Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

door
Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

De Europese transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook verschillende landgenoten komen in aanmerking voor een nieuwe club. Adnan Januzaj heeft die ondertussen al gevonden. De inmiddels 29-jarige flankspeler zet een stapje terug binnen La Liga.

Januzaj genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht en werd al snel naar voren geschoven als één van de grootste talenten die op Neerpede rondliepen. Maar doorbreken bij de eerste ploeg van Paars-Wit zat er uiteindelijk nooit in. Op amper 16-jarige leeftijd besloot hij namelijk om de stap naar het grote Manchester United te zetten.

Aanvankelijk leek dat geen slechte zet. Al op jonge leeftijd kreeg hij zijn kans op Old Trafford en Januzaj leek te gaan uitgroeien tot één van de smaakmakers bij United. Hij dwong in die periode ook een selectie af voor WK van 2014 met de Rode Duivels. Maar vervolgens begon zijn opmars plots te sputteren en belandde de aanvaller op een zijspoor.

Van WK-doelpuntenmaker tot bankzitter

Uitleenbeurten aan Borussia Dortmund en Sunderland leverden geen succes op en dus trok Januzaj in 2017 permanent naar Real Sociedad. Daar knoopt hij opnieuw aan met zijn gewenste niveau. In het Baskenland wist hij zowaar een plaatsje in de selectie voor het WK 2018 versieren. Tijdens dat toernooi scoorde hij een memorabel doelpunt tegen Engeland, maar daarna ging het opnieuw bergaf.

Bij Sociedad kreeg hij immers steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze. In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de voorbije jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga.

Carrière herlanceren bij Las Palmas

Een zomers vertrek stond dan ook in de sterren geschreven. En inmiddels heeft hij dus een oplossing gevonden. Zo gaat Januzaj zijn geluk beproeven bij een andere club uit de Primera Division. Meer bepaald bij UD Las Palmas, dat vorig seizoen op de 16de plaats eindigde. De club kondigde woensdag aan dat een akkoord werd gevonden met Sevilla over een huurbeurt van één seizoen.

Over een eventuele aankoopoptie werd niet gecommuniceerd. In Andalusië loopt zijn contract in ieder geval nog tot 2026. Maar eerst wil Januzaj in Las Palmas weer op regelmatige basis minuten maken. Wie speelt hij zich zo terug in de kijker van de nationale ploeg. In 2026 volgt al een nieuw WK ...

De beste Januzaj zou nog steeds zijn plaats hebben bij de Duivels ...

Meest recent

Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

13
13
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

83
83
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

106
106
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

71
71
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

115
115
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

260
260
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

192
192
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

90
90
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

78
78
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

143
143
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

87
87
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

708
708
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

88
88
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

394
394
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

143
143
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

243
243
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

188
188
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

513
513
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

345
345
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

101
101
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

184
184

Meer sportnieuws