Grote afwezige in EK-selectie Duivels: "Onbegrijpelijk en bizar"

1458
Grote afwezige in EK-selectie Duivels:

Domenico Tedesco heeft dinsdag zijn selectie voor de eindronde van het EK bekend gemaakt. Op enkele kleine verrassingen na stelde de bondscoach een behoorlijk logische groep samen. Al is er één beslissing die voor de nodige ophef zorgde.

De Duitser met Italiaanse roots besloot uiteindelijk om een 25-tal spelers op te roepen, in principe is er dus nog één plekje over. Maar Tedesco voegde er aan toe dat hij nog een tweetal spelers zal oproepen voor het oefenkamp en de laatste vriendschappelijke duels. Op basis van prestaties en blessures zal beslist worden of zij ook de definitieve selectie halen.

Wie hiervoor in aanmerking komt, is voorlopig nog niet bekend. Maar de bondscoach benadrukte wel dat het sowieso om twee relatief jongere spelers zal gaan, wellicht jongens uit de nationale beloften-selectie. Een ervaren pion als Michy Batshuayi bijvoorbeeld, moet dus niet hopen op een achterpoortje.

LEES OOK: Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Kampioenenmaker genegeerd

En ook Hans Vanaken kan dus met vakantie vertrekken. De draaischijf van Club Brugge kende nochtans een geweldig einde van het seizoen op clubniveau en leidde zijn ploeg mee naar de landstitel. Bovendien zou zijn profiel wel van pas kunnen komen als alternatief voor bepaalde spelers. Maar Tedesco liet de 31-jarige Limburgers dus links liggen.

Die beslissing werd toch op de nodige kritiek onthaald. "Voor Vanaken had Tedesco wel een plaatsje kunnen voorzien. Er is inderdaad een overtal aan bekwame middenvelders. Maar als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne vinden we Vanaken het dichtst in de buurt komen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Ik vind dat zelfs onbegrijpelijk. Arthur Vermeeren heeft de voorbije maanden 180 minuten gespeeld. Dan vind ik het bizar dat die de voorkeur krijgt op Vanaken", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Onbetaalbare ervaring

Tedesco liet inderdaad verstaan dat hij Vermeeren meeneemt omdat hij de toekomst van de nationale ploeg is. En zo'n EK-ervaring is onbetaalbaar. Peter Vandenbempt heeft dan ook begrip voor de beslissing van de bondscoach. "Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", besluit Vandenbempt bij Sporza.

Vanaken had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

0
0
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

38
38
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

69
69
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

46
46
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

440
440
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

159
159
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

58
58
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

144
144
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

53
53
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

173
173
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

230
230
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

443
443
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

242
242
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

248
248
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

67
67
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

313
313
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

160
160
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

122
122
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

115
115
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63

Meer sportnieuws