Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

130
Januzaj verbaast met nieuwe club in Primera Division

De Europese transfercarousel draait inmiddels op volle toeren en ook verschillende landgenoten komen in aanmerking voor een nieuwe club. Adnan Januzaj heeft die ondertussen al gevonden. De inmiddels 29-jarige flankspeler zet een stapje terug binnen La Liga.

Januzaj genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht en werd al snel naar voren geschoven als één van de grootste talenten die op Neerpede rondliepen. Maar doorbreken bij de eerste ploeg van Paars-Wit zat er uiteindelijk nooit in. Op amper 16-jarige leeftijd besloot hij namelijk om de stap naar het grote Manchester United te zetten.

Aanvankelijk leek dat geen slechte zet. Al op jonge leeftijd kreeg hij zijn kans op Old Trafford en Januzaj leek te gaan uitgroeien tot één van de smaakmakers bij United. Hij dwong in die periode ook een selectie af voor WK van 2014 met de Rode Duivels. Maar vervolgens begon zijn opmars plots te sputteren en belandde de aanvaller op een zijspoor.

LEES OOK: Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Van WK-doelpuntenmaker tot bankzitter

Uitleenbeurten aan Borussia Dortmund en Sunderland leverden geen succes op en dus trok Januzaj in 2017 permanent naar Real Sociedad. Daar knoopt hij opnieuw aan met zijn gewenste niveau. In het Baskenland wist hij zowaar een plaatsje in de selectie voor het WK 2018 versieren. Tijdens dat toernooi scoorde hij een memorabel doelpunt tegen Engeland, maar daarna ging het opnieuw bergaf.

Bij Sociedad kreeg hij immers steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze. In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de voorbije jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga.

Carrière herlanceren bij Las Palmas

Een zomers vertrek stond dan ook in de sterren geschreven. En inmiddels heeft hij dus een oplossing gevonden. Zo gaat Januzaj zijn geluk beproeven bij een andere club uit de Primera Division. Meer bepaald bij UD Las Palmas, dat vorig seizoen op de 16de plaats eindigde. De club kondigde woensdag aan dat een akkoord werd gevonden met Sevilla over een huurbeurt van één seizoen.

Over een eventuele aankoopoptie werd niet gecommuniceerd. In Andalusië loopt zijn contract in ieder geval nog tot 2026. Maar eerst wil Januzaj in Las Palmas weer op regelmatige basis minuten maken. Wie speelt hij zich zo terug in de kijker van de nationale ploeg. In 2026 volgt al een nieuw WK ...

De beste Januzaj zou nog steeds zijn plaats hebben bij de Duivels ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

80
80
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

215
215
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

147
147
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

169
169
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

43
43
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

235
235
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

31
31
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

31
31
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

101
101
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws