Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

door
Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

Servië staat voor een zware match tegen Engeland. De Serviërs worden aanzien als een verre outsider voor de eindzege. Het is ook uitkijken naar twee oude bekenden van de Jupiler Pro League. Zij wisten de absolute top (nog) niet te bereiken.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Aleksandar Mitrovic

RSC Anderlecht haalde in 2013 Aleksandar Mitrovic voor 5 miljoen euro weg bij Partizan Belgrado. Dat was toen een zeer pittige financiële inspanning voor een 18-jarige aanvaller. ‘Mitrogoal’ was elke euro waard. Hij droeg de ploeg, had zeker ups en downs, maar in twee jaar tijd scoorde hij toch 44 keer en deelde hij 11 assists uit in 90 duels. Hij was goed voor een goal of assist om de 133,20 minuten. Dat was dus best in orde.

Mitrovic werd aanzien als een groot talent en hij leek op weg naar een carrière waarbij hij de Europese top mocht ambiëren. Newcastle United haalde hem voor 18 miljoen euro weg en de spits hoopte daar te schitteren. Mitrovic scoorde in zijn eerste seizoen wel 10 goals in de Premier League en gaf ook 4 assists. The Magpies degradeerden en het seizoen in de Championship werd een flop met 4 goals en 6 assists in 25 duels. Hij trok op huurbasis naar Fulham en daar ontpopte Mitrovic zich tot een zeer gewaardeerde spits in Engeland. In de Championship was er geen houden aan met 81 treffers en 10 assists in 101 duels. In de Premier League stond de teller op 28 doelpunten en 7 assists in 89 matchen.

Mitrovic leek op zijn 28ste klaar voor een volgende stap en zijn naam deed de ronde bij de Engelse top. Maar toen klopte Al-Hilal aan. Zij betaalden Fulham 52,50 miljoen euro en ‘Mitrogoal’ strijkt er jaarlijks 22 miljoen euro op. In die competitie is hij outstanding met 40 goals en 8 assists in 43 duels. Het is jammer dat Mitrovic niet die volgende stap zette naar de Europese top. Bij Servië doet hij ook wat hij overal doet: scoren. De teller staat er op 58 goals en 5 assists in 91 duels. Mitrovic heeft in zijn carrière tot op heden 294 keer gescoord en 60 assists uitgedeeld in 566 duels. Straf. 

Sergej Milinkovic-Savic

Zijn ploegmaat Sergej Milinkovic-Savic is een beetje hetzelfde verhaal. Hij kwam op 19-jarige leeftijd naar KRC Genk en had meteen een grote impact. Na amper 1 jaar kwam Lazio hem daar al wegplukken. Genk betaalde 1 miljoen euro en verdiende in totaal 12 miljoen euro aan de transfer. Een zeer straffe deal. De centrale middenvelder deed het zeer goed in Rome. Jaarlijks werd zijn naam genoemd bij de Europese top. Real Madrid, Juventus, Manchester United… Noem maar op. Maar niemand ging echt voluit voor de Serviër en hij bleef in Rome.

Net op het moment dat hij écht op weg leek naar Juventus, maakte hij een verrassende keuze. Milinkovic-Savic stapte op 28-jarige leeftijd over naar Al-Hilal en werd er dus ploegmaat van Mitrovic. Ze betaalden 40 miljoen euro. De ex-Genkie strijkt er jaarlijks 20 miljoen euro. Na 341 matchen voor Lazio met daarin 69 goals en 59 assists ging hij dus ook niet naar de Europese top. Bij Al-Hilal speelt hij niet op zijn niveau. Met 12 goals en 17 assists in 44 duels is hij daar een grote uitblinker.

Mitrovic en Milinkovic-Savic zitten in de beste periode van hun carrière. Ze naderen de dertig. Gaan zij ooit nog de stap naar een Europese topclub zetten, of nemen ze genoegen met de tientallen miljoenen die ze verdienen in Saoedi-Arabië? Op het EK en tegen Engeland krijgen ze een uitgelezen kans om zich op het allerhoogste schavotje te bewijzen.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Gaan Mitrovic en Milinkovic-Savic de top alsnog halen?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

0
0
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

50
50
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

28
28
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

385
385
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

330
330
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

38
38
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

317
317
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

114
114
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

102
102
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

334
334
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

228
228
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

235
235
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

123
123
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

299
299
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

333
333
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

933
933
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws