Format op de schop: ‘Club Brugge en Anderlecht zijn het beu’

door
Format op de schop: ‘Club Brugge en Anderlecht zijn het beu’

De overvolle kalender zorgde vorig seizoen voor heel wat discussie en komend seizoen zal dat er niet beter op worden. De Champions League en de Europa League hebben een nieuw format waardoor er meer wedstrijden zullen zijn.

En ook het WK voor Clubs is vanaf nu met 32 clubs. De UEFA en de FIFA willen profiteren van het clubvoetbal om meer geld in het laatje te brengen. Terwijl zit kalendermanager van de Pro League, Nils Van Branteghem, met zijn handen in het haar.

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Anderlecht en Club Brugge zijn het beu

Het Laatste Nieuws meldt dat vooral de Belgische topclubs klagen over de overvolle kalender. ‘Behalve de spelers grommen onder meer Club Brugge en Anderlecht ook. Ik begrijp het ongenoegen, zegt Van Branteghem, maar er is op dit moment geen marge om het anders te doen’, klinkt het.

Onder meer Anderlecht-verdediger Jan Vertonghen sloeg zijn hand al op tafel. De 37-jarige Rode Duivel vindt dat de spelers te veel wedstrijden moeten spelen waardoor er ook meer blessures voorvallen. Daarom dat er in de Jupiler Pro League ook wordt geopperd voor een ander competitieformat met minder matchen.

FIFPro

De internationale spelersvakbond FIFPro trekt alvast naar de rechtbank om de belasting van voetballers te bespreken. Volgens de FIFA en UEFA zijn er meer wedstrijden omdat er zo ook solidariteitsbijdragen en mediagelden naar de liga’s en lidstaten kunnen stromen.

Vandaag zitten de Belgische clubs samen om een nieuw competitieformat te bespreken. Het belangrijkste punt lijkt de overvolle kalender te zijn. De Play-Offs zullen waarschijnlijk blijven bestaan, maar er moeten minder wedstrijden zijn. Er liggen alvast vier formats op tafel. 

Vind jij ook dat de kalender overvol zit?

Meest recent

"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

19
19
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

29
29
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

17
17
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

90
90
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

303
303
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

146
146
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

646
646
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

134
134
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

99
99
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

123
123
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

182
182
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

596
596
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

42
42
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

322
322
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

245
245
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

168
168
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

380
380
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

65
65
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

48
48
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

293
293
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

97
97
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

355
355
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

189
189
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

52
52

Meer sportnieuws