'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

door
'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

KRC Genk laat er geen gras over groeien om Thorsten Fink van vers bloed te voorzien, waarbij het vooral gretig gaat shoppen bij diens ex-ploeg STVV. Vermits de Kanaries zelf nood hebben aan een nummer negen moeten de Limburgers de benodigde versterking voorin evenwel elders zoeken.

Wat dat betreft zou er alvast een akkoord met Hyeon-Gyu Oh in de maak zijn, terwijl ook Roberto Fernández op de radar staat in de Cegeka Arena. Eerder geraakte al bekend dat de komst van twee nieuwe spitsen niet uit te sluiten viel. Nochtans heeft Fink momenteel al twee exemplaren ter zijner beschikking.

LEES OOK: Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Zeqiri richting exit

Genk zou evenwel niet helemaal overtuigd zijn van Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Die eerste zette de deur richting de exit intussen bovendien ook zelf al op een kier. Ondanks zijn nogal wisselvallige niveau was de boomlange Nigeriaan in de afgelopen campagne nog goed voor 15 doelpunten in 52 wedstrijden.

Daarmee deed hij beter dan Zeqiri, die bleef steken op negen treffers in 37 duels. Nadat hij vlak voor de deadline voor bijna drie miljoen in huis werd gehaald schoot de 24-jarige Zwitser als een speer uit de startblokken, maar sindsdien stokte de machine. In de competitie vergaarde hij slechts negen basisplaatsen.

Genk selecteert door

Vooral in de play-offs hadden Wouter Vrancken en Domenico Olivieri voor Zeqiri louter nog een bijrol voorzien. In de plannen van Fink lijkt hij evenmin te passen, want volgens transferexpert Sacha Tavolieri mag de linkspoot wel degelijk alweer beschikken. Naar verluidt geniet hij alvast belangstelling uit Spanje.

Afwachten dus of Dimitri de Condé erin slaagt om zijn investering in de 11-voudig international, die tot medio 2026 vastligt in Genk, nog te recupereren. Zeqiri is overigens niet de enige wiens verhaal in Genk er allicht al na een jaartje opzit. Tenslotte zou ook Alieu Fadera eventueel andere oorden mogen opzoeken.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

70
70
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

145
145
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

88
88
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

22
22
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

88
88
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

79
79
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

154
154
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

58
58
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

257
257
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

251
251
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

265
265
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

611
611
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

92
92
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

330
330
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

460
460
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

350
350
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

592
592
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

317
317
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

445
445
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

407
407
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

326
326
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws