STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

door
STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

STVV beleeft een zeer lastige zomer na de straffe prestaties van het afgelopen seizoen. De Kanaries worden immers volledig kaalgeplukt en dat vooral uitgerekend door de allergrootste rivaal. KRC Genk kwam na Thorsten Fink en Jarne Steuckers nu ook Matte Smets weghalen.

De transfer van de 20-jarige verdediger zat al een hele tijd in de pijplijn, maar werd zaterdag geofficialiseerd. Smets legde aanbiedingen van Anderlecht en uit het buitenland naast zich neer om terug te keren naar de club waar hij al jaren in de jeugdopleiding speelde.

LEES OOK: Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

STVV ontgoocheld door vertrek Smets

Dat kwam op Stayen echter hard binnen. De club pakte alweer uit met een statement waarin ze haar ontgoocheling ventileert. Daarbij wordt Smets afgebeeld als een Romein met als bijschrift 'Tu quoque, fili mi?' - naar de woorden die Julius Caesar geuit zou hebben toen hij door zijn vertrouweling Brutus neergestoken werd.

"Dat hij - ondanks aanbiedingen van andere clubs - uitgerekend voor deze overstap kiest, doet ons als club en als regio pijn", foeteren ze bij STVV. "We zijn gekwetst, maar een gewond dier is extra gevaarlijk. Als club putten we hier extra motivatie uit om nog beter te doen. Een moment als dit brengt ons als club nog dichter bij elkaar. We kunnen ontgoocheld zijn, zelfs boos. Maar laat ons dat gevoel het komende seizoen vooral omzetten in positieve energie."

AEK Athene aast op Koita

Maar voor er versterking komt, zal STVV mogelijk nog meer smaakmakers zien vertrekken. Het is genoegzaam bekend dat ook jongens als Van Helden en Delorge gegeerd zijn, maar ook de interesse in Aboubakary Koita begint op gang te komen. De flankaanvaller scoorde maar liefst vijftien keer vorig seizoen.

Volgens Het Belang van Limburg heeft de Griekse topclub AEK Athene nu zijn zinnen op de Mauritaniër gezet. Ze zouden zelfs al een eerste bod neergelegd hebben, maar dat werd door STVV afgewezen. Er zou immers nog een grote kloof tussen vraag en aanbod zijn. Koita wil zelf wel graag naar het buitenland en heeft bovendien nog maar één jaar contract.

Kan je de ontgoocheling van STVV begrijpen?

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

3
3
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

11
11
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

21
21
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

154
154
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

27
27
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

60
60
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

40
40
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

23
23
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

321
321
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

269
269
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

104
104
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

176
176
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

112
112
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

70
70
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

191
191
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

436
436
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

426
426
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

722
722
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

386
386
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

99
99
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

125
125
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

259
259

Meer sportnieuws