KRC Genk gaat een nieuw tijdperk tegemoet. Thorsten Fink verving Wouter Vrancken als hoofdcoach, terwijl ook enkele sterkhouders op weg zijn naar de uitgang. Toch streeft Dimitri de Condé nog steeds naar enige stabiliteit.
Dat doelman Maarten Vandevoordt deze zomer naar RB Leipzig verhuist stond al geruime tijd vast, net zoals het feit dat Bilal El Khannouss toe is aan een stapje hogerop. In zijn geval moet De Condé nog een zo hoog mogelijk bedrag uit de brand zien te slepen.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
El Ouahdi weg bij Genk?Enigszins verrassender is dat de Limburgers eventueel ook op Zakaria El Ouahdi reeds kunnen cashen. De 22-jarige rechtsback bleek na nieuwjaar een waardige vervanger van Daniel Muñoz en maakte vooral in de PO's indruk met zijn rushes en tomeloze inzet.
Een jaar nadat hij voor 2,5 miljoen werd weggeplukt bij RWDM speelde El Ouahdi zich op die manier al in de kijker bij Porto en Benfica. Zelf zou hij een verhuis naar een van de Portugese grootmachten, met wie zijn entourage al rond de tafel zat, best zien zitten.
De Condé staat pal
Het Belang van Limburg stelde zich eerder echter al de vraag wel prijskaartje Genk zou plakken op El Ouahdi, die tot medio 2027 vastligt in de Cegeka Arena. Nu weet de krant dat De Condé niet van plan is om de Marokkaans jeugdinternational zijn zin te geven.
Genk gelooft namelijk in de groeimarge van El Ouahdi, die ook met interesse uit Duitsland schermt, en houdt daarom het been stijf. Hoewel zijn huidige marktwaarde slechts op 4,5 miljoen wordt geschat zal er dus een hoger bod nodig zijn om hem los te weken.
Arne Decraene