Fink bevestigt: "Hij wil niet bij KRC Genk blijven"

door
Fink bevestigt:

KRC Genk wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende resultaten van vorig seizoen. Met Thorsten Fink lijken ze daar alvast een geschikte trainer voor te hebben gevonden. Al staat diens selectie momenteel nog niet volledig op punt.

De Limburgers kunnen niet anders dan ontevreden zijn over het vorige seizoen. Zo werd naast quasi elke vooropgestelde doelstelling gegrepen, Genk slaagde er niet eens in om een Europees ticket af te dwingen. Bovendien vertrok coach Wouter Vrancken ook nog eens naar directe concurrent AA Gent.

Het bestuur bleef evenwel niet bij de pakken zitten en haalde zelf een trainer weg bij een competitiegenoot. Zo werd Fink binnen gehaald nadat hij puik werk had verricht bij STVV. Dat moet hij nu ook in Genk zien te doen: goede resultaten halen en terwijl ook zoveel mogelijk jonge spelers lanceren.

LEES OOK: De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

Galarza wil weg

Om die doelen te behalen werd de Duitser alvast van een viertal versterkingen voorzien. En in de komende weken volgen normaal gezien meer aanwinsten. Daartegenover kunnen wel nog verschillende spelers vertrekken. Niet in het minst Matias Galarza, die zijn zinnen heeft gezet op een terugkeer naar Argentinië en voorlopig apart trainde.

In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws, bevestigt Fink ook de vertrekwens van Galarza. "Hij wil niet blijven. Ik heb een aantal keer geprobeerd om hem van gedachten te doen veranderen. Bij mijn vorige clubs heb ik weleens zulke gevallen gehad. Soms lukt het, maar iemand die ergens echt niet meer wil zijn, krijg je moeilijk overtuigd. Het is nochtans een goede speler. Hij zou passen in mijn systeem."

Hopen op Delorge

Afwachten dus hoe het dossier van Galarza verder zal evolueren. De club is in ieder geval niet van plan om hem voor een appel en een ei te laten gaan. Moest er toch een doorbraak gevonden worden, zal Genk wel een nieuwe middenvelder aantrekken. Daarvoor wordt men onder meer aan Mathias Delorge gelinkt. Fink werkte bij STVV alvast goed samen met de 19-jarige en zou graag met hem opnieuw aan de slag gaan. "Iedereen weet dat hij een goede speler is. Hij heeft aanbiedingen uit Frankrijk en Duitsland. Ik weet dus niet of het voor ons zal zijn", blijft de trainer voorzichtig.

Genk moet Galarza gewoon houden ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

97
97
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

64
64
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

34
34
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

23
23
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

18
18
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

133
133
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

57
57
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

97
97
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

147
147
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

108
108
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

400
400
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

150
150
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

87
87
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

122
122
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

221
221
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

262
262
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

141
141
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

86
86
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

356
356
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

130
130

Meer sportnieuws