'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

door
'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

KRC Genk laat er geen gras over groeien om Thorsten Fink van vers bloed te voorzien, waarbij het vooral gretig gaat shoppen bij diens ex-ploeg STVV. Vermits de Kanaries zelf nood hebben aan een nummer negen moeten de Limburgers de benodigde versterking voorin evenwel elders zoeken.

Wat dat betreft zou er alvast een akkoord met Hyeon-Gyu Oh in de maak zijn, terwijl ook Roberto Fernández op de radar staat in de Cegeka Arena. Eerder geraakte al bekend dat de komst van twee nieuwe spitsen niet uit te sluiten viel. Nochtans heeft Fink momenteel al twee exemplaren ter zijner beschikking.

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Zeqiri richting exit

Genk zou evenwel niet helemaal overtuigd zijn van Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Die eerste zette de deur richting de exit intussen bovendien ook zelf al op een kier. Ondanks zijn nogal wisselvallige niveau was de boomlange Nigeriaan in de afgelopen campagne nog goed voor 15 doelpunten in 52 wedstrijden.

Daarmee deed hij beter dan Zeqiri, die bleef steken op negen treffers in 37 duels. Nadat hij vlak voor de deadline voor bijna drie miljoen in huis werd gehaald schoot de 24-jarige Zwitser als een speer uit de startblokken, maar sindsdien stokte de machine. In de competitie vergaarde hij slechts negen basisplaatsen.

Genk selecteert door

Vooral in de play-offs hadden Wouter Vrancken en Domenico Olivieri voor Zeqiri louter nog een bijrol voorzien. In de plannen van Fink lijkt hij evenmin te passen, want volgens transferexpert Sacha Tavolieri mag de linkspoot wel degelijk alweer beschikken. Naar verluidt geniet hij alvast belangstelling uit Spanje.

Afwachten dus of Dimitri de Condé erin slaagt om zijn investering in de 11-voudig international, die tot medio 2026 vastligt in Genk, nog te recupereren. Zeqiri is overigens niet de enige wiens verhaal in Genk er allicht al na een jaartje opzit. Tenslotte zou ook Alieu Fadera eventueel andere oorden mogen opzoeken.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

30
30
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

27
27
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

162
162
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

89
89
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

50
50
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

210
210
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

211
211
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

185
185
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

591
591
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

168
168
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

749
749
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

657
657
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

126
126
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

385
385
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

508
508
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

175
175
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

122
122
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

647
647
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

270
270
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

230
230
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

89
89
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

309
309
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

99
99
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

101
101

Meer sportnieuws