KV Mechelen kondigt transfer Mukau aan: “Beloning”

door
KV Mechelen kondigt transfer Mukau aan: “Beloning”

Club Brugge was in de markt voor KV Mechelen-talent Ngala Mukau, maar de 19-jarige middenvelder gaat aan de slag bij het Franse Lille. Malinwa kondigde de transfer op de officiële kanalen aan.

Club Brugge leek lange tijd op weg om Mukau binnen te halen. Er was een akkoord met club en speler, maar de medische tests gingen niet zoals gepland.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Beloning

Op de webstek van KVM sprak sportief directeur Tim Matthys over de transfer. “Ik ben zeer fier op het parcours dat we samen met Ngal’ayel gereden hebben en ben vooral ook trots op hem, want hij heeft dit afgedwongen. Al in december ’22 kon Mukau ons overtuigen van zijn kwaliteiten. En geloof me, er is tijd en moeite gekropen in dit project.”

Uiteindelijk brak Mukau volledig door Achter de Kazerne. “We hebben hem toen kunnen overtuigen om vol voor KV Mechelen te kiezen. Want hij geloofde zelf misschien niet helemaal dat dit alles mogelijk was. Ik ben geweldig blij voor Malinwa dat hij voor de volle 100% voor ons project koos, en voor hem omdat hij zijn keuze vandaag beloond ziet met deze mooie transfer.”

Businessmodel

Matthys is dan ook fier op de transfer. “Deze transfer past ook volledig in ons businessmodel. We willen investeren in de juiste jonge profielen, zij moeten kansen krijgen bij Geel-Rood. Daarna is het aan hen. Natuurlijk doet het ook een beetje pijn om zulke jongens af te moeten geven, maar dat is ook ons lot.”

KV Mechelen verdient ook een mooie som aan Mukau. “Malinwa kan haar spaarpot wat aandikken en de speler kan de juiste volgende stap zetten in zijn ontwikkeling. Op die momenten moeten we de hand schudden en dankbaar terugkijken op wat we betekend hebben voor elkaar. Deze manier van werken zullen ikzelf en mijn team bewaken, dit zijn de succesverhalen waar we het voor doen.”

Een goede club voor Mukau?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

45
45
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

23
23
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

61
61
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

17
17
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

158
158
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

194
194
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

49
49
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

263
263
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

136
136
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws