'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

door
'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

KRC Genk laat er geen gras over groeien om Thorsten Fink van vers bloed te voorzien, waarbij het vooral gretig gaat shoppen bij diens ex-ploeg STVV. Vermits de Kanaries zelf nood hebben aan een nummer negen moeten de Limburgers de benodigde versterking voorin evenwel elders zoeken.

Wat dat betreft zou er alvast een akkoord met Hyeon-Gyu Oh in de maak zijn, terwijl ook Roberto Fernández op de radar staat in de Cegeka Arena. Eerder geraakte al bekend dat de komst van twee nieuwe spitsen niet uit te sluiten viel. Nochtans heeft Fink momenteel al twee exemplaren ter zijner beschikking.

LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

Zeqiri richting exit

Genk zou evenwel niet helemaal overtuigd zijn van Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Die eerste zette de deur richting de exit intussen bovendien ook zelf al op een kier. Ondanks zijn nogal wisselvallige niveau was de boomlange Nigeriaan in de afgelopen campagne nog goed voor 15 doelpunten in 52 wedstrijden.

Daarmee deed hij beter dan Zeqiri, die bleef steken op negen treffers in 37 duels. Nadat hij vlak voor de deadline voor bijna drie miljoen in huis werd gehaald schoot de 24-jarige Zwitser als een speer uit de startblokken, maar sindsdien stokte de machine. In de competitie vergaarde hij slechts negen basisplaatsen.

Genk selecteert door

Vooral in de play-offs hadden Wouter Vrancken en Domenico Olivieri voor Zeqiri louter nog een bijrol voorzien. In de plannen van Fink lijkt hij evenmin te passen, want volgens transferexpert Sacha Tavolieri mag de linkspoot wel degelijk alweer beschikken. Naar verluidt geniet hij alvast belangstelling uit Spanje.

Afwachten dus of Dimitri de Condé erin slaagt om zijn investering in de 11-voudig international, die tot medio 2026 vastligt in Genk, nog te recupereren. Zeqiri is overigens niet de enige wiens verhaal in Genk er allicht al na een jaartje opzit. Tenslotte zou ook Alieu Fadera eventueel andere oorden mogen opzoeken.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

69
69
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

110
110
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

86
86
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

229
229
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

92
92
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

190
190
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

145
145
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

96
96
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

77
77
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

94
94
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

103
103
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

60
60
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

230
230
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

82
82
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

141
141
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

139
139
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

454
454
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

349
349
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

486
486
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

430
430
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

353
353
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

389
389
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

107
107
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

235
235
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

336
336

Meer sportnieuws