'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

1684 stemmen
'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

Een uitgrebeide delegatie van Club Brugge is maandag afgereisd naar Nederland. Daar zal de seizoensstart verder voorbereid worden aan de hand van een stage. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer op de transfermarkt, zeker aan uitgaande zijde wordt nog heel wat beweging verwacht.

Ondanks het gebrek aan Europese voorrondes toonde de landskampioen zich al behoorlijk actief op de mercato.Met Ardon Jashari werd al tijdens het voorbije seizoen een extra middenvelder aangetrokken, verdediger Zaid Romero zette eind vorige maand zijn kribbel. En inmiddels werd ook de Griekse aanvaller Christos Tzolis aan het lijstje met zomeraanwinsten toegevoegd.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Op het verlanglijstje staat onder meer nog een nieuwe spits als opvolger van Igor Thiago. Daarvoor is het vizier onder meer gericht op Gustaf Nilsson, al schieten de onderhandelingen met diens club Union SG niet bepaald goed op. En ook op de andere posities is men niet blind voor interessante opportuniteiten.

LEES OOK: Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Drukte aan uitgang

Daarnaast mag ook aan uitgaande zijde nog één en ander verwacht worden. Verschillende smaakmakers, zoals Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en Antonio Nusa, zouden bijvoorbeeld een nieuwe stap kunnen zetten bij een goed bod. Club wil echter ook verschillende spelers lozen die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen.

Zo zijn Eder Balanta (CD América) en Denis Odoi (Antwerp FC) inmiddels op transfervrije basis vertrokken. Shion Homma werd dan weer verkocht aan Urawa Red Diamonds en mogelijk worden nog enkele jongeren verhuurd. Daarnaast zouden ook Roman Yaremchuk, Dedryck Boyata, Kamal Sowah, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel mogen/moeten beschikken.

Enorme verliespost

Het genoemde vijftal heeft echter niet bepaald een goede periode achter de rug. En dus zal Club een aanzienlijk verlies boeken op hun. Zo berekende Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart zo'n 35 miljoen euro dokte voor deze vijf spelers. Het merendeel daarvan werd betaald aan Yaremchuk (17 miljoen) en Sowah (9 miljoen). Indien zij deze zomer vertrekken, zal dat echter aan een pak minder geld zijn. Blauw-Zwart beseft evenwel dat het zwaar verlies zal maken. Maar men hoopt verlost te raken van hun relatief zware contracten en indien mogelijk nog een deeltje van de oorspronkelijke investering terug te verdienen.

Indien Club één speler een nieuwe kans zou geven, wie zou kiezen?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

207
207
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

249
249
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

76
76
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

499
499
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

334
334
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

83
83
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

34
34
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

509
509
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

664
664
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

176
176
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

720
720
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

68
68
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

86
86
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

174
174
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

88
88
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

110
110
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

277
277
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

494
494
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

100
100
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

414
414
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

420
420
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

344
344
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

202
202

Meer sportnieuws