Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

door
Met De Cuyper naar Duitsland: ontdek de volledige EK-selectie

Bondscoach Domenico Tedesco heeft dinsdagvoormiddag zijn selectie bekend gemaakt voor het komende EK in Duitsland. Zoals verwacht doet de bondscoach vooral beroep op de spelers die hem de kwalificatie bezorgde. De meest verrassende namen zijn die van Maxim De Cuyper, Axel Witsel, Arthur Vermeeren en Aster Vranckx.

Een groot deel van de selectie kon op voorhand ingevuld worden. Vanuit Spanje werd weliswaar gespeculeerd over een spectaculaire comeback van Thibaut Courtois, maar die maakte niet eens deel uit van de voorselectie. Het zijn Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski die moeten gaan strijden voor het plekje tussen de palen.

In de defensie pakte Tedesco uit met de terugkeer van Witsel. Die moet na een sterk seizoen bij Atlético Madrid voor de nodige ervaring en wisselmogelijkheden gaan zorgen in het centrum van de verdediging. Jan Vertonghen, Zeno Debast en Wout Faes worden zijn concurrenten achterin.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Debutant De Cuyper

Op de back-posities had de bondscoach ook een verrassing voorzien. Zo versiert De Cuyper zijn eerste selectie ooit bij de nationale A-ploeg. Hij profiteert van het feit dat Olivier Deman zijn basisplaats in Bremen is verloren en dat Arthur Theate last heeft van een blessure. Die laatste werd wel nog opgeroepen, net als Timothy Castagne en Thomas Meunier.

Op het middenveld moet Kevin De Bruyne uiteraard dé spilfiguur worden. Achter hem lijken Amadou Onana, Youri Tielemans en Orel Mangala de grootste kanshebbers op een basisplaats. Arthur Vermeeren en Aster Vranckx zijn er ondanks hun beperkte minuten op clubniveau toch bij, Hans Vanaken mag vroegtijdig op vakantie vertrekken.

Voorin tot slot, zijn Loïs Openda en Romelu Lukaku de speerpunten van dienst. Tedesco kiest voor maar twee spitsen, dus Michy Batshuayi heeft pech. Met Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Leandro Trossard, Charles De Ketelaere en Dodi Lukebakio is er ook voldoende aanvallend geweld aanwezig om de aanvoer op de spitsen te voorzien.

Twee reserve-spelers

Voorlopig riep Tedesco dus 25 spelers op, waardoor er nog één plekje overblijft. Maar dat zal nog ingevuld worden in de loop van de voorbereiding op het EK. Zo zullen nog twee reserve-spelers aan de kern worden toegevoegd voor het oefenkamp in Tubeke en de twee uitzwaaiwedstrijden. Zij zullen dus concurreren voor het laatste ticket. Om welke spelers het gaat heeft de bondscoach nog niet bepaald. Dat zal hij pas doen na een medische checkup van de andere geselecteerden.

Tedesco levert goed werk af als bondscoach ...

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

38
38
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

80
80
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

169
169
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

193
193
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

74
74
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

209
209
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

111
111
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

515
515
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

484
484
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

357
357
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

311
311
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

148
148
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

593
593
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

517
517
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

330
330
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

167
167
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

468
468
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

229
229
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

312
312
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

202
202
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

454
454
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

133
133

Meer sportnieuws