‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

door
‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

Komende donderdag zullen de profclubs bijeenkomen om te stemmen over het nieuwe competitieformat. Tijdens de Algemene Vergadering wordt mogelijk veel beslist over de toekomst van de Jupiler Pro League.

Het Laatste Nieuws gaf een stand van zaken en lichtte de vier mogelijke competitieformats toe. Eerder praatten de clubs al over de voorstellen, maar een stemming werd verzet. Op 30 juni moet er een definitief format uit de bus komen.

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Voorstel 1

Het eerste voorstel is een competitie met zestien eersteklassers met een Play-Off 1 van zes ploegen zonder halvering van de punten. Play-Off 2 bestaat uit twee poules en elke club begint met nul punten.

De winnaar van Poule 1 neemt het dan op tegen de tweede van poule 2 en vice versa. De winnaars van die matchen strijden tegen elkaar voor een plek in een wedstrijd tegen de nummer vier van PO1.

De Degradatie Play-Offs zullen verdwijnen en er zullen twee rechtstreekse dalers zijn. De Challenger Pro League zal niet aangepast worden. De kampioen en vicekampioen promoveren rechtstreeks naar de JPL.

Voorstel 2

Is een competitie met achttien eersteklassers en géén Play-Offs. Twee clubs degraderen rechtstreeks en er is enkel een knock out-systeem om het laatste Europese ticket te verdelen. De nummer vier speelt tegen de nummer zeven en nummer vijf speelt tegen nummer zes (zoals het NBA Play-Off-systeem).

Voorstel 3

Een competitie met zestien eersteklassers en Play-Off 1 van vier clubs zonder puntenhalvering. Play-Off 2 is een knock out-systeem tussen nummer 5 tot en met nummer 14. Twee clubs degraderen rechtstreeks, dus ook geen Degradatie Play-Offs meer. Er zullen zestien tweedeklassers zijn met twee stijgers en twee dalers.

Voorstel 4

Zal het behouden van het huidige format zijn. Als geen van de voorstellen tweederde van de stemmen kan binnenhalen wordt er niets aangepast: zestien eersteklassers, PO1 met zes clubs met halvering van de punten, PO2 met zes clubs en halvering van de punten, degradatiepoule met vier en geen halvering van de punten.

Welk voorstel kies jij?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

87
87
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

91
91
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

62
62
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

137
137
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

55
55
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

124
124
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

215
215
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1261
1261
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

130
130
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

64
64
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

180
180
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

374
374
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

97
97
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws