‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

261 stemmen
‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

Komende donderdag zullen de profclubs bijeenkomen om te stemmen over het nieuwe competitieformat. Tijdens de Algemene Vergadering wordt mogelijk veel beslist over de toekomst van de Jupiler Pro League.

Het Laatste Nieuws gaf een stand van zaken en lichtte de vier mogelijke competitieformats toe. Eerder praatten de clubs al over de voorstellen, maar een stemming werd verzet. Op 30 juni moet er een definitief format uit de bus komen.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Voorstel 1

Het eerste voorstel is een competitie met zestien eersteklassers met een Play-Off 1 van zes ploegen zonder halvering van de punten. Play-Off 2 bestaat uit twee poules en elke club begint met nul punten.

De winnaar van Poule 1 neemt het dan op tegen de tweede van poule 2 en vice versa. De winnaars van die matchen strijden tegen elkaar voor een plek in een wedstrijd tegen de nummer vier van PO1.

De Degradatie Play-Offs zullen verdwijnen en er zullen twee rechtstreekse dalers zijn. De Challenger Pro League zal niet aangepast worden. De kampioen en vicekampioen promoveren rechtstreeks naar de JPL.

Voorstel 2

Is een competitie met achttien eersteklassers en géén Play-Offs. Twee clubs degraderen rechtstreeks en er is enkel een knock out-systeem om het laatste Europese ticket te verdelen. De nummer vier speelt tegen de nummer zeven en nummer vijf speelt tegen nummer zes (zoals het NBA Play-Off-systeem).

Voorstel 3

Een competitie met zestien eersteklassers en Play-Off 1 van vier clubs zonder puntenhalvering. Play-Off 2 is een knock out-systeem tussen nummer 5 tot en met nummer 14. Twee clubs degraderen rechtstreeks, dus ook geen Degradatie Play-Offs meer. Er zullen zestien tweedeklassers zijn met twee stijgers en twee dalers.

Voorstel 4

Zal het behouden van het huidige format zijn. Als geen van de voorstellen tweederde van de stemmen kan binnenhalen wordt er niets aangepast: zestien eersteklassers, PO1 met zes clubs met halvering van de punten, PO2 met zes clubs en halvering van de punten, degradatiepoule met vier en geen halvering van de punten.

Welk voorstel kies jij?

Meest recent

'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

26
26
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

36
36
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

32
32
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

77
77
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

33
33
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

672
672
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

130
130
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

78
78
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

50
50
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

224
224
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

193
193
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

295
295
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

91
91
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

171
171
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

262
262
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

620
620
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

621
621
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

141
141

Meer sportnieuws