Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

130
Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

De Europese transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook verschillende landgenoten komen in aanmerking voor een nieuwe club. Adnan Januzaj heeft die ondertussen al gevonden. De inmiddels 29-jarige flankspeler zet een stapje terug binnen La Liga.

Januzaj genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht en werd al snel naar voren geschoven als één van de grootste talenten die op Neerpede rondliepen. Maar doorbreken bij de eerste ploeg van Paars-Wit zat er uiteindelijk nooit in. Op amper 16-jarige leeftijd besloot hij namelijk om de stap naar het grote Manchester United te zetten.

Aanvankelijk leek dat geen slechte zet. Al op jonge leeftijd kreeg hij zijn kans op Old Trafford en Januzaj leek te gaan uitgroeien tot één van de smaakmakers bij United. Hij dwong in die periode ook een selectie af voor WK van 2014 met de Rode Duivels. Maar vervolgens begon zijn opmars plots te sputteren en belandde de aanvaller op een zijspoor.

Van WK-doelpuntenmaker tot bankzitter

Uitleenbeurten aan Borussia Dortmund en Sunderland leverden geen succes op en dus trok Januzaj in 2017 permanent naar Real Sociedad. Daar knoopt hij opnieuw aan met zijn gewenste niveau. In het Baskenland wist hij zowaar een plaatsje in de selectie voor het WK 2018 versieren. Tijdens dat toernooi scoorde hij een memorabel doelpunt tegen Engeland, maar daarna ging het opnieuw bergaf.

Bij Sociedad kreeg hij immers steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze. In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de voorbije jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga.

Carrière herlanceren bij Las Palmas

Een zomers vertrek stond dan ook in de sterren geschreven. En inmiddels heeft hij dus een oplossing gevonden. Zo gaat Januzaj zijn geluk beproeven bij een andere club uit de Primera Division. Meer bepaald bij UD Las Palmas, dat vorig seizoen op de 16de plaats eindigde. De club kondigde woensdag aan dat een akkoord werd gevonden met Sevilla over een huurbeurt van één seizoen.

Over een eventuele aankoopoptie werd niet gecommuniceerd. In Andalusië loopt zijn contract in ieder geval nog tot 2026. Maar eerst wil Januzaj in Las Palmas weer op regelmatige basis minuten maken. Wie speelt hij zich zo terug in de kijker van de nationale ploeg. In 2026 volgt al een nieuw WK ...

De beste Januzaj zou nog steeds zijn plaats hebben bij de Duivels ...

Meest recent

Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

67
67
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

138
138
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

158
158
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

99
99
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

37
37
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

223
223
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

124
124
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

278
278
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

70
70
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

234
234
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

253
253
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

286
286
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

124
124
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

312
312
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

465
465
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

528
528
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

190
190
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

129
129
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

360
360
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

106
106
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1236
1236
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

346
346
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

406
406
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

433
433

Meer sportnieuws