'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

door
'Club likt wonden: transferverlies van ruim 30 miljoen'

Een uitgrebeide delegatie van Club Brugge is maandag afgereisd naar Nederland. Daar zal de seizoensstart verder voorbereid worden aan de hand van een stage. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer op de transfermarkt, zeker aan uitgaande zijde wordt nog heel wat beweging verwacht.

Ondanks het gebrek aan Europese voorrondes toonde de landskampioen zich al behoorlijk actief op de mercato.Met Ardon Jashari werd al tijdens het voorbije seizoen een extra middenvelder aangetrokken, verdediger Zaid Romero zette eind vorige maand zijn kribbel. En inmiddels werd ook de Griekse aanvaller Christos Tzolis aan het lijstje met zomeraanwinsten toegevoegd.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Op het verlanglijstje staat onder meer nog een nieuwe spits als opvolger van Igor Thiago. Daarvoor is het vizier onder meer gericht op Gustaf Nilsson, al schieten de onderhandelingen met diens club Union SG niet bepaald goed op. En ook op de andere posities is men niet blind voor interessante opportuniteiten.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Drukte aan uitgang

Daarnaast mag ook aan uitgaande zijde nog één en ander verwacht worden. Verschillende smaakmakers, zoals Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en Antonio Nusa, zouden bijvoorbeeld een nieuwe stap kunnen zetten bij een goed bod. Club wil echter ook verschillende spelers lozen die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen.

Zo zijn Eder Balanta (CD América) en Denis Odoi (Antwerp FC) inmiddels op transfervrije basis vertrokken. Shion Homma werd dan weer verkocht aan Urawa Red Diamonds en mogelijk worden nog enkele jongeren verhuurd. Daarnaast zouden ook Roman Yaremchuk, Dedryck Boyata, Kamal Sowah, Faitout Maouassa en Philip Zinckernagel mogen/moeten beschikken.

Enorme verliespost

Het genoemde vijftal heeft echter niet bepaald een goede periode achter de rug. En dus zal Club een aanzienlijk verlies boeken op hun. Zo berekende Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart zo'n 35 miljoen euro dokte voor deze vijf spelers. Het merendeel daarvan werd betaald aan Yaremchuk (17 miljoen) en Sowah (9 miljoen). Indien zij deze zomer vertrekken, zal dat echter aan een pak minder geld zijn. Blauw-Zwart beseft evenwel dat het zwaar verlies zal maken. Maar men hoopt verlost te raken van hun relatief zware contracten en indien mogelijk nog een deeltje van de oorspronkelijke investering terug te verdienen.

Indien Club één speler een nieuwe kans zou geven, wie zou kiezen?

Meest recent

Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

19
19
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

50
50
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

46
46
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

164
164
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

81
81
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

28
28
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

66
66
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

64
64
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

238
238
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

26
26
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

149
149
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

388
388
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

129
129
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

211
211
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

105
105
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

104
104
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

203
203
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

297
297
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

994
994
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

87
87
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

239
239
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

520
520
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

52
52
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

119
119

Meer sportnieuws