Het dreigt een zeer lastig seizoen te gaan worden voor Standard. Dat moest vorig seizoen al lang knokken voor het behoud en de spelerskern lijkt er sindsdien niet op versterkt te zijn, integendeel. Ivan Leko moest voor de openingsmatch in Genk teruggrijpen naar heel wat jonge spelers die vorig seizoen met SL16 uit 1B degradeerden.
Door de aanhoudende financiële problemen moet Standard deze zomer heel wat spelers laten vertrekken. Er waren geen centen om de vele gehuurde spelers aan boord te houden of de aflopende contracten van Laifis en Bokadi te verlengen, terwijl ook zowat elke speler die iets kon opbrengen verkocht moest worden.
LEES OOK: Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand
Standard neemt afscheid van KawabeOp die manier nam Standard deze zomer ook al afscheid van Cihan Canak, Denis Dragus, Noah Ohio, William Balikwisha, Moussa Djenepo en Gilles Dewaele. Nu is ook de volgende vertrekker een feit. De Rouches laten weten dat ze ook afscheid nemen van Hayao Kawabe.
De 28-jarige middenvelder was slechts één seizoen op Sclessin aan de slag, maar daarin groeide hij wel meteen uit tot een sterkhouder. In 37 wedstrijden was hij goed voor zeven goals en negen assists. Daarmee was hij één van de lichtpunten van vorig seizoen.
Na één jaar terug naar Japan
Kawabe keert nu echter terug naar Japan, waar hij aan de slag gaat bij Sanfrecce Hiroshima. Met de overgang zou ongeveer 3,5 miljoen euro gemoeid zijn. Daarmee maakt Standard nog een mooie winst, want het betaalde vorige zomer 1,5 miljoen om hem bij Wolverhampton weg te plukken.
Op sportief vlak is het vertrek van Kawabe uiteraard een aderlating. Met O'Neill, Bulat, Alexandropoulos en Price heeft Ivan Leko er wel nog enkele goede opties over, terwijl ook jonkies Kuavita en Sahabo nog op de deur kloppen.
📝 𝗛𝗮𝘆𝗮𝗼 𝗞𝗮𝘄𝗮𝗯𝗲 🇯🇵 au @sanfrecce_SFC 👉 https://t.co/Q6PcOWBv1z 🔎
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) August 2, 2024
📝 𝗛𝗮𝘆𝗮𝗼 𝗞𝗮𝘄𝗮𝗯𝗲 🇯🇵 naar @sanfrecce_SFC 👉 https://t.co/YVFQzZqaPJ 🔎#RSCL pic.twitter.com/n8xFilL7ui
Jannick Lanckriet