'Genk gaat all-in voor vervangers Galarza & El Khannouss'

door
'Genk gaat all-in voor vervangers Galarza & El Khannouss'

KRC Genk sloeg vroeg toe op de transfermarkt, maar toch lijkt er de komende weken vooral langs uitgaande zijde nog wel wat te gebeuren bij de Limburgers. Ondanks de vrij ruime kern waarover Thorsten Fink nu al kan beschikken gaat Dimitri de Condé in dat geval ook zelf weer op zoek naar vers bloed.

Mike Penders blijft na zijn lucratieve overstap naar Chelsea nog een jaartje langer op post in de Cegeka Arena, waar een aantal sterkhouders daarentegen nadrukkelijk naar de exit lonken. Zo tracht Matias Galarza, op wie Fink intussen niet meer rekent, al een tijdje een transfer te forceren. Met succes, zo lijkt het.

LEES OOK: Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

Galarza out, Sattlberger in

Stilaan komt er tenslotte schot in de zaak rond de 22-jarige Argentijn, die voorlopig slechts een vijftal miljoen zou opleveren. Dan ligt de lat voor Bilal El Khannouss uiteraard een pak hoger. In zijn geval zou vooral de interesse van RB Leipzig alsmaar concreter worden, al wordt dat vanuit Duitsland wel stellig ontkend.

Niettemin is de kans erg groot dat El Khannouss straks andere oorden opzoekt, en Genk na Penders dus opnieuw langs de kassa passeert. Miljoenen die De Condé naar verluidt dan direct wil aanwenden om het middenveld, waar aanvoerder Bryan Heynen alweer in de lappenmand ligt, weer aanzienlijk te versterken.

Lemaréchal voor El Khannouss?

Bovenaan de verlanglijst staat Nikolas Sattlberger, voor wie Genk al serieus zou doordrukken. De onderhandelingen met diens huidige werkgever Rapid Wien, waar de 20-jarige Oostenrijker zijn laatste contractjaar ingaat, zijn alvast volop aan de gang. Zelf zou Sattlberger een overstap naar ons land ook zien zitten.

Als vervanger van El Khannouss denken De Condé en co volgens transferspecialist Sacha Tavolieri dan weer nog steeds aan Félix Lemaréchal, die vorig seizoen het mooie weer maakte bij Cercle Brugge. Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt bij AS Monaco zou de 20-jarige Fransman allicht wel een pak duurder zijn.

Genk schrapt piste van Alzate

Zijn marktwaarde wordt tenslotte op een vijftal miljoen geschat. Afwachten dus of Genk, waar Fink nu rekent op jonkies Ibrahima Sory Bangoura en Konstantinos Karetsas, ook hem kan strikken. Over de vermeende interesse in Steven Alzate, nog zo'n oude bekende die op de radar zou staan, wordt niet meer gerept.

Wie zou de beste aanwinst zijn voor Genk?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

143
143
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

47
47
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

237
237
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

63
63
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

94
94
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

276
276
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

334
334
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

824
824
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

241
241
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

101
101
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

169
169
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

257
257
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

131
131
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

108
108
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

404
404
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

372
372
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

226
226
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

253
253
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

355
355
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws