Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

door
Servië - Engeland: 2 keer top in België, maar géén wereldtop

Servië staat voor een zware match tegen Engeland. De Serviërs worden aanzien als een verre outsider voor de eindzege. Het is ook uitkijken naar twee oude bekenden van de Jupiler Pro League. Zij wisten de absolute top (nog) niet te bereiken.

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Aleksandar Mitrovic

RSC Anderlecht haalde in 2013 Aleksandar Mitrovic voor 5 miljoen euro weg bij Partizan Belgrado. Dat was toen een zeer pittige financiële inspanning voor een 18-jarige aanvaller. ‘Mitrogoal’ was elke euro waard. Hij droeg de ploeg, had zeker ups en downs, maar in twee jaar tijd scoorde hij toch 44 keer en deelde hij 11 assists uit in 90 duels. Hij was goed voor een goal of assist om de 133,20 minuten. Dat was dus best in orde.

Mitrovic werd aanzien als een groot talent en hij leek op weg naar een carrière waarbij hij de Europese top mocht ambiëren. Newcastle United haalde hem voor 18 miljoen euro weg en de spits hoopte daar te schitteren. Mitrovic scoorde in zijn eerste seizoen wel 10 goals in de Premier League en gaf ook 4 assists. The Magpies degradeerden en het seizoen in de Championship werd een flop met 4 goals en 6 assists in 25 duels. Hij trok op huurbasis naar Fulham en daar ontpopte Mitrovic zich tot een zeer gewaardeerde spits in Engeland. In de Championship was er geen houden aan met 81 treffers en 10 assists in 101 duels. In de Premier League stond de teller op 28 doelpunten en 7 assists in 89 matchen.

Mitrovic leek op zijn 28ste klaar voor een volgende stap en zijn naam deed de ronde bij de Engelse top. Maar toen klopte Al-Hilal aan. Zij betaalden Fulham 52,50 miljoen euro en ‘Mitrogoal’ strijkt er jaarlijks 22 miljoen euro op. In die competitie is hij outstanding met 40 goals en 8 assists in 43 duels. Het is jammer dat Mitrovic niet die volgende stap zette naar de Europese top. Bij Servië doet hij ook wat hij overal doet: scoren. De teller staat er op 58 goals en 5 assists in 91 duels. Mitrovic heeft in zijn carrière tot op heden 294 keer gescoord en 60 assists uitgedeeld in 566 duels. Straf. 

Sergej Milinkovic-Savic

Zijn ploegmaat Sergej Milinkovic-Savic is een beetje hetzelfde verhaal. Hij kwam op 19-jarige leeftijd naar KRC Genk en had meteen een grote impact. Na amper 1 jaar kwam Lazio hem daar al wegplukken. Genk betaalde 1 miljoen euro en verdiende in totaal 12 miljoen euro aan de transfer. Een zeer straffe deal. De centrale middenvelder deed het zeer goed in Rome. Jaarlijks werd zijn naam genoemd bij de Europese top. Real Madrid, Juventus, Manchester United… Noem maar op. Maar niemand ging echt voluit voor de Serviër en hij bleef in Rome.

Net op het moment dat hij écht op weg leek naar Juventus, maakte hij een verrassende keuze. Milinkovic-Savic stapte op 28-jarige leeftijd over naar Al-Hilal en werd er dus ploegmaat van Mitrovic. Ze betaalden 40 miljoen euro. De ex-Genkie strijkt er jaarlijks 20 miljoen euro. Na 341 matchen voor Lazio met daarin 69 goals en 59 assists ging hij dus ook niet naar de Europese top. Bij Al-Hilal speelt hij niet op zijn niveau. Met 12 goals en 17 assists in 44 duels is hij daar een grote uitblinker.

Mitrovic en Milinkovic-Savic zitten in de beste periode van hun carrière. Ze naderen de dertig. Gaan zij ooit nog de stap naar een Europese topclub zetten, of nemen ze genoegen met de tientallen miljoenen die ze verdienen in Saoedi-Arabië? Op het EK en tegen Engeland krijgen ze een uitgelezen kans om zich op het allerhoogste schavotje te bewijzen.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Gaan Mitrovic en Milinkovic-Savic de top alsnog halen?

Meest recent

'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

0
0
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

9
9
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

124
124
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

105
105
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

49
49
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

170
170
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

324
324
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

113
113
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

250
250
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

232
232
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

133
133
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

133
133
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

94
94
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

87
87
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

436
436
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

48
48
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

308
308
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

376
376
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

282
282
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

349
349
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

273
273
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

524
524
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

800
800

Meer sportnieuws