Toekomst Duivels verzekerd: "Ongezien, hij is absolute wereldtop"

door
Toekomst Duivels verzekerd:

Na het teleurstellende Europees kampioenschap dreigen verschillende spelers af te haken bij de Rode Duivels. Toch hoeft er voorlopig niet gewanhoopt worden. Zo komen enkele jonge talenten aan die het stokje kunnen overnemen bij de nationale ploeg.

Voorlopig is nog niet helemaal duidelijk of Domenico Tedesco aan boord blijft als bondscoach, de evaluatie van het EK moet nog gemaakt worden binnen de bond. Maar het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse Duitser zijn werk zal mogen voortzetten. En een deel van zijn takenpakket wordt om de generatiewissel verder in goede banen te leiden.

LEES OOK: 'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Jonkies staan klaar

Tedesco voerde in zijn eerste anderhalf jaar als bondscoach al een flinke verjonging door binnen zijn selectie. Maar dat proces is nog lang niet voltooid. Het feit dat hij bijvoorbeeld een 35-jarige Axel Witsel uit zijn internationaal pensioen moest halen voor het EK, is alvast veelzeggend. En in de EK-selectie zaten nog meer spelers die de 30 jaar inmiddels gepasseerd zijn.

Vanaf september zal er dus verder verjongd moeten worden met oog op de campagne voor het WK 2026. Zeker omdat enkele oudere spelers mogelijk afhaken. Daarvoor wordt alvast gerekend op verschillende spelers uit de huidige selectie: Jérémy Doky, Johan Bakayoko, Zeno Debast, Maxim De Cuyper, Arthur Vermeeren, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, ... .

Rekenen op Roméo

Maar er zijn nog jonge Belgen die op termijn in aanmerking komen voor een plekje bij de nationale ploeg. Denk aan Arne Engels, Mandela Keita, Ameen Al-Dakhil, Koni De Winter, Albert Sambi Lokonga, Kyriani Sabbe, Julien Duranville, ... . Wesley Sonck verwacht echter nog het meest van middenvelder Roméo Lavia.

De analist weet als voormalig bondscoach van de U19 alvast waarover hij spreekt. "Er zit heel wat talent in dit kleine landje. In de generatie 2003-2004-2005 loopt Roméo Lavia bijvoorbeeld rond. Dat is voor mij ongezien. Echt waar, in de jeugd is hij op zijn positie absolute wereldtop, en dan heb ik het over mannen als Kobbie Mainoo, hé", klinkt het bij Sporza.

Gemiste EK-selectie

Een jaartje geleden verhuisde Lavia voor de nodige miljoenen naar Chelsea FC. Daar beleefde hij door blessureleed evenwel een tegenvallend eerste seizoen en kwam hij amper in actie. Volgens Sonck kostte hem dat ook een eventuele EK-selectie. "Dat was jammer, anders was hij er zeker bij geweest. Qua voetballend vermogen in de ploeg, iemand die die passes naar de pockets kan geven ... Daar moeten we ons geen zorgen over maken. Die komt wel."

De Rode Duivels hebben nood aan een andere bondscoach voor deze generatiewissel ...

Meest recent

'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

37
37
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

23
23
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

34
34
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

107
107
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

64
64
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

271
271
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

124
124
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

58
58
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

297
297
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

139
139
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

547
547
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

60
60
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

266
266
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

224
224
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

180
180
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

155
155
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

210
210
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

308
308
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

296
296
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

88
88
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

54
54
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

203
203

Meer sportnieuws