‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

door
‘Deze vier JPL-competitieformats liggen op tafel’

Komende donderdag zullen de profclubs bijeenkomen om te stemmen over het nieuwe competitieformat. Tijdens de Algemene Vergadering wordt mogelijk veel beslist over de toekomst van de Jupiler Pro League.

Het Laatste Nieuws gaf een stand van zaken en lichtte de vier mogelijke competitieformats toe. Eerder praatten de clubs al over de voorstellen, maar een stemming werd verzet. Op 30 juni moet er een definitief format uit de bus komen.

LEES OOK: Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

Voorstel 1

Het eerste voorstel is een competitie met zestien eersteklassers met een Play-Off 1 van zes ploegen zonder halvering van de punten. Play-Off 2 bestaat uit twee poules en elke club begint met nul punten.

De winnaar van Poule 1 neemt het dan op tegen de tweede van poule 2 en vice versa. De winnaars van die matchen strijden tegen elkaar voor een plek in een wedstrijd tegen de nummer vier van PO1.

De Degradatie Play-Offs zullen verdwijnen en er zullen twee rechtstreekse dalers zijn. De Challenger Pro League zal niet aangepast worden. De kampioen en vicekampioen promoveren rechtstreeks naar de JPL.

Voorstel 2

Is een competitie met achttien eersteklassers en géén Play-Offs. Twee clubs degraderen rechtstreeks en er is enkel een knock out-systeem om het laatste Europese ticket te verdelen. De nummer vier speelt tegen de nummer zeven en nummer vijf speelt tegen nummer zes (zoals het NBA Play-Off-systeem).

Voorstel 3

Een competitie met zestien eersteklassers en Play-Off 1 van vier clubs zonder puntenhalvering. Play-Off 2 is een knock out-systeem tussen nummer 5 tot en met nummer 14. Twee clubs degraderen rechtstreeks, dus ook geen Degradatie Play-Offs meer. Er zullen zestien tweedeklassers zijn met twee stijgers en twee dalers.

Voorstel 4

Zal het behouden van het huidige format zijn. Als geen van de voorstellen tweederde van de stemmen kan binnenhalen wordt er niets aangepast: zestien eersteklassers, PO1 met zes clubs met halvering van de punten, PO2 met zes clubs en halvering van de punten, degradatiepoule met vier en geen halvering van de punten.

Welk voorstel kies jij?

Meest recent

De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

7
7
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

43
43
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

51
51
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

49
49
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

58
58
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

143
143
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

54
54
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

111
111
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1034
1034
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

55
55
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

63
63
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

433
433
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

207
207
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

112
112
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

142
142
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

128
128
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

993
993
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

362
362
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

838
838
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

128
128
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

83
83
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

424
424

Meer sportnieuws