'Transferdetails Ilenikhena: Antwerp boekt woekerwinst'

door
'Transferdetails Ilenikhena: Antwerp boekt woekerwinst'

Daags voor de start van de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League staat Antwerp FC op punt om een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo is George Ilenikhena goed op weg naar AS Monaco. En de Franse spits laat de Antwerpse clubkas serieus rinkelen.

De Great Old heeft enkele gouden jaren achter de rug, met de nationale dubbel als absoluut hoogtepunt. Maar die successen hadden natuurlijk ook een stevig prijskaartje. De kosten werden evenwel lange tijd gedragen door preses Paul Gheysens. Die kreeg echter zelf te maken met enkele zakelijke tegenslagen, bovendien was de situatie sowieso niet houdbaar op langere termijn.

Om meer zelfbedruipend te worden, was de club dan ook genoodzaakt om de nodige centen op te halen op de transfermarkt. Zeker nadat naast de inkomsten uit Europees voetbal werd gegrepen. In januari werd Arthur Vermeeren dan ook voor een smak geld aan Atlético Madrid verpatst. En Ilenikhena is dus de volgende die een serieus bedrag oplevert.

Goudklompje als invaller

De Franse spits werd een jaartje geleden overgenomen van Amiens SC voor een slordige 6 miljoen euro. Dat was een aanzienlijke som voor een speler die op dat moment nog maar 16 jaar oud was en amper ervaring had opgedaan op het hoogste niveau. Maar uiteindelijk bleek Ilenikhena die investering meer dan waard.

Hoewel hij grotendeels werd uitgespeeld als invaller, was hij vorig seizoen toch goed voor 14 goals. Bovendien werd meermaals duidelijk dat hij over nog heel wat groeimarge beschikt. Iets wat echter ook buitenlandse ploegen niet ontgaan was. Uiteindelijk bleek AS Monaco echter bereid om het verste te gaan voor zijn komst.

Investering verdrievoudigd

Volgens de Franse transferwatcher Santi Aouna legt de ploeg uit het Prinsdom immers een vast bedrag van zo'n 18.75 miljoen euro neer. Daar kan nog een slordige 2 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop komen. Om amper één jaar tijd ziet Antwerp zijn oorspronkelijke investering dus meer dan verdrievoudigd worden, van een woekerwinst gesproken. Ilenikhena zelf zal bij de Monegasken dan weer tekenen tot medio 2029, eerstdaags moet de officiële aankondiging volgen. Op zijn sociale media-kanalen nam de spits zelf alvast afscheid.

POLL: Antwerp moet nu zelf een nieuwe spits gaan halen ...

Meest recent

Gheysens heeft 420 miljoen schuld: 'Antwerp komt in vizier'

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

16
16
”Snap nog altijd niet waarom” - Odoi’s dieptepunt tegen Anderlecht

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

35
35
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

100
100
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

21
21
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

40
40
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

166
166
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

207
207
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

142
142
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

274
274
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

142
142
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

144
144
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

178
178
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

316
316
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

184
184
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

294
294
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

133
133
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

476
476
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

259
259
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

811
811
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

259
259

Meer sportnieuws