Genk doet supporters kirren: vierde zomeraanwinst binnen

623 stemmen
Genk doet supporters kirren: vierde zomeraanwinst binnen

Binnen een tweetal weken opent KRC Genk zijn nieuwe seizoen met een thuismatch tegen Standard. In aanloop naar dat duel zijn de Limburgers al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo is de vierde zomeraanwinst inmiddels een feit.

In de voorbije jaargang greep Racing naast zowat al zijn doelstellingen. De Europese campagne draaide uit op een behoorlijk deceptie, de bekeruitschakeling tegen KV Oostende kwam zo mogelijk nog harder aan. In de competitie volgde bij de start van de Play-Offs een korte heropleving, maar uiteindelijk werd zelfs naast Europees voetbal gegrepen.

Als klap op de vuurpijl raakte de relatie tussen coach Wouter Vrancken en het bestuur verzuurd. Toen bekend raakte dat de trainer naar AA Gent lonkte, werd de samenwerking zelfs per direct stopgezet. Maar Genk hoefde niet ver te zoeken voor zijn opvolger. Zo werd Thorsten Fink weggeplukt bij STVV.

LEES OOK: 'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

Versterking voor Fink

De Duitse trainer maakte de overstap van Stayen naar de Cegeka Arena echter niet alleen. In zijn zog nam Fink ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Het tweetal keerde dus terug naar de club waar ze een deel van hun jeugdopleiding afwerkten en liet in de voorbereiding al een goede indruk achter.

Daarnaast ging Genk ook weer shoppen in Zuid-Amerika. Zo werd de achterhoede versterkt met de Colombiaan Adrian Palacios. Drie aanwinsten waren echter niet voldoende, in de voorbije weken werd namelijk naarstig gezocht naar een extra spits. En die lijkt Genk nu ook beet te hebben.

Akkoord met Celtic

Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat om 17u de komst van een nieuwe aanwinst bekend wordt gemaakt. Op basis van zijn profiel en van de laatste geruchten, lijkt het evenwel om Hyeon-gyu Oh te gaan. De Zuid-Koreaanse spits staat al een tijdje op de verlanglijst. Deze week raakte bekend dat ook een akkoord werd gevonden met Celtic over de transfervoorwaarden. En nu lijkt de overgang dus volledig in kannen kruiken.

Genk moet ook zijn middenveld verder versterken ...

Meest recent

'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

1
1
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

7
7
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

21
21
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

191
191
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

242
242
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

111
111
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

46
46
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

506
506
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

100
100
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

116
116
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

143
143
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

138
138
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

66
66
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

421
421
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

137
137
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

164
164
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

163
163
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

198
198
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

583
583
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

165
165
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

166
166
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

411
411
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

363
363

Meer sportnieuws