Fink bevestigt: "Hij wil niet bij KRC Genk blijven"

door
Fink bevestigt:

KRC Genk wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende resultaten van vorig seizoen. Met Thorsten Fink lijken ze daar alvast een geschikte trainer voor te hebben gevonden. Al staat diens selectie momenteel nog niet volledig op punt.

De Limburgers kunnen niet anders dan ontevreden zijn over het vorige seizoen. Zo werd naast quasi elke vooropgestelde doelstelling gegrepen, Genk slaagde er niet eens in om een Europees ticket af te dwingen. Bovendien vertrok coach Wouter Vrancken ook nog eens naar directe concurrent AA Gent.

Het bestuur bleef evenwel niet bij de pakken zitten en haalde zelf een trainer weg bij een competitiegenoot. Zo werd Fink binnen gehaald nadat hij puik werk had verricht bij STVV. Dat moet hij nu ook in Genk zien te doen: goede resultaten halen en terwijl ook zoveel mogelijk jonge spelers lanceren.

LEES OOK: Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Galarza wil weg

Om die doelen te behalen werd de Duitser alvast van een viertal versterkingen voorzien. En in de komende weken volgen normaal gezien meer aanwinsten. Daartegenover kunnen wel nog verschillende spelers vertrekken. Niet in het minst Matias Galarza, die zijn zinnen heeft gezet op een terugkeer naar Argentinië en voorlopig apart trainde.

In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws, bevestigt Fink ook de vertrekwens van Galarza. "Hij wil niet blijven. Ik heb een aantal keer geprobeerd om hem van gedachten te doen veranderen. Bij mijn vorige clubs heb ik weleens zulke gevallen gehad. Soms lukt het, maar iemand die ergens echt niet meer wil zijn, krijg je moeilijk overtuigd. Het is nochtans een goede speler. Hij zou passen in mijn systeem."

Hopen op Delorge

Afwachten dus hoe het dossier van Galarza verder zal evolueren. De club is in ieder geval niet van plan om hem voor een appel en een ei te laten gaan. Moest er toch een doorbraak gevonden worden, zal Genk wel een nieuwe middenvelder aantrekken. Daarvoor wordt men onder meer aan Mathias Delorge gelinkt. Fink werkte bij STVV alvast goed samen met de 19-jarige en zou graag met hem opnieuw aan de slag gaan. "Iedereen weet dat hij een goede speler is. Hij heeft aanbiedingen uit Frankrijk en Duitsland. Ik weet dus niet of het voor ons zal zijn", blijft de trainer voorzichtig.

Genk moet Galarza gewoon houden ...

Meest recent

Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

7
7
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

34
34
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

48
48
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

114
114
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

74
74
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

98
98
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

64
64
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

487
487
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

38
38
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

256
256
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

25
25
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

86
86
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

37
37
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

85
85
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

74
74
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

54
54
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

470
470
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

120
120
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

70
70
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

242
242
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

160
160
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

64
64
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

169
169
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

19
19
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

557
557

Meer sportnieuws