Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

door
Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

Servië staat voor een zware match tegen Engeland. De Serviërs worden aanzien als een verre outsider voor de eindzege. Het is ook uitkijken naar twee oude bekenden van de Jupiler Pro League. Zij wisten de absolute top (nog) niet te bereiken.

LEES OOK: Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

Aleksandar Mitrovic

RSC Anderlecht haalde in 2013 Aleksandar Mitrovic voor 5 miljoen euro weg bij Partizan Belgrado. Dat was toen een zeer pittige financiële inspanning voor een 18-jarige aanvaller. ‘Mitrogoal’ was elke euro waard. Hij droeg de ploeg, had zeker ups en downs, maar in twee jaar tijd scoorde hij toch 44 keer en deelde hij 11 assists uit in 90 duels. Hij was goed voor een goal of assist om de 133,20 minuten. Dat was dus best in orde.

Mitrovic werd aanzien als een groot talent en hij leek op weg naar een carrière waarbij hij de Europese top mocht ambiëren. Newcastle United haalde hem voor 18 miljoen euro weg en de spits hoopte daar te schitteren. Mitrovic scoorde in zijn eerste seizoen wel 10 goals in de Premier League en gaf ook 4 assists. The Magpies degradeerden en het seizoen in de Championship werd een flop met 4 goals en 6 assists in 25 duels. Hij trok op huurbasis naar Fulham en daar ontpopte Mitrovic zich tot een zeer gewaardeerde spits in Engeland. In de Championship was er geen houden aan met 81 treffers en 10 assists in 101 duels. In de Premier League stond de teller op 28 doelpunten en 7 assists in 89 matchen.

Mitrovic leek op zijn 28ste klaar voor een volgende stap en zijn naam deed de ronde bij de Engelse top. Maar toen klopte Al-Hilal aan. Zij betaalden Fulham 52,50 miljoen euro en ‘Mitrogoal’ strijkt er jaarlijks 22 miljoen euro op. In die competitie is hij outstanding met 40 goals en 8 assists in 43 duels. Het is jammer dat Mitrovic niet die volgende stap zette naar de Europese top. Bij Servië doet hij ook wat hij overal doet: scoren. De teller staat er op 58 goals en 5 assists in 91 duels. Mitrovic heeft in zijn carrière tot op heden 294 keer gescoord en 60 assists uitgedeeld in 566 duels. Straf. 

Sergej Milinkovic-Savic

Zijn ploegmaat Sergej Milinkovic-Savic is een beetje hetzelfde verhaal. Hij kwam op 19-jarige leeftijd naar KRC Genk en had meteen een grote impact. Na amper 1 jaar kwam Lazio hem daar al wegplukken. Genk betaalde 1 miljoen euro en verdiende in totaal 12 miljoen euro aan de transfer. Een zeer straffe deal. De centrale middenvelder deed het zeer goed in Rome. Jaarlijks werd zijn naam genoemd bij de Europese top. Real Madrid, Juventus, Manchester United… Noem maar op. Maar niemand ging echt voluit voor de Serviër en hij bleef in Rome.

Net op het moment dat hij écht op weg leek naar Juventus, maakte hij een verrassende keuze. Milinkovic-Savic stapte op 28-jarige leeftijd over naar Al-Hilal en werd er dus ploegmaat van Mitrovic. Ze betaalden 40 miljoen euro. De ex-Genkie strijkt er jaarlijks 20 miljoen euro. Na 341 matchen voor Lazio met daarin 69 goals en 59 assists ging hij dus ook niet naar de Europese top. Bij Al-Hilal speelt hij niet op zijn niveau. Met 12 goals en 17 assists in 44 duels is hij daar een grote uitblinker.

Mitrovic en Milinkovic-Savic zitten in de beste periode van hun carrière. Ze naderen de dertig. Gaan zij ooit nog de stap naar een Europese topclub zetten, of nemen ze genoegen met de tientallen miljoenen die ze verdienen in Saoedi-Arabië? Op het EK en tegen Engeland krijgen ze een uitgelezen kans om zich op het allerhoogste schavotje te bewijzen.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Gaan Mitrovic en Milinkovic-Savic de top alsnog halen?

Meest recent

Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

1
1
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

109
109
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

37
37
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

82
82
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

40
40
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

144
144
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

147
147
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

84
84
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

553
553
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

236
236
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

264
264
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

806
806
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

520
520
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

367
367
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

286
286
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

718
718
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

192
192
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

61
61
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

93
93
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

402
402
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

60
60
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

549
549
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

434
434
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

42
42

Meer sportnieuws