Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

door
Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

Servië staat voor een zware match tegen Engeland. De Serviërs worden aanzien als een verre outsider voor de eindzege. Het is ook uitkijken naar twee oude bekenden van de Jupiler Pro League. Zij wisten de absolute top (nog) niet te bereiken.

LEES OOK: Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Aleksandar Mitrovic

RSC Anderlecht haalde in 2013 Aleksandar Mitrovic voor 5 miljoen euro weg bij Partizan Belgrado. Dat was toen een zeer pittige financiële inspanning voor een 18-jarige aanvaller. ‘Mitrogoal’ was elke euro waard. Hij droeg de ploeg, had zeker ups en downs, maar in twee jaar tijd scoorde hij toch 44 keer en deelde hij 11 assists uit in 90 duels. Hij was goed voor een goal of assist om de 133,20 minuten. Dat was dus best in orde.

Mitrovic werd aanzien als een groot talent en hij leek op weg naar een carrière waarbij hij de Europese top mocht ambiëren. Newcastle United haalde hem voor 18 miljoen euro weg en de spits hoopte daar te schitteren. Mitrovic scoorde in zijn eerste seizoen wel 10 goals in de Premier League en gaf ook 4 assists. The Magpies degradeerden en het seizoen in de Championship werd een flop met 4 goals en 6 assists in 25 duels. Hij trok op huurbasis naar Fulham en daar ontpopte Mitrovic zich tot een zeer gewaardeerde spits in Engeland. In de Championship was er geen houden aan met 81 treffers en 10 assists in 101 duels. In de Premier League stond de teller op 28 doelpunten en 7 assists in 89 matchen.

Mitrovic leek op zijn 28ste klaar voor een volgende stap en zijn naam deed de ronde bij de Engelse top. Maar toen klopte Al-Hilal aan. Zij betaalden Fulham 52,50 miljoen euro en ‘Mitrogoal’ strijkt er jaarlijks 22 miljoen euro op. In die competitie is hij outstanding met 40 goals en 8 assists in 43 duels. Het is jammer dat Mitrovic niet die volgende stap zette naar de Europese top. Bij Servië doet hij ook wat hij overal doet: scoren. De teller staat er op 58 goals en 5 assists in 91 duels. Mitrovic heeft in zijn carrière tot op heden 294 keer gescoord en 60 assists uitgedeeld in 566 duels. Straf. 

Sergej Milinkovic-Savic

Zijn ploegmaat Sergej Milinkovic-Savic is een beetje hetzelfde verhaal. Hij kwam op 19-jarige leeftijd naar KRC Genk en had meteen een grote impact. Na amper 1 jaar kwam Lazio hem daar al wegplukken. Genk betaalde 1 miljoen euro en verdiende in totaal 12 miljoen euro aan de transfer. Een zeer straffe deal. De centrale middenvelder deed het zeer goed in Rome. Jaarlijks werd zijn naam genoemd bij de Europese top. Real Madrid, Juventus, Manchester United… Noem maar op. Maar niemand ging echt voluit voor de Serviër en hij bleef in Rome.

Net op het moment dat hij écht op weg leek naar Juventus, maakte hij een verrassende keuze. Milinkovic-Savic stapte op 28-jarige leeftijd over naar Al-Hilal en werd er dus ploegmaat van Mitrovic. Ze betaalden 40 miljoen euro. De ex-Genkie strijkt er jaarlijks 20 miljoen euro. Na 341 matchen voor Lazio met daarin 69 goals en 59 assists ging hij dus ook niet naar de Europese top. Bij Al-Hilal speelt hij niet op zijn niveau. Met 12 goals en 17 assists in 44 duels is hij daar een grote uitblinker.

Mitrovic en Milinkovic-Savic zitten in de beste periode van hun carrière. Ze naderen de dertig. Gaan zij ooit nog de stap naar een Europese topclub zetten, of nemen ze genoegen met de tientallen miljoenen die ze verdienen in Saoedi-Arabië? Op het EK en tegen Engeland krijgen ze een uitgelezen kans om zich op het allerhoogste schavotje te bewijzen.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Gaan Mitrovic en Milinkovic-Savic de top alsnog halen?

Meest recent

Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

3
3
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

160
160
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

8
8
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

164
164
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

110
110
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

115
115
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

246
246
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

141
141
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

46
46
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

33
33
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

210
210
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

78
78
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

289
289
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

157
157
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

41
41
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

186
186
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

249
249
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

76
76
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

215
215
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

70
70
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

107
107
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

274
274
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

91
91
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

826
826
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

486
486

Meer sportnieuws