KRC Genk spreekt duidelijke voorkeur competitieformat uit

door
KRC Genk spreekt duidelijke voorkeur competitieformat uit

De Belgische clubs komen vandaag samen om het nieuwe competitieformat van de Jupiler Pro League te bespreken. Erik Gerits, de algemeen directeur van KRC Genk, sprak tegenover Het Laatste Nieuws een duidelijke voorkeur uit.

Er liggen vier opties op tafel en KRC Genk wil absoluut dat de Play-Offs blijven bestaan. Ook wil Gerits niet per sé dat de halvering van de punten zal verdwijnen. Veel clubs zijn tegen het Play-Off-systeem met halvering van de punten, maar KRC Genk aldus niet.

LEES OOK: Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Voorstander PO

KRC Genk hoopt dat de Play-Offs niet zullen verdwijnen. "Het brengt enorm veel spanning met zich mee en het lokt meer supporters naar het stadion. Het zorgt ook voor een optimalisatie van de tv-rechten. Een competitie met 16, waarbij zes ploegen play-off 1 spelen, draagt onze voorkeur."

Gerits had ook een duidelijke mening over de halvering van de punten in de Play-Offs. "De halvering van de punten hoeft voor ons niet per se op de schop. Het ene jaar haalt de ene club er voordeel uit, het andere jaar de andere. Maar voor ons is het ook geen must om ze te behouden."

Nieuw format

Er liggen aldus vier opties op tafel voor een nieuw format van de Jupiler Pro League. De clubs willen vooral dat er minder wedstrijden worden ingepland in de kalender.

Met de komst van de nieuwe Champions League, Europa League en WK voor Clubs zal de kalender weer moeilijk samen te stellen zijn.

Wil jij dat de Play-Offs verdwijnen?

Meest recent

'Club Brugge neemt transferbeslissing Nicolo Tresoldi'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

23
23
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

31
31
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

111
111
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

305
305
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

192
192
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

69
69
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

74
74
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

235
235
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

231
231
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

73
73
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

107
107
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

389
389
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

311
311
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

206
206
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

353
353
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1001
1001
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

116
116
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

311
311
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

234
234
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

231
231
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

381
381
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

205
205
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

71
71

Meer sportnieuws