‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

door
‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

Komende donderdag zullen de profclubs bijeenkomen om te stemmen over het nieuwe competitieformat. Tijdens de Algemene Vergadering wordt mogelijk veel beslist over de toekomst van de Jupiler Pro League.

Het Laatste Nieuws gaf een stand van zaken en lichtte de vier mogelijke competitieformats toe. Eerder praatten de clubs al over de voorstellen, maar een stemming werd verzet. Op 30 juni moet er een definitief format uit de bus komen.

LEES OOK: Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Voorstel 1

Het eerste voorstel is een competitie met zestien eersteklassers met een Play-Off 1 van zes ploegen zonder halvering van de punten. Play-Off 2 bestaat uit twee poules en elke club begint met nul punten.

De winnaar van Poule 1 neemt het dan op tegen de tweede van poule 2 en vice versa. De winnaars van die matchen strijden tegen elkaar voor een plek in een wedstrijd tegen de nummer vier van PO1.

De Degradatie Play-Offs zullen verdwijnen en er zullen twee rechtstreekse dalers zijn. De Challenger Pro League zal niet aangepast worden. De kampioen en vicekampioen promoveren rechtstreeks naar de JPL.

Voorstel 2

Is een competitie met achttien eersteklassers en géén Play-Offs. Twee clubs degraderen rechtstreeks en er is enkel een knock out-systeem om het laatste Europese ticket te verdelen. De nummer vier speelt tegen de nummer zeven en nummer vijf speelt tegen nummer zes (zoals het NBA Play-Off-systeem).

Voorstel 3

Een competitie met zestien eersteklassers en Play-Off 1 van vier clubs zonder puntenhalvering. Play-Off 2 is een knock out-systeem tussen nummer 5 tot en met nummer 14. Twee clubs degraderen rechtstreeks, dus ook geen Degradatie Play-Offs meer. Er zullen zestien tweedeklassers zijn met twee stijgers en twee dalers.

Voorstel 4

Zal het behouden van het huidige format zijn. Als geen van de voorstellen tweederde van de stemmen kan binnenhalen wordt er niets aangepast: zestien eersteklassers, PO1 met zes clubs met halvering van de punten, PO2 met zes clubs en halvering van de punten, degradatiepoule met vier en geen halvering van de punten.

Welk voorstel kies jij?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

33
33
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

135
135
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

20
20
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

37
37
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

70
70
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

46
46
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

39
39
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

81
81
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

160
160
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

115
115
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

680
680
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

66
66
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

90
90
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

203
203
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws