'Derde Belgische topclub mengt zich in strijd om Delorge'

door
'Derde Belgische topclub mengt zich in strijd om Delorge'

Na de knappe prestaties van afgelopen seizoen, volgde deze zomer een heuse leegloop bij STVV. En die blijkt nog steeds niet voorbij. Zo beweegt er één en ander rond Mathias Delorge, die op de verlanglijstjes staat van verschillende Belgische topclubs.

Op Stayen is momenteel een heuse exodus bezig. Die werd in gang getrokken door Thorsten Fink. De coach verhuisde zelf naar KRC Genk en nam in zijn zog ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Ondertussen zochten ook Aboubakary Koita (AEK Athene), Zion Suzuki (Parma FC) en Eric Bocat (Stoke City) andere oorden op.

LEES OOK: Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Interesse uit Ligue 1

En Delorge zou wel eens de volgende op dat lijstje kunnen worden. De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat Stade Brestois aan zijn mouw trekt. De Franse club, vorig seizoen knap derde in de Ligue 1 en dus verzekerd van een Champions League-ticket, zou flink doordrukken en legde naar verluidt al een concreet bod neer. Maar de inspanningen van de Fransen zijn mogelijk tevergeefs.

Belgische titanenstrijd

Delorge en zijn entourage vinden het voor zijn ontwikkeling beter dat hij nog minstens een jaartje in België blijft voetballen. Vermits hij zijn laatste contractjaar is ingegaan en een verlenging momenteel veraf is, lijkt een langer verblijf bij STVV echter niet aan de orde. Maar er heerst voldoende interesse van andere Belgische ploegen.

Zo werden AA Gent en Club Brugge eerder al genoemd. Bij Het Nieuwsblad schuift men echter ook de naam van KRC Genk naar voren, waar Fink hem graag zou verwelkomen. Het zou evenwel Gent zijn dat momenteel over de beste papieren beschikt. Afwachten dus of de Buffalo's hun concurrenten effectief kunnen aftroeven.

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

9
9
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

65
65
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

31
31
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

190
190
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

158
158
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

95
95
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

316
316
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

76
76
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

719
719
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

240
240
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

181
181
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

297
297
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

116
116
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

113
113
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

73
73
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

386
386
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

82
82
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

47
47
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

272
272
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

104
104
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

82
82
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

213
213
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147

Meer sportnieuws