Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

130
Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

De Europese transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook verschillende landgenoten komen in aanmerking voor een nieuwe club. Adnan Januzaj heeft die ondertussen al gevonden. De inmiddels 29-jarige flankspeler zet een stapje terug binnen La Liga.

Januzaj genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht en werd al snel naar voren geschoven als één van de grootste talenten die op Neerpede rondliepen. Maar doorbreken bij de eerste ploeg van Paars-Wit zat er uiteindelijk nooit in. Op amper 16-jarige leeftijd besloot hij namelijk om de stap naar het grote Manchester United te zetten.

Aanvankelijk leek dat geen slechte zet. Al op jonge leeftijd kreeg hij zijn kans op Old Trafford en Januzaj leek te gaan uitgroeien tot één van de smaakmakers bij United. Hij dwong in die periode ook een selectie af voor WK van 2014 met de Rode Duivels. Maar vervolgens begon zijn opmars plots te sputteren en belandde de aanvaller op een zijspoor.

Van WK-doelpuntenmaker tot bankzitter

Uitleenbeurten aan Borussia Dortmund en Sunderland leverden geen succes op en dus trok Januzaj in 2017 permanent naar Real Sociedad. Daar knoopt hij opnieuw aan met zijn gewenste niveau. In het Baskenland wist hij zowaar een plaatsje in de selectie voor het WK 2018 versieren. Tijdens dat toernooi scoorde hij een memorabel doelpunt tegen Engeland, maar daarna ging het opnieuw bergaf.

Bij Sociedad kreeg hij immers steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze. In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de voorbije jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga.

Carrière herlanceren bij Las Palmas

Een zomers vertrek stond dan ook in de sterren geschreven. En inmiddels heeft hij dus een oplossing gevonden. Zo gaat Januzaj zijn geluk beproeven bij een andere club uit de Primera Division. Meer bepaald bij UD Las Palmas, dat vorig seizoen op de 16de plaats eindigde. De club kondigde woensdag aan dat een akkoord werd gevonden met Sevilla over een huurbeurt van één seizoen.

Over een eventuele aankoopoptie werd niet gecommuniceerd. In Andalusië loopt zijn contract in ieder geval nog tot 2026. Maar eerst wil Januzaj in Las Palmas weer op regelmatige basis minuten maken. Wie speelt hij zich zo terug in de kijker van de nationale ploeg. In 2026 volgt al een nieuw WK ...

De beste Januzaj zou nog steeds zijn plaats hebben bij de Duivels ...

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

40
40
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

285
285
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

60
60
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

54
54
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

374
374
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

69
69
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

240
240
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

665
665
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

67
67
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

164
164
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1010
1010
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

251
251
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

209
209
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

106
106
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

421
421
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

759
759
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

174
174
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

316
316
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

116
116
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

831
831
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

788
788
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

655
655
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

124
124
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

126
126
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

490
490

Meer sportnieuws