'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

door
'KRC Genk hakt knoop door: spits op weg naar Spanje'

KRC Genk laat er geen gras over groeien om Thorsten Fink van vers bloed te voorzien, waarbij het vooral gretig gaat shoppen bij diens ex-ploeg STVV. Vermits de Kanaries zelf nood hebben aan een nummer negen moeten de Limburgers de benodigde versterking voorin evenwel elders zoeken.

Wat dat betreft zou er alvast een akkoord met Hyeon-Gyu Oh in de maak zijn, terwijl ook Roberto Fernández op de radar staat in de Cegeka Arena. Eerder geraakte al bekend dat de komst van twee nieuwe spitsen niet uit te sluiten viel. Nochtans heeft Fink momenteel al twee exemplaren ter zijner beschikking.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Zeqiri richting exit

Genk zou evenwel niet helemaal overtuigd zijn van Tolu Arokodare en Andi Zeqiri. Die eerste zette de deur richting de exit intussen bovendien ook zelf al op een kier. Ondanks zijn nogal wisselvallige niveau was de boomlange Nigeriaan in de afgelopen campagne nog goed voor 15 doelpunten in 52 wedstrijden.

Daarmee deed hij beter dan Zeqiri, die bleef steken op negen treffers in 37 duels. Nadat hij vlak voor de deadline voor bijna drie miljoen in huis werd gehaald schoot de 24-jarige Zwitser als een speer uit de startblokken, maar sindsdien stokte de machine. In de competitie vergaarde hij slechts negen basisplaatsen.

Genk selecteert door

Vooral in de play-offs hadden Wouter Vrancken en Domenico Olivieri voor Zeqiri louter nog een bijrol voorzien. In de plannen van Fink lijkt hij evenmin te passen, want volgens transferexpert Sacha Tavolieri mag de linkspoot wel degelijk alweer beschikken. Naar verluidt geniet hij alvast belangstelling uit Spanje.

Afwachten dus of Dimitri de Condé erin slaagt om zijn investering in de 11-voudig international, die tot medio 2026 vastligt in Genk, nog te recupereren. Zeqiri is overigens niet de enige wiens verhaal in Genk er allicht al na een jaartje opzit. Tenslotte zou ook Alieu Fadera eventueel andere oorden mogen opzoeken.

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

7
7
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

131
131
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

59
59
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

58
58
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

47
47
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

181
181
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

30
30
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

45
45
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

210
210
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

161
161
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

100
100
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

167
167
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

241
241
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

140
140
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

180
180
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

309
309
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

217
217
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

575
575
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

307
307
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

347
347
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

308
308
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

353
353
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

168
168

Meer sportnieuws