Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

door
Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

Bondscoach Domenico Tedesco heeft dinsdagvoormiddag zijn selectie bekend gemaakt voor het komende EK in Duitsland. Zoals verwacht doet de bondscoach vooral beroep op de spelers die hem de kwalificatie bezorgde. De meest verrassende namen zijn die van Maxim De Cuyper, Axel Witsel, Arthur Vermeeren en Aster Vranckx.

Een groot deel van de selectie kon op voorhand ingevuld worden. Vanuit Spanje werd weliswaar gespeculeerd over een spectaculaire comeback van Thibaut Courtois, maar die maakte niet eens deel uit van de voorselectie. Het zijn Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski die moeten gaan strijden voor het plekje tussen de palen.

In de defensie pakte Tedesco uit met de terugkeer van Witsel. Die moet na een sterk seizoen bij Atlético Madrid voor de nodige ervaring en wisselmogelijkheden gaan zorgen in het centrum van de verdediging. Jan Vertonghen, Zeno Debast en Wout Faes worden zijn concurrenten achterin.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Debutant De Cuyper

Op de back-posities had de bondscoach ook een verrassing voorzien. Zo versiert De Cuyper zijn eerste selectie ooit bij de nationale A-ploeg. Hij profiteert van het feit dat Olivier Deman zijn basisplaats in Bremen is verloren en dat Arthur Theate last heeft van een blessure. Die laatste werd wel nog opgeroepen, net als Timothy Castagne en Thomas Meunier.

Op het middenveld moet Kevin De Bruyne uiteraard dé spilfiguur worden. Achter hem lijken Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala de grootste kanshebbers op een basisplaats. Arthur Vermeeren en Aster Vranckx zijn er ondanks hun beperkte minuten op clubniveau toch bij, Hans Vanaken mag vroegtijdig op vakantie vertrekken.

Voorin tot slot, zijn Loïs Openda en Romelu Lukaku de speerpunten van dienst. Tedesco kiest voor maar twee spitsen, dus Michy Batshuayi heeft pech. Met Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Leandro Trossard, Charles De Ketelaere en Dodi Lukebakio is er ook voldoende aanvallend geweld aanwezig om de aanvoer op de spitsen te voorzien.

Twee reserve-spelers

Voorlopig riep Tedesco dus 25 spelers op, waardoor er nog één plekje overblijft. Maar dat zal nog ingevuld worden in de loop van de voorbereiding op het EK. Zo zullen nog twee reserve-spelers aan de kern worden toegevoegd voor het oefenkamp in Tubeke en de twee uitzwaaiwedstrijden. Zij zullen dus concurreren voor het laatste ticket. Om welke spelers het gaat heeft de bondscoach nog niet bepaald. Dat zal hij pas doen na een medische checkup van de andere geselecteerden.

Tedesco levert goed werk af als bondscoach ...

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

23
23
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

21
21
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

89
89
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

38
38
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

114
114
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

140
140
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

75
75
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

294
294
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

438
438
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

84
84
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

25
25
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

471
471
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

115
115
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

169
169
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

266
266
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2464
2464
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

199
199
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

581
581
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

277
277
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

221
221
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

708
708

Meer sportnieuws