Toekomst Duivels verzekerd: "Ongezien, hij is absolute wereldtop"

879 stemmen
Toekomst Duivels verzekerd:

Na het teleurstellende Europees kampioenschap dreigen verschillende spelers af te haken bij de Rode Duivels. Toch hoeft er voorlopig niet gewanhoopt worden. Zo komen enkele jonge talenten aan die het stokje kunnen overnemen bij de nationale ploeg.

Voorlopig is nog niet helemaal duidelijk of Domenico Tedesco aan boord blijft als bondscoach, de evaluatie van het EK moet nog gemaakt worden binnen de bond. Maar het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse Duitser zijn werk zal mogen voortzetten. En een deel van zijn takenpakket wordt om de generatiewissel verder in goede banen te leiden.

LEES OOK: Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

Jonkies staan klaar

Tedesco voerde in zijn eerste anderhalf jaar als bondscoach al een flinke verjonging door binnen zijn selectie. Maar dat proces is nog lang niet voltooid. Het feit dat hij bijvoorbeeld een 35-jarige Axel Witsel uit zijn internationaal pensioen moest halen voor het EK, is alvast veelzeggend. En in de EK-selectie zaten nog meer spelers die de 30 jaar inmiddels gepasseerd zijn.

Vanaf september zal er dus verder verjongd moeten worden met oog op de campagne voor het WK 2026. Zeker omdat enkele oudere spelers mogelijk afhaken. Daarvoor wordt alvast gerekend op verschillende spelers uit de huidige selectie: Jérémy Doky, Johan Bakayoko, Zeno Debast, Maxim De Cuyper, Arthur Vermeeren, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, ... .

Rekenen op Roméo

Maar er zijn nog jonge Belgen die op termijn in aanmerking komen voor een plekje bij de nationale ploeg. Denk aan Arne Engels, Mandela Keita, Ameen Al-Dakhil, Koni De Winter, Albert Sambi Lokonga, Kyriani Sabbe, Julien Duranville, ... . Wesley Sonck verwacht echter nog het meest van middenvelder Roméo Lavia.

De analist weet als voormalig bondscoach van de U19 alvast waarover hij spreekt. "Er zit heel wat talent in dit kleine landje. In de generatie 2003-2004-2005 loopt Roméo Lavia bijvoorbeeld rond. Dat is voor mij ongezien. Echt waar, in de jeugd is hij op zijn positie absolute wereldtop, en dan heb ik het over mannen als Kobbie Mainoo, hé", klinkt het bij Sporza.

Gemiste EK-selectie

Een jaartje geleden verhuisde Lavia voor de nodige miljoenen naar Chelsea FC. Daar beleefde hij door blessureleed evenwel een tegenvallend eerste seizoen en kwam hij amper in actie. Volgens Sonck kostte hem dat ook een eventuele EK-selectie. "Dat was jammer, anders was hij er zeker bij geweest. Qua voetballend vermogen in de ploeg, iemand die die passes naar de pockets kan geven ... Daar moeten we ons geen zorgen over maken. Die komt wel."

De Rode Duivels hebben nood aan een andere bondscoach voor deze generatiewissel ...

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

34
34
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

13
13
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

96
96
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

288
288
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

347
347
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

107
107
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

341
341
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

341
341
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

360
360
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

126
126
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

643
643
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

273
273
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

308
308
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

295
295
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

309
309
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

124
124
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

301
301
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

510
510

Meer sportnieuws