Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

door
Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

Servië staat voor een zware match tegen Engeland. De Serviërs worden aanzien als een verre outsider voor de eindzege. Het is ook uitkijken naar twee oude bekenden van de Jupiler Pro League. Zij wisten de absolute top (nog) niet te bereiken.

LEES OOK: Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Aleksandar Mitrovic

RSC Anderlecht haalde in 2013 Aleksandar Mitrovic voor 5 miljoen euro weg bij Partizan Belgrado. Dat was toen een zeer pittige financiële inspanning voor een 18-jarige aanvaller. ‘Mitrogoal’ was elke euro waard. Hij droeg de ploeg, had zeker ups en downs, maar in twee jaar tijd scoorde hij toch 44 keer en deelde hij 11 assists uit in 90 duels. Hij was goed voor een goal of assist om de 133,20 minuten. Dat was dus best in orde.

Mitrovic werd aanzien als een groot talent en hij leek op weg naar een carrière waarbij hij de Europese top mocht ambiëren. Newcastle United haalde hem voor 18 miljoen euro weg en de spits hoopte daar te schitteren. Mitrovic scoorde in zijn eerste seizoen wel 10 goals in de Premier League en gaf ook 4 assists. The Magpies degradeerden en het seizoen in de Championship werd een flop met 4 goals en 6 assists in 25 duels. Hij trok op huurbasis naar Fulham en daar ontpopte Mitrovic zich tot een zeer gewaardeerde spits in Engeland. In de Championship was er geen houden aan met 81 treffers en 10 assists in 101 duels. In de Premier League stond de teller op 28 doelpunten en 7 assists in 89 matchen.

Mitrovic leek op zijn 28ste klaar voor een volgende stap en zijn naam deed de ronde bij de Engelse top. Maar toen klopte Al-Hilal aan. Zij betaalden Fulham 52,50 miljoen euro en ‘Mitrogoal’ strijkt er jaarlijks 22 miljoen euro op. In die competitie is hij outstanding met 40 goals en 8 assists in 43 duels. Het is jammer dat Mitrovic niet die volgende stap zette naar de Europese top. Bij Servië doet hij ook wat hij overal doet: scoren. De teller staat er op 58 goals en 5 assists in 91 duels. Mitrovic heeft in zijn carrière tot op heden 294 keer gescoord en 60 assists uitgedeeld in 566 duels. Straf. 

Sergej Milinkovic-Savic

Zijn ploegmaat Sergej Milinkovic-Savic is een beetje hetzelfde verhaal. Hij kwam op 19-jarige leeftijd naar KRC Genk en had meteen een grote impact. Na amper 1 jaar kwam Lazio hem daar al wegplukken. Genk betaalde 1 miljoen euro en verdiende in totaal 12 miljoen euro aan de transfer. Een zeer straffe deal. De centrale middenvelder deed het zeer goed in Rome. Jaarlijks werd zijn naam genoemd bij de Europese top. Real Madrid, Juventus, Manchester United… Noem maar op. Maar niemand ging echt voluit voor de Serviër en hij bleef in Rome.

Net op het moment dat hij écht op weg leek naar Juventus, maakte hij een verrassende keuze. Milinkovic-Savic stapte op 28-jarige leeftijd over naar Al-Hilal en werd er dus ploegmaat van Mitrovic. Ze betaalden 40 miljoen euro. De ex-Genkie strijkt er jaarlijks 20 miljoen euro. Na 341 matchen voor Lazio met daarin 69 goals en 59 assists ging hij dus ook niet naar de Europese top. Bij Al-Hilal speelt hij niet op zijn niveau. Met 12 goals en 17 assists in 44 duels is hij daar een grote uitblinker.

Mitrovic en Milinkovic-Savic zitten in de beste periode van hun carrière. Ze naderen de dertig. Gaan zij ooit nog de stap naar een Europese topclub zetten, of nemen ze genoegen met de tientallen miljoenen die ze verdienen in Saoedi-Arabië? Op het EK en tegen Engeland krijgen ze een uitgelezen kans om zich op het allerhoogste schavotje te bewijzen.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Gaan Mitrovic en Milinkovic-Savic de top alsnog halen?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

2
2
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

38
38
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

76
76
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

80
80
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

144
144
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

103
103
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

42
42
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

86
86
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

272
272
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

118
118
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

66
66
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

462
462
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

279
279
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

638
638
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

87
87
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

153
153
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

453
453
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

386
386
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

190
190
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

198
198
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

150
150
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

122
122
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

535
535
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

99
99

Meer sportnieuws