Grote fout Tedesco? "Mechele moest in de EK-selectie zitten"

door
Grote fout Tedesco?

Domenico Tedesco heeft tot dusver niet zo'n goede beurt gemaakt op zijn eerste grote toernooi als Belgische bondscoach. Na de nederlaag tegen Slowakije werden grote twijfels geplaatst bij bepaalde tactische keuzes. Maar ook de samenstelling van zijn selectie riep vragen op.

Onder druk van verschillende bondscoaches, besloot de UEFA de regels omtrent het aantal geselecteerden aan te passen. Zo werd het aantal spelers per EK-deelnemer opgetrokken van 23 tot 26 spelers. Op die manier was er meer marge om eventuele blessure-gevallen op te vangen.

Daarnaast bood deze regelwijziging ook de mogelijkheden aan bondscoaches om spelers met specifieke profielen aan hun selecties toe te voegen. Of om jonge spelers ervaring te laten opdoen op zo'n groot toernooi. Maar Tedesco besloot om geen gebruik te maken van die optie.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Tedesco verkiest beperkte groep

Uiteindelijk riep hij slechts 25 spelers op. In principe zelfs 24, zo werd de geblesseerde Thomas Meunier niet ingewisseld voor een andere speler. Volgens Tedesco was dat een beslissing in functie van de groepsdynamiek. De bondscoach liet zelfs verstaan dat hij het liefst bij 23 spelers had gehouden.

Dat blijft een opvallende keuze. Zo waren er nog voldoende jongens die niet hadden misstaan in deze selectie. Bovendien zijn de opties in bepaalde linies, met name de defensie, sowieso al beperkt. Analist Jan Mulder vindt het dan ook een gemiste kans dat Tedesco geen extra verdediger had opgeroepen.

Extra verdediger nodig

In gesprek met Het Laatste Nieuws schuit de Nederlander daar zelfs twee namen voor naar voren. Twee uitblinkers uit de eigen Jupiler Pro League zelfs. "Tedesco had een extra verdediger moeten oproepen! Ik mis Toby Alderweireld wel een beetje en eigenlijk moest Brandon Mechele erbij zijn. Ik vind hem een sympathieke speler, maar hij wordt altijd gepasseerd. Hij is zo een goede speler! Kampioen met Brugge hé, roep hem op!", aldus Mulder.

Brandon Mechele had een EK-selectie verdiend ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

15
15
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

15
15
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

16
16
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

21
21
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

75
75
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

49
49
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

13
13
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

139
139
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

174
174
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

43
43
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

105
105
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

331
331
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

54
54
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

244
244
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

201
201
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

79
79
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

30
30
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

69
69
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

202
202
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

80
80
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

403
403
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws