Stijnen keihard voor Tedesco en zag één Duivels lichtpunt

door
Stijnen keihard voor Tedesco en zag één Duivels lichtpunt

Dat Domenico Tedesco een dramatisch EK afwerkte, is een understatement. Zelden zagen we een Belgische bondscoach zoveel verkeerde beslissingen nemen. Stijn Stijnen is dan ook logischerwijs snoeihard voor de trainer.

Povere Tedesco

België won 1 keer op het EK en scoorde in 3 van de 4 matchen niet. Daarnaast was er enkel tegen Roemenië een goede voetballende prestatie te zien. Stijnen is kritisch bij TV Limburg.

"Het is vooral door die groepsfase dat België uit het EK ligt. Kijk, we zijn niet meer de ploeg van een aantal jaren geleden. Dat is ook geen schande”, vertelt hij.

Sterke Casteels

"Maar de onervarenheid was vooral te zien bij Tedesco. Hij toonde een gebrek aan métier en oogde heel nerveus na matchen, wat je als coach nooit mag doen. Het leek wel alsof de bondscoach aan het schaken was. Je moet naar een toernooi trekken met een bepaald idee en ik zag vooral een coach die eerder de minpunten van de tegenstander bekijkt en zo zijn ploeg neerzet. Dan krijg je problemen en ga je eenheid uitstralen”, was hij scherp. 

Met Koen Casteels was er wél een lichtpunt. “Alles wat hij deed was gecontroleerd. Hij was nooit nerveus en straalde rust uit in doel. Dat mochten we ook verwachten van een keeper die vele jaren in de Bundesliga speelde.”

Lees ook:

JOUW MENING TELT:
Was Casteels de beste Rode Duivel?

Meest recent

'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

31
31
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

161
161
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

231
231
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

126
126
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

178
178
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

265
265
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

661
661
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

380
380
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

104
104
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1041
1041
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

195
195
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

483
483
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

868
868
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

164
164
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

722
722
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

123
123
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

79
79
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

575
575
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

115
115
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

301
301
'Sportief directeur gecharmeerd: Napoli wil toeslaan bij Club'

Club Brugge KV beleefde tot dusver een redelijk rustige transferzomer, maar daar komt in de volgende ...

455
455
"Heel zwaar voor hem" - trio in problemen bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het eerste luik van hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 achter de rug. ...

633
633
Antwerp baalt: bliksemvertrek Chery in kannen en kruiken

Antwerp FC heeft een teleurstellende week achter de rug. Vrijdag raakte bekend dat de Great Old ...

290
290
'Genk houdt tweede JPL-smaakmaker in transfervizier'

KRC Genk treedt komend seizoen opnieuw aan in Europa en kan dus nog wat versterking in de breedte ...

458
458
'Duivel zet zinnen op transfer: prijskaartje van 60 miljoen'

Na hun eerste WK-kwalificatiewedstrijden genieten de meeste Rode Duivels momenteel van een ...

165
165

Meer sportnieuws