Toekomst Duivels verzekerd: "Ongezien, hij is absolute wereldtop"

door
Toekomst Duivels verzekerd:

Na het teleurstellende Europees kampioenschap dreigen verschillende spelers af te haken bij de Rode Duivels. Toch hoeft er voorlopig niet gewanhoopt worden. Zo komen enkele jonge talenten aan die het stokje kunnen overnemen bij de nationale ploeg.

Voorlopig is nog niet helemaal duidelijk of Domenico Tedesco aan boord blijft als bondscoach, de evaluatie van het EK moet nog gemaakt worden binnen de bond. Maar het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse Duitser zijn werk zal mogen voortzetten. En een deel van zijn takenpakket wordt om de generatiewissel verder in goede banen te leiden.

LEES OOK: Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Jonkies staan klaar

Tedesco voerde in zijn eerste anderhalf jaar als bondscoach al een flinke verjonging door binnen zijn selectie. Maar dat proces is nog lang niet voltooid. Het feit dat hij bijvoorbeeld een 35-jarige Axel Witsel uit zijn internationaal pensioen moest halen voor het EK, is alvast veelzeggend. En in de EK-selectie zaten nog meer spelers die de 30 jaar inmiddels gepasseerd zijn.

Vanaf september zal er dus verder verjongd moeten worden met oog op de campagne voor het WK 2026. Zeker omdat enkele oudere spelers mogelijk afhaken. Daarvoor wordt alvast gerekend op verschillende spelers uit de huidige selectie: Jérémy Doky, Johan Bakayoko, Zeno Debast, Maxim De Cuyper, Arthur Vermeeren, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, ... .

Rekenen op Roméo

Maar er zijn nog jonge Belgen die op termijn in aanmerking komen voor een plekje bij de nationale ploeg. Denk aan Arne Engels, Mandela Keita, Ameen Al-Dakhil, Koni De Winter, Albert Sambi Lokonga, Kyriani Sabbe, Julien Duranville, ... . Wesley Sonck verwacht echter nog het meest van middenvelder Roméo Lavia.

De analist weet als voormalig bondscoach van de U19 alvast waarover hij spreekt. "Er zit heel wat talent in dit kleine landje. In de generatie 2003-2004-2005 loopt Roméo Lavia bijvoorbeeld rond. Dat is voor mij ongezien. Echt waar, in de jeugd is hij op zijn positie absolute wereldtop, en dan heb ik het over mannen als Kobbie Mainoo, hé", klinkt het bij Sporza.

Gemiste EK-selectie

Een jaartje geleden verhuisde Lavia voor de nodige miljoenen naar Chelsea FC. Daar beleefde hij door blessureleed evenwel een tegenvallend eerste seizoen en kwam hij amper in actie. Volgens Sonck kostte hem dat ook een eventuele EK-selectie. "Dat was jammer, anders was hij er zeker bij geweest. Qua voetballend vermogen in de ploeg, iemand die die passes naar de pockets kan geven ... Daar moeten we ons geen zorgen over maken. Die komt wel."

De Rode Duivels hebben nood aan een andere bondscoach voor deze generatiewissel ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

82
82
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

222
222
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

40
40
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

195
195
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

310
310
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

560
560
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

218
218
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

56
56
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

170
170
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1307
1307
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

98
98
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

592
592
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

160
160
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

344
344
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws