Depoitre doet ontluisterende onthulling over AA Gent

door
Depoitre doet ontluisterende onthulling over AA Gent

Bij AA Gent is er deze zomer al heel wat veranderd. Het sportieve kader werd volledig hertekend en ook in de spelersgroep werden al enkele jongens doorgestuurd. De meest in het oog springende vertrekker was Laurent Depoitre, die geen nieuw contract meer kreeg.

De 35-jarige spits was in totaal maar liefst zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's. Zijn eerste passage was zonder twijfel de meest succesvolle, want tussen 2014 en 2016 leidde hij Gent mee naar nog altijd de enige landstitel in de clubgeschiedenis en werd hij ook Rode Duivel. Na buitenlandse omzwervingen bij FC Porto en Huddersfield keerde hij in 2019 terug.

LEES OOK: Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

AA Gent weigerde Depoitre nog te betalen

Hein Vanhaezebrouck gunde Depoitre dan ook een mooi afscheid, met nog eens een basisplaats én de aanvoerdersband in zijn laatste wedstrijd. Dat stond echter in groot contrast met de calvarietocht die zijn laatste seizoen bij Gent was. Door een gescheurde achillespees miste hij de eerste seizoenshelft, daarna moest hij vrede nemen met een plaats op de bank.

Dat was bovendien niet de enige beslommering waarmee Depoitre kampte. In Het Nieuwsblad onthult hij dat AA Gent hem nog weigerde te betalen in de laatste fase van zijn revalidatie. "Het bestuur had beslist me na zes maanden alleen nog te betalen als ik geselecteerd werd voor een wedstrijd", legt hij uit.

Totaal gebrek aan eerlijkheid en transparantie

"Wat niet volgens de regels is. Stel je voor: als de coach me nooit meer selecteerde, dan had ik geen loon meer? Het toppunt was dat me nooit iets werd gezegd. Plots moest ik dat zelf vaststellen, op mijn loonbrief. Niet meer betaald. Vanaf half oktober. Zonder uitleg. Dat totale gebrek aan eerlijkheid en transparantie, neem ik het oude bestuur zeer kwalijk", wijst hij vooral gewezen manager Michel Louwagie met de vinger.

Het werd voor Depoitre dus toch een afscheid in mineur bij Gent. Hij hoopt dat nieuwe eigenaar Sam Baro hem het achterstallige loon alsnog zal betalen en zoekt intussen naar een nieuwe club. Depoitre laat weten dat hij graag nog een laatste buitenlandse uitdaging zou aangaan, maar staat ook open voor een club uit de Jupiler Pro League. Afzakken naar 1B ziet hij niet zitten.

Wat vind je van de handelswijze van AA Gent?

Meest recent

Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

0
0
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

10
10
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

141
141
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

99
99
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

588
588
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

106
106
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

150
150
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

304
304
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

66
66
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

578
578
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

387
387
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

533
533
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

501
501
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

263
263
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1263
1263
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

367
367
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

388
388
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

154
154
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

323
323
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

199
199
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

858
858
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

551
551

Meer sportnieuws