EK-rapport Rode Duivels: verrassende uitblinker, veel buizen

door
EK-rapport Rode Duivels: verrassende uitblinker, veel buizen

België ligt uit het EK. Een Europees Kampioenschap dat zeer snel vergeten zal worden. De Rode Duivels speelden een zwakke groepsfase en verloren een matige achtste finale met een o zo onfortuinlijke own-goal. Dit is het rapport van spelers en trainer.

LEES OOK: Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Grote onderscheiding: 8/10

Koen Casteels: Veruit de beste Rode Duivel op dit EK. Niemand sprak nog over Thibaut Courtois. Zeer straf gedaan, want de druk was groot. Was bepalend in de groepsfase en zorgde er mee voor dat de Belgen naar de achtste finales gingen. Een grote onderscheiding en veelzeggend dat hij de grote man was bij België.

Onderscheiding: 7/10

Jan Vertonghen: Vertonghen is achteraan nog steeds onmisbaar voor dit België. De 37-jarige verdediger speelde een zeer stabiel toernooi en kende pech bij de 1-0 van Frankrijk. Bewees dat hij nog steeds een hoog niveau haalt, zelfs op internationaal niveau. Gaat hij daardoor nog doordoen als international én bij Anderlecht

Geslaagd: 6/10

Amadou Onana: Als hij zich kan focussen op een taak als breker, dan zit het snor. Al moet hij positioneel bij de les blijven. Aan de bal is het inzake voorwaarts voetballen vaak toch te slordig. Speelde een degelijk EK, maar ook niet meer dan dat.

Timothy Castagne: De degelijkheid zelve. Hij zal nooit een uitblinker zijn, maar valt ook nooit door de mand. Als coach weet je wat je aan hem hebt.

Arthur Theate: De linksvoetige verdediger is geen linksachter. Als de Belgen moeten aanvallen loopt het in balbezit soms wel eens mis en is zijn defensieve omschakeling inzake positiespel niet geweldig. Voelt zich ook beter in een laag blok. Maar mag terugblikken op een degelijk EK.

Dodi Lukebakio: Zorgde als hij speelde voor veel dreiging. Alleen mocht hij te weinig spelen. Vreemd.

Kevin De Bruyne: KDB speelde wisselvallig. Geweldig tegen Roemenië, maar in de andere matchen kon hij toch niet al te vaak zijn stempel drukken. Hij toonde wel flitsen van zijn wereldklasse. Was ook het gevolg van de vele aanpassingen op het middenveld. Werd niet goed gebruikt door Tedesco, maar was zelf ook nooit echt de KDB van bij Manchester City. Waar hij wél in een duidelijk tactisch stramien kan spelen.

Geslaagd zonder glans: 5/10

Wout Faes: Faes speelde een vreemd EK. Soms bijzonder scherp, maar soms slordig waardoor hij voor gevaar zorgt in zijn eigen defensie. Voetballend is het niet geweldig. Als hij in een laag blok kan spelen zoals tegen Frankrijk, voelt hij zich beter in zijn sas.

Zeno Debast: Speelde als linker centrale verdediger en viel in als rechtsachter. Viel twee keer niet door de mand op een positie die toch niet de zijne is. Een mooie ervaring voor hem. Moet de komende jaren titularis worden. 

Jeremy Doku: Is het toeval dat de aanvallers dit EK niet uit de verf kwamen? Niet echt. Het was véél te vaak ‘alle ballen’ diep op Doku. Moest te vaak van te ver komen. Dribbelde zoals zo vaak zeer goed, maar waar er bij City héél veel mensen in de box zijn is dat bij België véél minder het geval. Was daardoor vaak net niet goed genoeg bij de beslissende pass en daardoor 0 goals en 0 assists. Door zijn dreiging geven we hem geen buis. 

Gebuisd: 4/10

Orel Mangala: Begon aan het EK, maar kwam pover voor de dag tegen Slovakije. Verloor nadien zijn basisplaats. Zijn invalbeurten waren ook niet begeesterend. Teleurstellend EK.

Loïs Openda: Viel in tegen Slovakije en was bijna bepalend met een assist. Mocht opdraven tegen Frankrijk, maar speelde daar een compleet onzichtbare wedstrijd. Is voetballend toch te vaak een spookrijder. Tot op heden is hij bij de Rode Duivels allerminst de speler die hij bij RB Leipzig is.

