Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

door
Zware rellen in Berlijn én Nederland na nederlaag Turkije

Nederland kwam op achterstand tegen Turkije in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap in Duitsland, maar in de tweede helft kon Oranje die scheve situatie nog rechttrekken naar een overwinning.

Voor de wedstrijd was alles nog koek en ei tussen de supportersgroepen van Nederland en Turkije, maar na de wedstrijd ging het toch mis. In Berlijn gingen supporters met elkaar op de vuist en in het Nederlandse Woensel ontstonden er zware rellen.

Fans aangevallen

In Berlijn zouden Turkse fans op de vuist zijn gegaan met Nederlandse supporters nadat die bekers hadden gegooid na de gelijkmaker. Na de 2-1 van onze Noorderburen ging het volledig mis. Het Duitse Berliner Zeitung liet weten dat de match geen prioriteit meer had en dat de veiligheidsdiensten hard moesten ingrijpen.

In Nederland zelf waren er ook schrijnende taferelen. In Woensel waren er zware rellen na de nederlaag van Turkije. Amokmakers gingen de straat op in het Noorden van Eindhoven om de boel af te breken. De politie was lange tijd nergens te bespeuren.

Halve finale

Onze Noorderburen kennen vooralsnog een sterk EK. In de groepsfase speelde het 0-0 gelijk tegen Frankrijk en ging het wel mis tegen Oostenrijk (3-2), maar dat werd in knock-out fase ruimschoots rechtgezet. Eerst ging Roemenië voor de bijl en gisterenavond realiseerde het een knappe comeback tegen verrassing Turkije.

In de halve finale wacht nu Engeland dat al tweemaal door het oog van de naald kroop. Tegen Slowakije kon Jude Bellingham in de slotfase gelijkmaken via een schitterende omhaal en in de verlengingen wist Harry Kane de match te beslissen terwijl er tegen Zwitserland penalty’s nodig waren.

Denk jij dat Nederland het EK zal winnen?

Meest recent

Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

6
6
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

14
14
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

32
32
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

66
66
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

28
28
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

157
157
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

87
87
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

80
80
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

136
136
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

265
265
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

473
473
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

71
71
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

318
318
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

472
472
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

164
164
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

143
143
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

682
682
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

89
89
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

437
437
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

235
235
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

366
366
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

556
556
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

307
307

Meer sportnieuws