Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

918 stemmen
Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

Bondscoach Domenico Tedesco heeft dinsdagvoormiddag zijn selectie bekend gemaakt voor het komende EK in Duitsland. Zoals verwacht doet de bondscoach vooral beroep op de spelers die hem de kwalificatie bezorgde. De meest verrassende namen zijn die van Maxim De Cuyper, Axel Witsel, Arthur Vermeeren en Aster Vranckx.

Een groot deel van de selectie kon op voorhand ingevuld worden. Vanuit Spanje werd weliswaar gespeculeerd over een spectaculaire comeback van Thibaut Courtois, maar die maakte niet eens deel uit van de voorselectie. Het zijn Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski die moeten gaan strijden voor het plekje tussen de palen.

In de defensie pakte Tedesco uit met de terugkeer van Witsel. Die moet na een sterk seizoen bij Atlético Madrid voor de nodige ervaring en wisselmogelijkheden gaan zorgen in het centrum van de verdediging. Jan Vertonghen, Zeno Debast en Wout Faes worden zijn concurrenten achterin.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Debutant De Cuyper

Op de back-posities had de bondscoach ook een verrassing voorzien. Zo versiert De Cuyper zijn eerste selectie ooit bij de nationale A-ploeg. Hij profiteert van het feit dat Olivier Deman zijn basisplaats in Bremen is verloren en dat Arthur Theate last heeft van een blessure. Die laatste werd wel nog opgeroepen, net als Timothy Castagne en Thomas Meunier.

Op het middenveld moet Kevin De Bruyne uiteraard dé spilfiguur worden. Achter hem lijken Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala de grootste kanshebbers op een basisplaats. Arthur Vermeeren en Aster Vranckx zijn er ondanks hun beperkte minuten op clubniveau toch bij, Hans Vanaken mag vroegtijdig op vakantie vertrekken.

Voorin tot slot, zijn Loïs Openda en Romelu Lukaku de speerpunten van dienst. Tedesco kiest voor maar twee spitsen, dus Michy Batshuayi heeft pech. Met Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Leandro Trossard, Charles De Ketelaere en Dodi Lukebakio is er ook voldoende aanvallend geweld aanwezig om de aanvoer op de spitsen te voorzien.

Twee reserve-spelers

Voorlopig riep Tedesco dus 25 spelers op, waardoor er nog één plekje overblijft. Maar dat zal nog ingevuld worden in de loop van de voorbereiding op het EK. Zo zullen nog twee reserve-spelers aan de kern worden toegevoegd voor het oefenkamp in Tubeke en de twee uitzwaaiwedstrijden. Zij zullen dus concurreren voor het laatste ticket. Om welke spelers het gaat heeft de bondscoach nog niet bepaald. Dat zal hij pas doen na een medische checkup van de andere geselecteerden.

Tedesco levert goed werk af als bondscoach ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

90
90
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

47
47
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

30
30
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

278
278
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

140
140
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

166
166
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws