'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

1684
'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

Een uitgrebeide delegatie van Club Brugge is maandag afgereisd naar Nederland. Daar zal de seizoensstart verder voorbereid worden aan de hand van een stage. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer op de transfermarkt, zeker aan uitgaande zijde wordt nog heel wat beweging verwacht.

Ondanks het gebrek aan Europese voorrondes toonde de landskampioen zich al behoorlijk actief op de mercato.Met Ardon Jashari werd al tijdens het voorbije seizoen een extra middenvelder aangetrokken, verdediger Zaid Romero zette eind vorige maand zijn kribbel. En inmiddels werd ook de Griekse aanvaller Christos Tzolis aan het lijstje met zomeraanwinsten toegevoegd.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Op het verlanglijstje staat onder meer nog een nieuwe spits als opvolger van Igor Thiago. Daarvoor is het vizier onder meer gericht op Gustaf Nilsson, al schieten de onderhandelingen met diens club Union SG niet bepaald goed op. En ook op de andere posities is men niet blind voor interessante opportuniteiten.

LEES OOK: 'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Drukte aan uitgang

Daarnaast mag ook aan uitgaande zijde nog één en ander verwacht worden. Verschillende smaakmakers, zoals Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en Antonio Nusa, zouden bijvoorbeeld een nieuwe stap kunnen zetten bij een goed bod. Club wil echter ook verschillende spelers lozen die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen.

Zo zijn Eder Balanta (CD América) en Denis Odoi (Antwerp FC) inmiddels op transfervrije basis vertrokken. Shion Homma werd dan weer verkocht aan Urawa Red Diamonds en mogelijk worden nog enkele jongeren verhuurd. Daarnaast zouden ook Roman Yaremchuk, Dedryck Boyata, Kamal Sowah, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel mogen/moeten beschikken.

Enorme verliespost

Het genoemde vijftal heeft echter niet bepaald een goede periode achter de rug. En dus zal Club een aanzienlijk verlies boeken op hun. Zo berekende Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart zo'n 35 miljoen euro dokte voor deze vijf spelers. Het merendeel daarvan werd betaald aan Yaremchuk (17 miljoen) en Sowah (9 miljoen). Indien zij deze zomer vertrekken, zal dat echter aan een pak minder geld zijn. Blauw-Zwart beseft evenwel dat het zwaar verlies zal maken. Maar men hoopt verlost te raken van hun relatief zware contracten en indien mogelijk nog een deeltje van de oorspronkelijke investering terug te verdienen.

Indien Club één speler een nieuwe kans zou geven, wie zou kiezen?

Meest recent

Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

0
0
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

56
56
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

62
62
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

232
232
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

29
29
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

142
142
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

910
910
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

98
98
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

24
24
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

19
19
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

39
39
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

21
21
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

50
50
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

442
442
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

59
59
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

303
303
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

148
148
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

530
530
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

199
199
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

174
174
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

809
809
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

778
778
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

23
23
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

192
192
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

90
90

Meer sportnieuws