'Derde Belgische topclub mengt zich in strijd om Delorge'

door
'Derde Belgische topclub mengt zich in strijd om Delorge'

Na de knappe prestaties van afgelopen seizoen, volgde deze zomer een heuse leegloop bij STVV. En die blijkt nog steeds niet voorbij. Zo beweegt er één en ander rond Mathias Delorge, die op de verlanglijstjes staat van verschillende Belgische topclubs.

Op Stayen is momenteel een heuse exodus bezig. Die werd in gang getrokken door Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Interesse uit Ligue 1

En Delorge zou wel eens de volgende op dat lijstje kunnen worden. De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat Stade Brestois aan zijn mouw trekt. De Franse club, vorig seizoen knap derde in de Ligue 1 en dus verzekerd van een Champions League-ticket, zou flink doordrukken en legde naar verluidt al een concreet bod neer. Maar de inspanningen van de Fransen zijn mogelijk tevergeefs.

Belgische titanenstrijd

Delorge en zijn entourage vinden het voor zijn ontwikkeling beter dat hij nog minstens een jaartje in België blijft voetballen. Vermits hij zijn laatste contractjaar is ingegaan en een verlenging momenteel veraf is, lijkt een langer verblijf bij STVV echter niet aan de orde. Maar er heerst voldoende interesse van andere Belgische ploegen.

Zo werden AA Gent en Club Brugge eerder al genoemd. Bij Het Nieuwsblad schuift men echter ook de naam van KRC Genk naar voren, waar Fink hem graag zou verwelkomen. Het zou evenwel Gent zijn dat momenteel over de beste papieren beschikt. Afwachten dus of de Buffalo's hun concurrenten effectief kunnen aftroeven.

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

117
117
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

59
59
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

33
33
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

151
151
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

254
254
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

79
79
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

149
149
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

482
482
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

115
115
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

400
400
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

197
197
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

265
265
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

263
263
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

220
220
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws