Format op de schop: ‘Club Brugge en Anderlecht zijn het beu’

997 stemmen
Format op de schop: ‘Club Brugge en Anderlecht zijn het beu’

De overvolle kalender zorgde vorig seizoen voor heel wat discussie en komend seizoen zal dat er niet beter op worden. De Champions League en de Europa League hebben een nieuw format waardoor er meer wedstrijden zullen zijn.

En ook het WK voor Clubs is vanaf nu met 32 clubs. De UEFA en de FIFA willen profiteren van het clubvoetbal om meer geld in het laatje te brengen. Terwijl zit kalendermanager van de Pro League, Nils Van Branteghem, met zijn handen in het haar.

LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

Anderlecht en Club Brugge zijn het beu

Het Laatste Nieuws meldt dat vooral de Belgische topclubs klagen over de overvolle kalender. ‘Behalve de spelers grommen onder meer Club Brugge en Anderlecht ook. Ik begrijp het ongenoegen, zegt Van Branteghem, maar er is op dit moment geen marge om het anders te doen’, klinkt het.

Onder meer Anderlecht-verdediger Jan Vertonghen sloeg zijn hand al op tafel. De 37-jarige Rode Duivel vindt dat de spelers te veel wedstrijden moeten spelen waardoor er ook meer blessures voorvallen. Daarom dat er in de Jupiler Pro League ook wordt geopperd voor een ander competitieformat met minder matchen.

FIFPro

De internationale spelersvakbond FIFPro trekt alvast naar de rechtbank om de belasting van voetballers te bespreken. Volgens de FIFA en UEFA zijn er meer wedstrijden omdat er zo ook solidariteitsbijdragen en mediagelden naar de liga’s en lidstaten kunnen stromen.

Vandaag zitten de Belgische clubs samen om een nieuw competitieformat te bespreken. Het belangrijkste punt lijkt de overvolle kalender te zijn. De Play-Offs zullen waarschijnlijk blijven bestaan, maar er moeten minder wedstrijden zijn. Er liggen alvast vier formats op tafel. 

Vind jij ook dat de kalender overvol zit?

Meest recent

Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

6
6
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

36
36
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

65
65
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

34
34
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

22
22
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

44
44
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

278
278
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

205
205
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

161
161
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

197
197
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

430
430
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

125
125
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

115
115
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

537
537
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

104
104
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

367
367
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

191
191
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

197
197
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

333
333
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

328
328
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

172
172
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

87
87
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

239
239

Meer sportnieuws