Grote afwezige in EK-selectie Duivels: "Onbegrijpelijk en bizar"

1458 stemmen
Grote afwezige in EK-selectie Duivels:

Domenico Tedesco heeft dinsdag zijn selectie voor de eindronde van het EK bekend gemaakt. Op enkele kleine verrassingen na stelde de bondscoach een behoorlijk logische groep samen. Al is er één beslissing die voor de nodige ophef zorgde.

De Duitser met Italiaanse roots besloot uiteindelijk om een 25-tal spelers op te roepen, in principe is er dus nog één plekje over. Maar Tedesco voegde er aan toe dat hij nog een tweetal spelers zal oproepen voor het oefenkamp en de laatste vriendschappelijke duels. Op basis van prestaties en blessures zal beslist worden of zij ook de definitieve selectie halen.

Wie hiervoor in aanmerking komt, is voorlopig nog niet bekend. Maar de bondscoach benadrukte wel dat het sowieso om twee relatief jongere spelers zal gaan, wellicht jongens uit de nationale beloften-selectie. Een ervaren pion als Michy Batshuayi bijvoorbeeld, moet dus niet hopen op een achterpoortje.

LEES OOK: Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Kampioenenmaker genegeerd

En ook Hans Vanaken kan dus met vakantie vertrekken. De draaischijf van Club Brugge kende nochtans een geweldig einde van het seizoen op clubniveau en leidde zijn ploeg mee naar de landstitel. Bovendien zou zijn profiel wel van pas kunnen komen als alternatief voor bepaalde spelers. Maar Tedesco liet de 31-jarige Limburgers dus links liggen.

Die beslissing werd toch op de nodige kritiek onthaald. "Voor Vanaken had Tedesco wel een plaatsje kunnen voorzien. Er is inderdaad een overtal aan bekwame middenvelders. Maar als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne vinden we Vanaken het dichtst in de buurt komen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Ik vind dat zelfs onbegrijpelijk. Arthur Vermeeren heeft de voorbije maanden 180 minuten gespeeld. Dan vind ik het bizar dat die de voorkeur krijgt op Vanaken", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Onbetaalbare ervaring

Tedesco liet inderdaad verstaan dat hij Vermeeren meeneemt omdat hij de toekomst van de nationale ploeg is. En zo'n EK-ervaring is onbetaalbaar. Peter Vandenbempt heeft dan ook begrip voor de beslissing van de bondscoach. "Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", besluit Vandenbempt bij Sporza.

Vanaken had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

4
4
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

30
30
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

18
18
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

94
94
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

88
88
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

423
423
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

108
108
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

43
43
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

48
48
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

322
322
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

501
501
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

42
42
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

414
414
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

120
120
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

50
50
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

238
238
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

48
48
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

225
225
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

638
638
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

199
199
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

78
78
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

456
456
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

78
78
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

242
242

Meer sportnieuws