Frutos hard voor RSCA-vedette: "Hij maakt het verschil niet"

door
Frutos hard voor RSCA-vedette:

Anderlecht sloot vorig weekend zijn seizoen af met gemengde gevoelens. Enerzijds kon het wel tevreden zijn met de derde plaats, die een stevige vooruitgang betekende ten opzichte van de elfde plaats van vorig seizoen. Anderzijds waren de nul op zes tegen Club Brugge en Antwerp en de gemiste titel toch een zure noot om mee te eindigen.

Voor de partij tegen Club lag Anderlecht nog op titelkoers, maar uiteindelijk gaf het op de cruciale momenten niet thuis. Het zorgt ervoor dat de kritiek de voorbije weken toch serieus aangezwengeld is. Vooral Brian Riemer moet het ontgelden, maar ook een aantal spelers ontsnappen niet.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Dolberg maakt volgens Frutos onvoldoende het verschil

Anderlecht investeerde vorige zomer immers in een pak grote namen, maar zij drukten in de play-offs niet allemaal even hard hun stempel. Kasper Dolberg liet bijvoorbeeld met twee goals en twee assists in tien matchen maar magere statistieken optekenen.

Nicolas Frutos is dan ook niet mals voor de Deense spits. "De positie in het klassement heeft lange tijd de kwaliteit en het niveau van sommigen gemaskeerd", oordeelt de ex-speler van RSCA bij RTBF. "Neem nu Kasper Dolberg. Een mooie speler om naar te kijken, maar je hebt spelers nodig die op hun eentje het verschil kunnen maken. Daarom woog de afwezigheid van Thorgan Hazard zo zwaar."

Slechts twee goals in de play-offs

Hazard was één van de weinigen die bj Anderlecht wel individueel het verschil kon maken, samen met Dreyer. Dolberg liet met vijftien goals en vijf assists dit seizoen geen abominabele statistieken optekenen, maar hij was niet de topschutter van Anderlecht dit seizoen.

Dat is in principe toch het minste dat je mag verwachten van de diepe spits, zeker als die 5 miljoen euro gekost heeft en gezien zijn verleden in grotere competities wellicht ook een stevig loon gekregen heeft. Bij Anderlecht lijken ze wel tevreden te zijn over de inbreng van Dolberg en de verwachting is dat hij ook volgend seizoen in het Lotto Park zal blijven.

Had je meer verwacht van Dolberg in de play-offs?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

11
11
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

60
60
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

76
76
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

98
98
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

238
238
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

51
51
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

509
509
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

272
272
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

113
113
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

277
277
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

200
200
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

351
351
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

341
341
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

465
465
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

206
206
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

96
96
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

407
407
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

374
374
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

284
284
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

220
220
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

165
165

Meer sportnieuws