derby tegen KAA Gent doet Ferraro niet huiveren. “Ik speelde met Charleroi al eens een wedstrijd in Gent in Play-Off 2 en herinner me een sfeerrijk en mooi stadion.”

Het 21-jarige talent heeft grote ambities en droomt van AC Milan. “Maar ooit eens in San Siro spelen is mijn ultieme droom, gezien mijn Italiaanse roots. Ik ben een fan van AC Milan en volg de Rossoneri op de voet. Maar KAA Gent is natuurlijk een van de topclubs in België en betekent een tweede grote test.”

Linksback

De Belgische nationale ploeg heeft geen overschot aan backs en Ferraro liet tegen Union SG zien een uitstekende linkervleugelverdediger te zijn. Hij kreeg verrassend de voorkeur op Ridwane M’Barki. “Ik ben tevreden over mijn prestatie, maar het kan altijd wel nog beter.”

Ferraro kreeg de voorkeur door zijn defensieve sterktes terwijl M’Barki meer een offensieve linksback is. “Uiteraard had ik nog liever mijn stempel gedrukt via een goal of een assist, maar we speelden een sterke wedstrijd en na negentig minuten volgde een positieve evaluatie.”

Zie jij Dender als degradatiekandidaat?

Meest recent

Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

34
34
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

12
12
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

206
206
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

248
248
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

726
726
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

213
213
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

250
250
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

261
261
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

239
239
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

352
352
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

188
188
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

294
294
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

226
226
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

319
319
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2882
2882
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

625
625
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

422
422
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

319
319
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

223
223
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

464
464
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

179
179
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1342
1342
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

578
578
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1749
1749
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

506
506

Meer sportnieuws