Verjongingsoperatie gaat voort: 7 'nieuwe Duivels' op komst

door
Verjongingsoperatie gaat voort: 7 'nieuwe Duivels' op komst

Het Europees kampioenschap is uitgedraaid op een teleurstelling voor de Rode Duivels. Maar de knop kan al snel weer omgedraaid worden, vanaf september start een nieuwe Nations League-campagne. En dan wordt de verjongingsoperatie gewoon voortgezet.

Voorlopig is nog niet helemaal duidelijk of Domenico Tedesco aan boord blijft als bondscoach, de evaluatie van het EK moet nog gemaakt worden binnen de bond. Maar het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse Duitser zijn werk zal mogen voortzetten. En een deel van zijn takenpakket wordt om de generatiewissel verder in goede banen te leiden.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Blijven verjongen

Tedesco voerde in zijn eerste anderhalf jaar als bondscoach al een flinke verjonging door binnen zijn selectie. Maar dat proces is nog lang niet voltooid. Het feit dat hij bijvoorbeeld een 35-jarige Axel Witsel uit zijn internationaal pensioen moest halen voor het EK, is alvast veelzeggend. En in de EK-selectie zaten nog meer spelers die de 30 jaar inmiddels gepasseerd zijn.

Vanaf september zal er dus verder verjongd moeten worden met oog op de campagne voor het WK 2026. Daarvoor wordt alvast gerekend op verschillende spelers uit de huidige selectie. Jérémy Doky, Johan Bakayoko, Zeno Debast, Maxim De Cuyper, Arthur Vermeeren, Charles De Ketelaere, Aster Vranckx, ... hebben nog heel wat mooie jaren voor zich.

Verse krachten

Maar er mag ook vers bloed verwacht worden. Arne Engels en Mandela Keita bijvoorbeeld, die nipt naast een EK-selectie grepen. Bij La Dernière Heure wijst men er dan weer op dat Ameen Al-Dakhil erg geapprecieerd wordt door Tedesco. En ook Koni De Winter zal in de nabije toekomst ongetwijfeld steeds meer kansen als international krijgen indien hij zich verder blijft ontwikkelen op clubniveau.

Daarnaast wordt ook gekeken naar nieuwe namen. Albert Sambi Lokonga bijvoorbeeld, kwam onder Tedesco nog niet aan de bak bij de nationale ploeg maar staat wel degelijk op de radar. Hetzelfde geldt voor goudhaantjes Roméo Lavia en Julien Duranville. Al zullen zij zich eerst moeten manifesteren bij respectievelijk Chelsea en Borussia Dortmund.

Tedesco is de juiste man voor deze verjongingsoperatie ...

Meest recent

Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

29
29
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

134
134
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

78
78
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

249
249
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

251
251
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

260
260
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

229
229
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

120
120
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

237
237
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

150
150
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

105
105
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

105
105
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

81
81
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

262
262
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

488
488
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

519
519
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

73
73
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

68
68
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

348
348
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

26
26
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

201
201
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

308
308
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

383
383
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

165
165
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

87
87

Meer sportnieuws