Genk doet supporters kirren: vierde zomeraanwinst binnen

door
Genk doet supporters kirren: vierde zomeraanwinst binnen

Binnen een tweetal weken opent KRC Genk zijn nieuwe seizoen met een thuismatch tegen Standard. In aanloop naar dat duel zijn de Limburgers al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo is de vierde zomeraanwinst inmiddels een feit.

In de voorbije jaargang greep Racing naast zowat al zijn doelstellingen. De Europese campagne draaide uit op een behoorlijk deceptie, de bekeruitschakeling tegen KV Oostende kwam zo mogelijk nog harder aan. In de competitie volgde bij de start van de Play-Offs een korte heropleving, maar uiteindelijk werd zelfs naast Europees voetbal gegrepen.

Als klap op de vuurpijl raakte de relatie tussen coach Wouter Vrancken en het bestuur verzuurd. Toen bekend raakte dat de trainer naar AA Gent lonkte, werd de samenwerking zelfs per direct stopgezet. Maar Genk hoefde niet ver te zoeken voor zijn opvolger. Zo werd Thorsten Fink weggeplukt bij STVV.

LEES OOK: "No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

Versterking voor Fink

De Duitse trainer maakte de overstap van Stayen naar de Cegeka Arena echter niet alleen. In zijn zog nam Fink ook sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee. Het tweetal keerde dus terug naar de club waar ze een deel van hun jeugdopleiding afwerkten en liet in de voorbereiding al een goede indruk achter.

Daarnaast ging Genk ook weer shoppen in Zuid-Amerika. Zo werd de achterhoede versterkt met de Colombiaan Adrian Palacios. Drie aanwinsten waren echter niet voldoende, in de voorbije weken werd namelijk naarstig gezocht naar een extra spits. En die lijkt Genk nu ook beet te hebben.

Akkoord met Celtic

Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat om 17u de komst van een nieuwe aanwinst bekend wordt gemaakt. Op basis van zijn profiel en van de laatste geruchten, lijkt het evenwel om Hyeon-gyu Oh te gaan. De Zuid-Koreaanse spits staat al een tijdje op de verlanglijst. Deze week raakte bekend dat ook een akkoord werd gevonden met Celtic over de transfervoorwaarden. En nu lijkt de overgang dus volledig in kannen kruiken.

Genk moet ook zijn middenveld verder versterken ...

Meest recent

Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

12
12
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

159
159
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

100
100
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

142
142
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

245
245
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

192
192
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

37
37
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

145
145
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

77
77
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

479
479
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

152
152
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

88
88
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

162
162
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

54
54
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

374
374
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

467
467
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

215
215
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

90
90
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

89
89
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

198
198
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

102
102
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

284
284
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

24
24
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

122
122

Meer sportnieuws