Toekomst Duivels verzekerd: "Ongezien, hij is absolute wereldtop"

door
Toekomst Duivels verzekerd:

Na het teleurstellende Europees kampioenschap dreigen verschillende spelers af te haken bij de Rode Duivels. Toch hoeft er voorlopig niet gewanhoopt worden. Zo komen enkele jonge talenten aan die het stokje kunnen overnemen bij de nationale ploeg.

Voorlopig is nog niet helemaal duidelijk of Domenico Tedesco aan boord blijft als bondscoach, de evaluatie van het EK moet nog gemaakt worden binnen de bond. Maar het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse Duitser zijn werk zal mogen voortzetten. En een deel van zijn takenpakket wordt om de generatiewissel verder in goede banen te leiden.

LEES OOK: Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Jonkies staan klaar

Tedesco voerde in zijn eerste anderhalf jaar als bondscoach al een flinke verjonging door binnen zijn selectie. Maar dat proces is nog lang niet voltooid. Het feit dat hij bijvoorbeeld een 35-jarige Axel Witsel uit zijn internationaal pensioen moest halen voor het EK, is alvast veelzeggend. En in de EK-selectie zaten nog meer spelers die de 30 jaar inmiddels gepasseerd zijn.

Vanaf september zal er dus verder verjongd moeten worden met oog op de campagne voor het WK 2026. Zeker omdat enkele oudere spelers mogelijk afhaken. Daarvoor wordt alvast gerekend op verschillende spelers uit de huidige selectie: Jérémy Doky, Johan Bakayoko, Zeno Debast, Maxim De Cuyper, Arthur Vermeeren, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, ... .

Rekenen op Roméo

Maar er zijn nog jonge Belgen die op termijn in aanmerking komen voor een plekje bij de nationale ploeg. Denk aan Arne Engels, Mandela Keita, Ameen Al-Dakhil, Koni De Winter, Albert Sambi Lokonga, Kyriani Sabbe, Julien Duranville, ... . Wesley Sonck verwacht echter nog het meest van middenvelder Roméo Lavia.

De analist weet als voormalig bondscoach van de U19 alvast waarover hij spreekt. "Er zit heel wat talent in dit kleine landje. In de generatie 2003-2004-2005 loopt Roméo Lavia bijvoorbeeld rond. Dat is voor mij ongezien. Echt waar, in de jeugd is hij op zijn positie absolute wereldtop, en dan heb ik het over mannen als Kobbie Mainoo, hé", klinkt het bij Sporza.

Gemiste EK-selectie

Een jaartje geleden verhuisde Lavia voor de nodige miljoenen naar Chelsea FC. Daar beleefde hij door blessureleed evenwel een tegenvallend eerste seizoen en kwam hij amper in actie. Volgens Sonck kostte hem dat ook een eventuele EK-selectie. "Dat was jammer, anders was hij er zeker bij geweest. Qua voetballend vermogen in de ploeg, iemand die die passes naar de pockets kan geven ... Daar moeten we ons geen zorgen over maken. Die komt wel."

De Rode Duivels hebben nood aan een andere bondscoach voor deze generatiewissel ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

56
56
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

38
38
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

29
29
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

27
27
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

56
56
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

36
36
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

52
52
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

69
69
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

146
146
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

488
488
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

261
261
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

194
194
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

464
464
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

265
265
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

710
710
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws