'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

door
'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

De blessure van Arthur Theate gaf Maxim De Cuyper zijn kans tegen Montenegro, waar hij indruk maakte met zijn aanvallende spel. 

De Standaard en RTL-journalist Emiliano Bonfigli zien hem als kanshebber voor een basisplaats tegen Slowakije, terwijl normaal Timothy Castagne op de linksachter verwacht wordt.

Ondanks zijn sterke optreden, werd hij defensief nauwelijks getest.

LEES OOK: Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Tedesco verkiest De Cuyper boven Deman

Maxim De Cuyper is de grootste verrassing in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het EK 2024. Tedesco verklaarde zijn keuze door te benadrukken dat hij de beste spelers in topvorm wil meenemen:

“Maxim haalt de laatste weken een hoog niveau. Ik volg Maxim al sinds dag één, maar toen was Olivier Deman in goeden doen bij Werder.” Deman maakte in maart tegen Ierland geen overtuigende indruk en verloor sinds begin april zijn basisplaats bij zijn club.

“Dat terwijl De Cuyper met Club Brugge sterke Champions’ Play-offs speelde. Zijn trap op stilstaande fasen is aartsgevaarlijk en hij groeide als verdediger”, aldus Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Hoewel De Cuyper nog nooit eerder geselecteerd werd voor de nationale ploeg, ziet Tedesco duidelijk potentieel in hem. Zijn selectie brengt uiteraard een risico met zich mee vanwege zijn gebrek aan ervaring op dit niveau.

De Cuyper is vooral offensief sterk

Hoewel Maxim De Cuyper in eerdere interlandperiodes genoemd werd als mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels, koos bondscoach Domenico Tedesco er telkens voor om hem niet te selecteren.

“Arthur (Theate, red.) is op die positie mijn nummer één, Olivier Deman is mijn nummer twee, en Maxim De Cuyper is nummer drie”, zei de bondscoach in maart.

De linksachterpositie, die Tedesco eerder al de achilleshiel van de selectie noemde, kent beperkte opties. Toch had de bondscoach De Cuyper tot nu toe niet geselecteerd voor de Rode Duivels.

De Cuyper toont echter een enorme drang en enthousiasme om zich te bewijzen. Hij speelt onbevangen en straalt altijd veel plezier uit op het veld. Hoewel hij offensief sterk aanwezig is, vertoont hij soms positionele fouten en slordigheden in de verdediging.

Defensief kwetsbaar: De Cuyper was risico voor Tedesco

Volgens De Standaard heeft Maxim De Cuyper's defensieve kwetsbaarheid hem er eerder van weerhouden om een Rode Duivel te worden. Ondanks zijn indrukwekkende offensieve inbreng, laat hij soms verdedigende gaten vallen, waardoor hij als een onzekere factor wordt gezien.

“Dit is blijkbaar een risico dat Tedesco op dit moment niet wil nemen voor de nationale ploeg, zeker niet aan de linkerkant die bestemd is om het domein van Jérémy Doku te worden”, verklaarde Le Vif eerder dit jaar.

Philippe Albert vond de selectie van De Cuyper niet onlogisch, maar de analist waarschuwde ook dat hij defensief nog niet over alle juiste reflexen beschikt.

“Eén tegen één en positioneel kan hij nog stappen zetten”, vindt ook Tuur Dierckx in Het Nieuwsblad. “Hoe hoger het niveau waarop hij gaat spelen, hoe beter de tegenstanders, hoe vaker hij gaat uitgedaagd worden.”

“De Cuyper start op het EK”

Door de blessure van Arthur Theate kreeg Maxim De Cuyper woensdag tegen Montenegro zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels, en hij wist zich aardig uit de slag te trekken.

Zoals verwacht toonde de speler van Club Brugge zich sterk in het aanvallende aspect, waarbij hij vaak mee oprukte naar voren en verschillende combinaties opzette. “Van plankenkoorts was er geen sprake en de wisselwerking met Yannick Carrasco liep uitstekend,” aldus Peter Vandenbempt.

De Standaard schreef dat De Cuyper punten heeft gescoord en zelfs een goede kans maakt om op 17 juni in de wedstrijd tegen Slowakije aan de aftrap te verschijnen, terwijl Timothy Castagne normaal op de linksachter verwacht wordt.

“Speciale vermelding voor De Cuyper die echt heel interessant was en zich kandidaat stelt voor een startplaats in de eerste wedstrijd van het EK,” zei RTL-commentator Emiliano Bonfigli.

De Cuyper kon zich aanvallend uitleven tegen Montenegro, aangezien hij geen directe tegenstander had en defensief nauwelijks werd getest. “Zeggen dat De Cuyper door Milutin Osmajic echt werd getest, dat nu ook weer niet,” aldus Het Nieuwsblad.

De Cuyper moet starten op het EK

Meest recent

Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

21
21
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

45
45
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

96
96
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

49
49
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

126
126
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

404
404
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

215
215
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

257
257
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

273
273
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

98
98
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

715
715
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

356
356
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

344
344
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

347
347
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

239
239
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

425
425
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

393
393
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

132
132
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

519
519
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

233
233
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

443
443
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

406
406
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

154
154

Meer sportnieuws