'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

door
'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

Een uitgrebeide delegatie van Club Brugge is maandag afgereisd naar Nederland. Daar zal de seizoensstart verder voorbereid worden aan de hand van een stage. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer op de transfermarkt, zeker aan uitgaande zijde wordt nog heel wat beweging verwacht.

Ondanks het gebrek aan Europese voorrondes toonde de landskampioen zich al behoorlijk actief op de mercato.Met Ardon Jashari werd al tijdens het voorbije seizoen een extra middenvelder aangetrokken, verdediger Zaid Romero zette eind vorige maand zijn kribbel. En inmiddels werd ook de Griekse aanvaller Christos Tzolis aan het lijstje met zomeraanwinsten toegevoegd.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Op het verlanglijstje staat onder meer nog een nieuwe spits als opvolger van Igor Thiago. Daarvoor is het vizier onder meer gericht op Gustaf Nilsson, al schieten de onderhandelingen met diens club Union SG niet bepaald goed op. En ook op de andere posities is men niet blind voor interessante opportuniteiten.

LEES OOK: 'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Drukte aan uitgang

Daarnaast mag ook aan uitgaande zijde nog één en ander verwacht worden. Verschillende smaakmakers, zoals Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en Antonio Nusa, zouden bijvoorbeeld een nieuwe stap kunnen zetten bij een goed bod. Club wil echter ook verschillende spelers lozen die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen.

Zo zijn Eder Balanta (CD América) en Denis Odoi (Antwerp FC) inmiddels op transfervrije basis vertrokken. Shion Homma werd dan weer verkocht aan Urawa Red Diamonds en mogelijk worden nog enkele jongeren verhuurd. Daarnaast zouden ook Roman Yaremchuk, Dedryck Boyata, Kamal Sowah, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel mogen/moeten beschikken.

Enorme verliespost

Het genoemde vijftal heeft echter niet bepaald een goede periode achter de rug. En dus zal Club een aanzienlijk verlies boeken op hun. Zo berekende Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart zo'n 35 miljoen euro dokte voor deze vijf spelers. Het merendeel daarvan werd betaald aan Yaremchuk (17 miljoen) en Sowah (9 miljoen). Indien zij deze zomer vertrekken, zal dat echter aan een pak minder geld zijn. Blauw-Zwart beseft evenwel dat het zwaar verlies zal maken. Maar men hoopt verlost te raken van hun relatief zware contracten en indien mogelijk nog een deeltje van de oorspronkelijke investering terug te verdienen.

Indien Club één speler een nieuwe kans zou geven, wie zou kiezen?

Meest recent

KRC Genk zet énorme stap voorwaarts: "Uniek in Europa”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

9
9
‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

66
66
'Barça pijnlijk de mist: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

10
10
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

28
28
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

47
47
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

45
45
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

40
40
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

204
204
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

225
225
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

49
49
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

186
186
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

300
300
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

392
392
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

711
711
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

124
124
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

520
520
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

707
707
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

289
289
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

191
191
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

75
75
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

182
182
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

78
78
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

98
98
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

273
273
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

711
711

Meer sportnieuws