Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

door
Aandeel van Deila in Brugse titel zorgt voor verdeeldheid

Nicky Hayen verrichte een mirakel door Club Brugge alsnog naar de landstitel te loodsen. Tijdens de viering in Jan Breydel dwaalden de gedachten af en toe af richting Ronny Deila. Welk aandeel had hij in het onverhoopte succes van Blauw-Zwart?

Als je het aan de fans zou vragen wellicht niet bijster veel, want al maanden voor zijn onvermijdelijke ontslag werd de Noor weggehoond door het Brugse publiek. Ondanks het degelijke tot zelfs goede parcours in Europa en de Croky Cup eisten zij reeds een tijdje zijn vel omwille van de tegenvallende resultaten in de competitie.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Spelers steunen Deila

Als nummer drie in de stand vatte Club de play-offs na de halvering aan met negen punten achterstand op Union, een gat dat onder Hayen evenwel nog volledig werd gedicht. De coach wordt dan ook op handen gedragen door zijn spelers, die tijdens de titelviering niettemin geen slecht woord overhadden voor diens voorganger.

Integendeel zelfs: de ex-trainer kreeg nog heel wat complimenten. "Deila legde een goede basis richting de play-offs", klonk het in koor bij onder andere Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele. "Daarna hebben Nicky en zijn staf de puntjes op de i gezet door een aantal details aan te passen. We moeten hen beiden bedanken."

Hayen deelt credits

Eenzelfde geluid bij de technische staf. "Dit is ook dankzij Ronny Deila. Wij hebben verder gebouwd", aldus Michiel Jonckheere, die zondag de geschorste Hayen verving op de bank. En ook de immer bescheiden architect achter het succes zélf betrok zijn voorganger in het feestgedruis. "Het is gestart in juli, ook met Ronny Deila."

"Dit is ook de titel van hem en zijn assistenten. Uiteindelijk hebben zij ook die punten behaald", weigert hij nog altijd om zelf alle eer op te strijken. Bart Verhaeghe, die liever benadrukt hoe Hayen de aangereikte tools qua data en expertise beter benut dan de Noorse einzelgänger, repte daarentegen met geen woord over Deila.

Gelijk van Verhaeghe

Niet onlogisch, want volgens Het Nieuwsblad was de relatie tussen de T1 en het bestuur compleet verzuurd. Een week voor zijn C4 liet hij zelfs uitschijnen dat het hem koud zou laten mocht Club hem op straat zetten. Deila, die niet geloofde in de kwaliteit van de kern, had de strijd dan ook al lang opgegeven. Onterecht, zo blijkt.

Hayen boezemde de kleedkamer opnieuw vertrouwen in en schikte zich in zijn rol als onderdeel van een ruimer geheel, iets waar de straks interimcoach-af zelf ook voortdurend de klemtoon op legt. Opvallend: een bericht met gelukwensen van zijn illustere voorganger heeft hij naar eigen zeggen voorlopig nog niet ontvangen.

Club had ook mét Deila nog kampioen kunnen worden

Meest recent

Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

34
34
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

65
65
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

13
13
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

268
268
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

260
260
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

826
826
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

273
273
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

269
269
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

278
278
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

248
248
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

375
375
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

190
190
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

303
303
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

231
231
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

327
327
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2919
2919
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

644
644
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

430
430
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

330
330
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

474
474
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

179
179
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1362
1362
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

584
584
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1778
1778

Meer sportnieuws