KRC Genk spreekt duidelijke voorkeur competitieformat uit

door
KRC Genk spreekt duidelijke voorkeur competitieformat uit

De Belgische clubs komen vandaag samen om het nieuwe competitieformat van de Jupiler Pro League te bespreken. Erik Gerits, de algemeen directeur van KRC Genk, sprak tegenover Het Laatste Nieuws een duidelijke voorkeur uit.

Er liggen vier opties op tafel en KRC Genk wil absoluut dat de Play-Offs blijven bestaan. Ook wil Gerits niet per sé dat de halvering van de punten zal verdwijnen. Veel clubs zijn tegen het Play-Off-systeem met halvering van de punten, maar KRC Genk aldus niet.

LEES OOK: Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Voorstander PO

KRC Genk hoopt dat de Play-Offs niet zullen verdwijnen. "Het brengt enorm veel spanning met zich mee en het lokt meer supporters naar het stadion. Het zorgt ook voor een optimalisatie van de tv-rechten. Een competitie met 16, waarbij zes ploegen play-off 1 spelen, draagt onze voorkeur."

Gerits had ook een duidelijke mening over de halvering van de punten in de Play-Offs. "De halvering van de punten hoeft voor ons niet per se op de schop. Het ene jaar haalt de ene club er voordeel uit, het andere jaar de andere. Maar voor ons is het ook geen must om ze te behouden."

Nieuw format

Er liggen aldus vier opties op tafel voor een nieuw format van de Jupiler Pro League. De clubs willen vooral dat er minder wedstrijden worden ingepland in de kalender.

Met de komst van de nieuwe Champions League, Europa League en WK voor Clubs zal de kalender weer moeilijk samen te stellen zijn.

Wil jij dat de Play-Offs verdwijnen?

Meest recent

Droomplaatje Courtois en Mishel krijgt drastische wending

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

3
3
‘Anderlecht schuift negen namen door naar de uitgang’

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

61
61
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

30
30
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

233
233
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

105
105
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

80
80
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

79
79
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

216
216
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

303
303
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

27
27
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

64
64
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

27
27
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

26
26
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

63
63
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

26
26
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

24
24
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

34
34
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

47
47
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

41
41
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

43
43
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

18
18
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

350
350
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

155
155
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

355
355

Meer sportnieuws