Grote afwezige in EK-selectie Duivels: "Onbegrijpelijk en bizar"

door
Grote afwezige in EK-selectie Duivels:

Domenico Tedesco heeft dinsdag zijn selectie voor de eindronde van het EK bekend gemaakt. Op enkele kleine verrassingen na stelde de bondscoach een behoorlijk logische groep samen. Al is er één beslissing die voor de nodige ophef zorgde.

De Duitser met Italiaanse roots besloot uiteindelijk om een 25-tal spelers op te roepen, in principe is er dus nog één plekje over. Maar Tedesco voegde er aan toe dat hij nog een tweetal spelers zal oproepen voor het oefenkamp en de laatste vriendschappelijke duels. Op basis van prestaties en blessures zal beslist worden of zij ook de definitieve selectie halen.

Wie hiervoor in aanmerking komt, is voorlopig nog niet bekend. Maar de bondscoach benadrukte wel dat het sowieso om twee relatief jongere spelers zal gaan, wellicht jongens uit de nationale beloften-selectie. Een ervaren pion als Michy Batshuayi bijvoorbeeld, moet dus niet hopen op een achterpoortje.

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Kampioenenmaker genegeerd

En ook Hans Vanaken kan dus met vakantie vertrekken. De draaischijf van Club Brugge kende nochtans een geweldig einde van het seizoen op clubniveau en leidde zijn ploeg mee naar de landstitel. Bovendien zou zijn profiel wel van pas kunnen komen als alternatief voor bepaalde spelers. Maar Tedesco liet de 31-jarige Limburgers dus links liggen.

Die beslissing werd toch op de nodige kritiek onthaald. "Voor Vanaken had Tedesco wel een plaatsje kunnen voorzien. Er is inderdaad een overtal aan bekwame middenvelders. Maar als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne vinden we Vanaken het dichtst in de buurt komen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Ik vind dat zelfs onbegrijpelijk. Arthur Vermeeren heeft de voorbije maanden 180 minuten gespeeld. Dan vind ik het bizar dat die de voorkeur krijgt op Vanaken", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Onbetaalbare ervaring

Tedesco liet inderdaad verstaan dat hij Vermeeren meeneemt omdat hij de toekomst van de nationale ploeg is. En zo'n EK-ervaring is onbetaalbaar. Peter Vandenbempt heeft dan ook begrip voor de beslissing van de bondscoach. "Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", besluit Vandenbempt bij Sporza.

Vanaken had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

0
0
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

52
52
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

23
23
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

43
43
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

56
56
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

182
182
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

161
161
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

67
67
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

107
107
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

87
87
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

335
335
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

407
407
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

118
118
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

377
377
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

472
472
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

286
286
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

99
99
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

79
79
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

152
152
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

247
247
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

332
332
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

373
373
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

139
139
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

145
145

Meer sportnieuws