'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

1684 stemmen
'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

Een uitgrebeide delegatie van Club Brugge is maandag afgereisd naar Nederland. Daar zal de seizoensstart verder voorbereid worden aan de hand van een stage. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer op de transfermarkt, zeker aan uitgaande zijde wordt nog heel wat beweging verwacht.

Ondanks het gebrek aan Europese voorrondes toonde de landskampioen zich al behoorlijk actief op de mercato.Met Ardon Jashari werd al tijdens het voorbije seizoen een extra middenvelder aangetrokken, verdediger Zaid Romero zette eind vorige maand zijn kribbel. En inmiddels werd ook de Griekse aanvaller Christos Tzolis aan het lijstje met zomeraanwinsten toegevoegd.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Op het verlanglijstje staat onder meer nog een nieuwe spits als opvolger van Igor Thiago. Daarvoor is het vizier onder meer gericht op Gustaf Nilsson, al schieten de onderhandelingen met diens club Union SG niet bepaald goed op. En ook op de andere posities is men niet blind voor interessante opportuniteiten.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Drukte aan uitgang

Daarnaast mag ook aan uitgaande zijde nog één en ander verwacht worden. Verschillende smaakmakers, zoals Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en Antonio Nusa, zouden bijvoorbeeld een nieuwe stap kunnen zetten bij een goed bod. Club wil echter ook verschillende spelers lozen die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen.

Zo zijn Eder Balanta (CD América) en Denis Odoi (Antwerp FC) inmiddels op transfervrije basis vertrokken. Shion Homma werd dan weer verkocht aan Urawa Red Diamonds en mogelijk worden nog enkele jongeren verhuurd. Daarnaast zouden ook Roman Yaremchuk, Dedryck Boyata, Kamal Sowah, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel mogen/moeten beschikken.

Enorme verliespost

Het genoemde vijftal heeft echter niet bepaald een goede periode achter de rug. En dus zal Club een aanzienlijk verlies boeken op hun. Zo berekende Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart zo'n 35 miljoen euro dokte voor deze vijf spelers. Het merendeel daarvan werd betaald aan Yaremchuk (17 miljoen) en Sowah (9 miljoen). Indien zij deze zomer vertrekken, zal dat echter aan een pak minder geld zijn. Blauw-Zwart beseft evenwel dat het zwaar verlies zal maken. Maar men hoopt verlost te raken van hun relatief zware contracten en indien mogelijk nog een deeltje van de oorspronkelijke investering terug te verdienen.

Indien Club één speler een nieuwe kans zou geven, wie zou kiezen?

Meest recent

België dé WK-verrassing? Hazard geeft mening over Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

14
14
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

161
161
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

112
112
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

57
57
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

265
265
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

179
179
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

201
201
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

373
373
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

151
151
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

112
112
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

401
401
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

136
136
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

148
148
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

530
530
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

805
805
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

82
82
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

218
218
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

256
256
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

56
56
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

631
631
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

130
130
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

245
245
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

204
204

Meer sportnieuws