Ancelotti overtuigd: "Twee Real-spelers vechten om Ballon d'Or"

door
Ancelotti overtuigd:

Zaterdag kijken Borussia Dortmund en Real Madrid mekaar in de ogen in de finale van de Champions League. In aanloop naar het hoogtepunt van het jaarlijkse Europese kampioenenbal sprak Real-coach Carlo Ancelotti de pers toe. 

De oefenmeester van 'De Koninklijke' sprak met lof over zijn spelers en is er ook van overtuigd dat een Real-speler dit jaar aan de haal zal gaan met de Ballon d'Or. Twee spelers komen volgens Ancelotti in aanmerking: Jude Bellingham en Vinicius Junior. Beide heren speelden het afgelopen seizoen de pannen van het dak. 

LEES OOK: 'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Bellingham

De 20-jarige Bellingham was dit seizoen dé revelatie bij Real Madrid. De Britse aanvallende middenvelder was goed voor 19 doelpunten en zes assists in de Spaanse competitie. In de Champions League wist hij vier keer te scoren. "Bellingham is heel volwassen, hij ziet er niet uit alsof hij twintig jaar oud is. Hij heeft niet zo'n jeugdige uitstraling zoals Arda Güler. Veel ernst, veel professionaliteit, weinig ego", aldus Ancelotti. 

Vinicius

Maar ook Vinicius deed het weer uitzonderlijk goed bij de Spaanse grootmacht. De Braziliaanse vleugelspeler wist 15 keer te scoren in La Liga en was goed voor zes assists. In Europa deed hij de netten vijf keer trillen. "Hij is een zeer gefocust persoon. Hij heeft veel last gehad van beledigingen, maar hij is altijd erg gefocust geweest."

"Het is een gevecht tussen Vinícius en Bellingham" aldus de oefenmeester over de strijd om de Ballon d'Or. "Laten we kijken wat er gebeurt in de Champions League-finale, op het EK en op de Copa América."

Wie wint de Ballon d'Or?

Meest recent

'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

17
17
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

5
5
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

47
47
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

21
21
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

23
23
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

46
46
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

75
75
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

61
61
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

60
60
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

483
483
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

48
48
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

63
63
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

241
241
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

140
140
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

178
178
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

190
190
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1336
1336
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

94
94
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

281
281
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

345
345
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71

Meer sportnieuws