Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

door
Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

Club Brugge heeft zondag genoeg aan een punt tegen stadsgenoot Cercle om zich te verzekeren van de landstitel. Mits een gunstig resultaat in Union-Genk volstaat voor de Vereniging een gelijkspel dan weer om de vierde plaats over de streep te trekken. En dus werd de voorbije dagen hier en daar gewag gemaakt van een potentiële salonremise.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kreeg Nicky Hayen het thema voorgeschoteld. "Dat woord is hier deze week helemaal niet gevallen. Wij stappen elke match in om te winnen. Dat zal zondag niet anders zijn. Wie zegt ook dat het zo zal lopen? Wij doen niet mee aan scenario's voorspellen. Vorig jaar hebben wij ook onze sportieve plicht gedaan tegen Union."

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Geen salonremise

"Wat als in het slot geen van beide ploegen nog hoeven aan te vallen? Ik zit niet op de bank, dus ik kan dan niet veel veranderen", klonk het gekscherend. De interimcoach van Blauw-Zwart is geschorst nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart onder de neus kreeg geschoven. Hayen doet uit de doeken wat er daardoor allemaal precies verandert aan de planning.

"Ik mag mee op de bus, maar nadien scheiden onze wegen en ga ik niet mee de kleedkamer in. Ik ga mij aan de regels houden en niks doen wat niet mag. Ik zal de match allicht in alle rust boven in het bureau volgen. Er gaat veel ambiance en emotie door het stadion spelen. Dan probeer je toch nuchter en helder naar die wedstrijd te blijven kijken", aldus Hayen.

Geen titelviering?

Zijn afwezigheid langs de zijlijn hoeft volgens hem geen aderlating te vormen. "We hebben de match zoals altijd al tot in de puntjes voorbereid. Het tactisch plan is uitgelegd aan de spelers en het playbook met alle scenario's ligt op voorhand klaar in de kleedkamer. Het enige verschil is de directe coaching of details aanpassen op het moment zelf", klinkt het nog.

Daarvoor rekent Hayen op Michiel Jonckheere en de rest van zijn staf, die hij volledig vertrouwt om de opdracht tot een goed einde te brengen. "Dan zien we wel wat mag en niet mag, maar uiteraard hoop ik dat ze mij dan toelaten op het veld. Al is het enige wat ik wil die match tot een goed einde brengen. We kijken daarbij enkel naar onszelf, de rest is bijkomstig."

Denkt u dat Hayen zal mogen deelnemen aan een eventuele titelviering?

Meest recent

"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

17
17
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

35
35
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

13
13
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

66
66
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

294
294
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

375
375
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

140
140
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

377
377
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

267
267
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

460
460
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

142
142
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

39
39
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

210
210
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

162
162
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

118
118
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

198
198
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

76
76
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

345
345
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

309
309
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

313
313
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

710
710
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

103
103
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

364
364
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

539
539
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

112
112

Meer sportnieuws