Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

door
Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

Bondscoach Domenico Tedesco heeft dinsdagvoormiddag zijn selectie bekend gemaakt voor het komende EK in Duitsland. Zoals verwacht doet de bondscoach vooral beroep op de spelers die hem de kwalificatie bezorgde. De meest verrassende namen zijn die van Maxim De Cuyper, Axel Witsel, Arthur Vermeeren en Aster Vranckx.

Een groot deel van de selectie kon op voorhand ingevuld worden. Vanuit Spanje werd weliswaar gespeculeerd over een spectaculaire comeback van Thibaut Courtois, maar die maakte niet eens deel uit van de voorselectie. Het zijn Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski die moeten gaan strijden voor het plekje tussen de palen.

In de defensie pakte Tedesco uit met de terugkeer van Witsel. Die moet na een sterk seizoen bij Atlético Madrid voor de nodige ervaring en wisselmogelijkheden gaan zorgen in het centrum van de verdediging. Jan Vertonghen, Zeno Debast en Wout Faes worden zijn concurrenten achterin.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Debutant De Cuyper

Op de back-posities had de bondscoach ook een verrassing voorzien. Zo versiert De Cuyper zijn eerste selectie ooit bij de nationale A-ploeg. Hij profiteert van het feit dat Olivier Deman zijn basisplaats in Bremen is verloren en dat Arthur Theate last heeft van een blessure. Die laatste werd wel nog opgeroepen, net als Timothy Castagne en Thomas Meunier.

Op het middenveld moet Kevin De Bruyne uiteraard dé spilfiguur worden. Achter hem lijken Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala de grootste kanshebbers op een basisplaats. Arthur Vermeeren en Aster Vranckx zijn er ondanks hun beperkte minuten op clubniveau toch bij, Hans Vanaken mag vroegtijdig op vakantie vertrekken.

Voorin tot slot, zijn Loïs Openda en Romelu Lukaku de speerpunten van dienst. Tedesco kiest voor maar twee spitsen, dus Michy Batshuayi heeft pech. Met Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Leandro Trossard, Charles De Ketelaere en Dodi Lukebakio is er ook voldoende aanvallend geweld aanwezig om de aanvoer op de spitsen te voorzien.

Twee reserve-spelers

Voorlopig riep Tedesco dus 25 spelers op, waardoor er nog één plekje overblijft. Maar dat zal nog ingevuld worden in de loop van de voorbereiding op het EK. Zo zullen nog twee reserve-spelers aan de kern worden toegevoegd voor het oefenkamp in Tubeke en de twee uitzwaaiwedstrijden. Zij zullen dus concurreren voor het laatste ticket. Om welke spelers het gaat heeft de bondscoach nog niet bepaald. Dat zal hij pas doen na een medische checkup van de andere geselecteerden.

Tedesco levert goed werk af als bondscoach ...

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

33
33
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

29
29
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

66
66
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

20
20
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

42
42
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

85
85
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

101
101
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

189
189
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

178
178
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

31
31
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

254
254
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

76
76
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

164
164
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

112
112
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

142
142
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

142
142
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

192
192
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

585
585
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

538
538

Meer sportnieuws