KV Kortrijk neemt afscheid van twaalf (!) spelers

door
KV Kortrijk neemt afscheid van twaalf (!) spelers

KV Kortrijk heeft de (voorlopige) selectie voor komend seizoen bekendgemaakt. Het is 1 juli en dat betekent dat er verschillende spelers transfervrij zijn. Op de officiële kanalen laat KVK weten dat er maar liefst twaalf spelers vertrekken.

De meeste contracten in België lopen op 30 juni af. Ook bij KV Kortrijk lopen er enkele bekende namen de deur uit. De Kerels vochten afgelopen seizoen tegen de degradatie, maar wisten zich uiteindelijk toch te redden.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Bekende namen

Met Luqman en Oprut zijn er al twee spelers op huurbasis vertrokken. Verder zullen ook huurlingen Audoor, Davies, Kana, Kangwa, Mampassi, Ojo, Tsunoda en Wasinski de club verlaten. De contracten van Atemona en Avenatti werden niet verlengd.

De balans werd alvast opgemaakt door coach Freyr Alexandersson. De oefenmeester hoopt met een sterke kern het seizoen aan te vatten in de Jupiler Pro League. Met Nacho Ferri stelde het al een Spaanse jeugdinternational voor.

Ambities

De 19-jarige aanvaller wordt gezien als een groot talent en mocht afgelopen seizoen vier keer opdraven in de Bundesliga. KV Kortrijk plukte Nacho Ferri weg bij het Duitse Eintracht Frankfurt. De Kerels huren de aanvaller met een aankoopoptie.

Ook oude bekende Gilles Dewaele komt de ploeg meer ervaring bijbrengen. De verdediger speelde in het verleden al bij KV Kortrijk en keert nu terug naar het oude nest na een mislukte periode bij Standard Luik.

Is KV Kortrijk komend seizoen weer degradatiekandidaat?

Meest recent

Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

10
10
Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

31
31
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

15
15
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

46
46
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

116
116
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

108
108
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

211
211
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

416
416
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

139
139
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

43
43
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

344
344
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

349
349
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

216
216
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

137
137
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

343
343
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

123
123
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

48
48
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

94
94
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

420
420
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

373
373
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36

Meer sportnieuws