Grote afwezige in EK-selectie Duivels: "Onbegrijpelijk en bizar"

door
Grote afwezige in EK-selectie Duivels:

Domenico Tedesco heeft dinsdag zijn selectie voor de eindronde van het EK bekend gemaakt. Op enkele kleine verrassingen na stelde de bondscoach een behoorlijk logische groep samen. Al is er één beslissing die voor de nodige ophef zorgde.

De Duitser met Italiaanse roots besloot uiteindelijk om een 25-tal spelers op te roepen, in principe is er dus nog één plekje over. Maar Tedesco voegde er aan toe dat hij nog een tweetal spelers zal oproepen voor het oefenkamp en de laatste vriendschappelijke duels. Op basis van prestaties en blessures zal beslist worden of zij ook de definitieve selectie halen.

Wie hiervoor in aanmerking komt, is voorlopig nog niet bekend. Maar de bondscoach benadrukte wel dat het sowieso om twee relatief jongere spelers zal gaan, wellicht jongens uit de nationale beloften-selectie. Een ervaren pion als Michy Batshuayi bijvoorbeeld, moet dus niet hopen op een achterpoortje.

LEES OOK: Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Kampioenenmaker genegeerd

En ook Hans Vanaken kan dus met vakantie vertrekken. De draaischijf van Club Brugge kende nochtans een geweldig einde van het seizoen op clubniveau en leidde zijn ploeg mee naar de landstitel. Bovendien zou zijn profiel wel van pas kunnen komen als alternatief voor bepaalde spelers. Maar Tedesco liet de 31-jarige Limburgers dus links liggen.

Die beslissing werd toch op de nodige kritiek onthaald. "Voor Vanaken had Tedesco wel een plaatsje kunnen voorzien. Er is inderdaad een overtal aan bekwame middenvelders. Maar als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne vinden we Vanaken het dichtst in de buurt komen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Ik vind dat zelfs onbegrijpelijk. Arthur Vermeeren heeft de voorbije maanden 180 minuten gespeeld. Dan vind ik het bizar dat die de voorkeur krijgt op Vanaken", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Onbetaalbare ervaring

Tedesco liet inderdaad verstaan dat hij Vermeeren meeneemt omdat hij de toekomst van de nationale ploeg is. En zo'n EK-ervaring is onbetaalbaar. Peter Vandenbempt heeft dan ook begrip voor de beslissing van de bondscoach. "Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", besluit Vandenbempt bij Sporza.

Vanaken had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

19
19
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

110
110
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

87
87
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

82
82
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

46
46
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

75
75
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

227
227
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

208
208
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

71
71
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

318
318
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

265
265
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

381
381
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

598
598
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

235
235
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

172
172
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

121
121
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

96
96
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

282
282
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

689
689
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

75
75
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

145
145

Meer sportnieuws