Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

door
Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

De Europese transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook verschillende landgenoten komen in aanmerking voor een nieuwe club. Adnan Januzaj heeft die ondertussen al gevonden. De inmiddels 29-jarige flankspeler zet een stapje terug binnen La Liga.

Januzaj genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht en werd al snel naar voren geschoven als één van de grootste talenten die op Neerpede rondliepen. Maar doorbreken bij de eerste ploeg van Paars-Wit zat er uiteindelijk nooit in. Op amper 16-jarige leeftijd besloot hij namelijk om de stap naar het grote Manchester United te zetten.

Aanvankelijk leek dat geen slechte zet. Al op jonge leeftijd kreeg hij zijn kans op Old Trafford en Januzaj leek te gaan uitgroeien tot één van de smaakmakers bij United. Hij dwong in die periode ook een selectie af voor WK van 2014 met de Rode Duivels. Maar vervolgens begon zijn opmars plots te sputteren en belandde de aanvaller op een zijspoor.

Van WK-doelpuntenmaker tot bankzitter

Uitleenbeurten aan Borussia Dortmund en Sunderland leverden geen succes op en dus trok Januzaj in 2017 permanent naar Real Sociedad. Daar knoopt hij opnieuw aan met zijn gewenste niveau. In het Baskenland wist hij zowaar een plaatsje in de selectie voor het WK 2018 versieren. Tijdens dat toernooi scoorde hij een memorabel doelpunt tegen Engeland, maar daarna ging het opnieuw bergaf.

Bij Sociedad kreeg hij immers steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze. In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de voorbije jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga.

Carrière herlanceren bij Las Palmas

Een zomers vertrek stond dan ook in de sterren geschreven. En inmiddels heeft hij dus een oplossing gevonden. Zo gaat Januzaj zijn geluk beproeven bij een andere club uit de Primera Division. Meer bepaald bij UD Las Palmas, dat vorig seizoen op de 16de plaats eindigde. De club kondigde woensdag aan dat een akkoord werd gevonden met Sevilla over een huurbeurt van één seizoen.

Over een eventuele aankoopoptie werd niet gecommuniceerd. In Andalusië loopt zijn contract in ieder geval nog tot 2026. Maar eerst wil Januzaj in Las Palmas weer op regelmatige basis minuten maken. Wie speelt hij zich zo terug in de kijker van de nationale ploeg. In 2026 volgt al een nieuw WK ...

De beste Januzaj zou nog steeds zijn plaats hebben bij de Duivels ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

0
0
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

48
48
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

88
88
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

73
73
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

25
25
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

101
101
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

107
107
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

111
111
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

190
190
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

112
112
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

359
359
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

60
60
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

211
211
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

107
107
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

277
277
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

123
123
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

258
258
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

58
58
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

403
403
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

487
487
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

301
301
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

435
435
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

241
241
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67

Meer sportnieuws