‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

261
‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

Komende donderdag zullen de profclubs bijeenkomen om te stemmen over het nieuwe competitieformat. Tijdens de Algemene Vergadering wordt mogelijk veel beslist over de toekomst van de Jupiler Pro League.

Het Laatste Nieuws gaf een stand van zaken en lichtte de vier mogelijke competitieformats toe. Eerder praatten de clubs al over de voorstellen, maar een stemming werd verzet. Op 30 juni moet er een definitief format uit de bus komen.

LEES OOK: Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Voorstel 1

Het eerste voorstel is een competitie met zestien eersteklassers met een Play-Off 1 van zes ploegen zonder halvering van de punten. Play-Off 2 bestaat uit twee poules en elke club begint met nul punten.

De winnaar van Poule 1 neemt het dan op tegen de tweede van poule 2 en vice versa. De winnaars van die matchen strijden tegen elkaar voor een plek in een wedstrijd tegen de nummer vier van PO1.

De Degradatie Play-Offs zullen verdwijnen en er zullen twee rechtstreekse dalers zijn. De Challenger Pro League zal niet aangepast worden. De kampioen en vicekampioen promoveren rechtstreeks naar de JPL.

Voorstel 2

Is een competitie met achttien eersteklassers en géén Play-Offs. Twee clubs degraderen rechtstreeks en er is enkel een knock out-systeem om het laatste Europese ticket te verdelen. De nummer vier speelt tegen de nummer zeven en nummer vijf speelt tegen nummer zes (zoals het NBA Play-Off-systeem).

Voorstel 3

Een competitie met zestien eersteklassers en Play-Off 1 van vier clubs zonder puntenhalvering. Play-Off 2 is een knock out-systeem tussen nummer 5 tot en met nummer 14. Twee clubs degraderen rechtstreeks, dus ook geen Degradatie Play-Offs meer. Er zullen zestien tweedeklassers zijn met twee stijgers en twee dalers.

Voorstel 4

Zal het behouden van het huidige format zijn. Als geen van de voorstellen tweederde van de stemmen kan binnenhalen wordt er niets aangepast: zestien eersteklassers, PO1 met zes clubs met halvering van de punten, PO2 met zes clubs en halvering van de punten, degradatiepoule met vier en geen halvering van de punten.

Welk voorstel kies jij?

Meest recent

'Antwerp zet alles op terugkeer oude bekende'

Antwerp begon zijn seizoen met een opsteker door vorig weekend op de valreep nog SK Beveren te ...

23
23
Dure aankoop leeft op bij Anderlecht: "Voel me goed"

RSC Anderlecht speelt vanavond in eigen huis tegen PAOK Saloniki. Paars-Wit staat er goed voor ...

113
113
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

69
69
'Cercle Brugge gaat voor straffe Premier League-deal'

Cercle Brugge zou de komende dagen een volgende ingaande transfer kunnen gaan afronden. The Daily ...

93
93
Degryse: "Ik denk dat Lukaku dat beloofde aan Coucke"

Romelu Lukaku tekende voor een jaar met optie voor nog een jaar bij Fenerbahçe. Daar gaat hij ...

355
355
Eindelijk! Yari Verschaeren heeft nieuwe club beet

Na toch wel heel wat weken zoeken heeft Yari Verschaeren dan toch een nieuwe club gevonden. De ...

80
80
‘Na Fenerbahçe-deal barst pijnlijke bom rond Lukaku’

Romelu Lukaku is officieel speler van Fenerbahçe. Amper een jaar nadat hij Napoli mee ...

186
186
Lommel SK verrast vriend en vijand op eerste speeldag

Lommel SK was nog nooit zo Limburgs binnen de City Football Group. Waar de club de voorbije jaren ...

46
46
Neerpede boven: volgende stap zetten bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht gonst het vaak van de geruchten. Eigen aan een topclub. Soms vallen er ook ...

296
296
KV Mechelen ruikt jackpot: "7 à 8 miljoen euro"

Myron Van Brederode lijkt deze zomer één van de interessantste uitgaande transfers bij ...

410
410
Hoe Anderlecht op zes maanden énorme vooruitgang boekte

RSC Anderlecht won met 2-1 van La Louvière. In februari speelden ze nog 0-0. Inzake score ...

253
253
'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

405
405
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

104
104
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

119
119
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

104
104
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

406
406
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

42
42
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

137
137
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

1565
1565
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

248
248
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

93
93
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

429
429
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

812
812
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2311
2311
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

77
77

Meer sportnieuws