'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

door
'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

KRC Genk laat er geen gras over groeien om Thorsten Fink van vers bloed te voorzien, waarbij het vooral gretig gaat shoppen bij diens ex-ploeg STVV. Vermits de Kanaries zelf nood hebben aan een nummer negen moeten de Limburgers de benodigde versterking voorin evenwel elders zoeken.

Wat dat betreft zou er alvast een akkoord met Hyeon-Gyu Oh in de maak zijn, terwijl ook Roberto Fernández op de radar staat in de Cegeka Arena. Eerder geraakte al bekend dat de komst van twee nieuwe spitsen niet uit te sluiten viel. Nochtans heeft Fink momenteel al twee exemplaren ter zijner beschikking.

LEES OOK: Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

Zeqiri richting exit

Genk zou evenwel niet helemaal overtuigd zijn van Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Die eerste zette de deur richting de exit intussen bovendien ook zelf al op een kier. Ondanks zijn nogal wisselvallige niveau was de boomlange Nigeriaan in de afgelopen campagne nog goed voor 15 doelpunten in 52 wedstrijden.

Daarmee deed hij beter dan Zeqiri, die bleef steken op negen treffers in 37 duels. Nadat hij vlak voor de deadline voor bijna drie miljoen in huis werd gehaald schoot de 24-jarige Zwitser als een speer uit de startblokken, maar sindsdien stokte de machine. In de competitie vergaarde hij slechts negen basisplaatsen.

Genk selecteert door

Vooral in de play-offs hadden Wouter Vrancken en Domenico Olivieri voor Zeqiri louter nog een bijrol voorzien. In de plannen van Fink lijkt hij evenmin te passen, want volgens transferexpert Sacha Tavolieri mag de linkspoot wel degelijk alweer beschikken. Naar verluidt geniet hij alvast belangstelling uit Spanje.

Afwachten dus of Dimitri de Condé erin slaagt om zijn investering in de 11-voudig international, die tot medio 2026 vastligt in Genk, nog te recupereren. Zeqiri is overigens niet de enige wiens verhaal in Genk er allicht al na een jaartje opzit. Tenslotte zou ook Alieu Fadera eventueel andere oorden mogen opzoeken.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

19
19
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

16
16
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

84
84
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

38
38
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

111
111
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

137
137
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

74
74
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

293
293
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

432
432
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

83
83
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

25
25
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

467
467
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

113
113
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

168
168
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

265
265
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2443
2443
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

199
199
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

579
579
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

275
275
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

221
221
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

705
705

Meer sportnieuws