Grote afwezige in EK-selectie Duivels: "Onbegrijpelijk en bizar"

door
Grote afwezige in EK-selectie Duivels:

Domenico Tedesco heeft dinsdag zijn selectie voor de eindronde van het EK bekend gemaakt. Op enkele kleine verrassingen na stelde de bondscoach een behoorlijk logische groep samen. Al is er één beslissing die voor de nodige ophef zorgde.

De Duitser met Italiaanse roots besloot uiteindelijk om een 25-tal spelers op te roepen, in principe is er dus nog één plekje over. Maar Tedesco voegde er aan toe dat hij nog een tweetal spelers zal oproepen voor het oefenkamp en de laatste vriendschappelijke duels. Op basis van prestaties en blessures zal beslist worden of zij ook de definitieve selectie halen.

Wie hiervoor in aanmerking komt, is voorlopig nog niet bekend. Maar de bondscoach benadrukte wel dat het sowieso om twee relatief jongere spelers zal gaan, wellicht jongens uit de nationale beloften-selectie. Een ervaren pion als Michy Batshuayi bijvoorbeeld, moet dus niet hopen op een achterpoortje.

LEES OOK: Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

Kampioenenmaker genegeerd

En ook Hans Vanaken kan dus met vakantie vertrekken. De draaischijf van Club Brugge kende nochtans een geweldig einde van het seizoen op clubniveau en leidde zijn ploeg mee naar de landstitel. Bovendien zou zijn profiel wel van pas kunnen komen als alternatief voor bepaalde spelers. Maar Tedesco liet de 31-jarige Limburgers dus links liggen.

Die beslissing werd toch op de nodige kritiek onthaald. "Voor Vanaken had Tedesco wel een plaatsje kunnen voorzien. Er is inderdaad een overtal aan bekwame middenvelders. Maar als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne vinden we Vanaken het dichtst in de buurt komen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Ik vind dat zelfs onbegrijpelijk. Arthur Vermeeren heeft de voorbije maanden 180 minuten gespeeld. Dan vind ik het bizar dat die de voorkeur krijgt op Vanaken", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Onbetaalbare ervaring

Tedesco liet inderdaad verstaan dat hij Vermeeren meeneemt omdat hij de toekomst van de nationale ploeg is. En zo'n EK-ervaring is onbetaalbaar. Peter Vandenbempt heeft dan ook begrip voor de beslissing van de bondscoach. "Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", besluit Vandenbempt bij Sporza.

Vanaken had altijd in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

34
34
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

68
68
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

150
150
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

66
66
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

97
97
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

142
142
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

230
230
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

61
61
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

371
371
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

227
227
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

383
383
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

435
435
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

337
337
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

109
109
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

513
513
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

231
231
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

688
688
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

408
408
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

148
148
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

632
632
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

67
67
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

172
172
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

844
844
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

53
53
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

134
134

Meer sportnieuws