Youri Tielemans: Speelde een keer goed tegen Roemenië en een keer zwak tegen Oekraïne. Bleef twee keer op de bank. Blijft moeite ondervinden om zich echt als vaste waarde in de ploeg te knokken. Wanneer breekt hij echt door bij België? 

Leandro Trossard: Past niet in de visie van Tedesco. Trossard gedijt het best bij aanvallend combinatievoetbal, waarbij hij dan via links vaak schittert bij Arsenal. Bij Tedesco is het vooral snel diep spelen en weinig combinaties. Bovendien speelt hij er links, dan centraal en dan rechts. Te veel geschuif. Speelde mede daardoor een non-EK. 

Romelu Lukaku: Was in de groepsmatchen in het spel zeer nuttig. Zag drie goals afgekeurd worden, maar miste ook te veel kansen. Tegen Frankrijk moest hij in een tweespitsensysteem spelen en dat is niets voor hem. Een gemist EK voor de beste Belgische spits ooit. Teleurstellend.

Yannick Carrasco: Wéér een speler die door Tedesco zowat overal wordt gezet. Als linksachter godbetert… Nadien als linker- en rechterflankaanvaller. Speelde niet goed, maar werd te zelden op zijn beste positie uitgespeeld. Een conclusie die we bij meerdere spelers kunnen trekken… 

Zwaar gebuisd: 3/10

Domenico Tedesco: Dé grote teleurstelling van dit EK. Het begon met de vreemde aanpak om 25 in plaats van 26 spelers mee te nemen en besloot om een geblesseerd uitgevallen Meunier niet te vervangen. Hij speelde uiteindelijk geen minuut. Net als Witsel. Nochtans had hij die kans nog na Luxemburg. België begon mede daardoor met een nooddefensie aan het EK. Er werd meteen met 0-1 verloren, wat grote gevolgen had voor de eerste plaats. 

Werd voorgesteld als een coach die een ‘wedstrijdplan’ heeft. Maar een coach die het vier keer anders aanpakt in vier duels is toch ook overdreven. Het was te vaak bal recupereren en snel diep spelen op de snelle aanvallers. Er zaten te weinig aanvallende patronen in de ploeg. Wisselde doorlopend op zijn middenveld, wat de aanvallende cohesie niet ten goede komt. Viel door de mand op zijn eerste EK.

Geen beoordeling wegens amper tot geen speeltijd: Matz Sels, Arthur Vermeeren, Thomas Kaminski, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, Axel Witsel, Thomas Meunier, Maxim De Cuyper en Johan Bakayoko.

CR

🔥 Wat iedereen nu leest

Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen

Moet België verder doen met Tedesco?

Meest recent

Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

0
0
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

45
45
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

288
288
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

39
39
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

82
82
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

115
115
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

1065
1065
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

117
117
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over vertrek Dolberg'

RSC Anderlecht speelde donderdag een ronduit belabberde wedstrijd op het veld van BK Häcken, ...

306
306
'Club speelt met vuur: bizarre beslissing op transfermarkt'

In aanloop naar het Europese duel tegen RB Salzburg heeft Club Brugge geen goede beurt gemaakt. ...

748
748
'Frutos flikt het en haalt ex-speler Anderlecht'

Nicolas Frutos heeft bij La Louvière heel wat oude bekenden van RSC Anderlecht gehaald. ...

116
116
'Renard raast door: Anderlecht strikt wéér een spits'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Olivier Renard en Tim Borguet gaan ...

318
318
Vanaken boos: "Dit is goedkoop en moet eruit!"

Club Brugge heeft vanavond zijn eerste nederlaag geleden op het veld van KV Mechelen. Blauw-Zwart ...

473
473
KV Mechelen stuurt Club Brugge met kater richting CL

KV Mechelen ontving vanavond Club Brugge. Altijd een interessant duel en ook deze keer was het dat. ...

254
254
Transfer Genk: “Híj belichaamt waar wij voor staan”

KRC Genk maakt de afgelopen maanden werk van heel wat contractverlengingen van jonge gasten. De club ...

277
277
Vanderbiest verklapt: “Er speelt iets rond hém”

Bij KV Mechelen zullen er wellicht nog wat spelers gaan vertrekken. De Maneblussers praten over een ...

226
226
Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

610
610
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

149
149
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

58
58
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

303
303
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

784
784
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

101
101
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

239
239
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

226
226
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

301
301

Meer sportnieuws