Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

door
Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

Club Brugge heeft zondag genoeg aan een punt tegen stadsgenoot Cercle om zich te verzekeren van de landstitel. Mits een gunstig resultaat in Union-Genk volstaat voor de Vereniging een gelijkspel dan weer om de vierde plaats over de streep te trekken. En dus werd de voorbije dagen hier en daar gewag gemaakt van een potentiële salonremise.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kreeg Nicky Hayen het thema voorgeschoteld. "Dat woord is hier deze week helemaal niet gevallen. Wij stappen elke match in om te winnen. Dat zal zondag niet anders zijn. Wie zegt ook dat het zo zal lopen? Wij doen niet mee aan scenario's voorspellen. Vorig jaar hebben wij ook onze sportieve plicht gedaan tegen Union."

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Geen salonremise

"Wat als in het slot geen van beide ploegen nog hoeven aan te vallen? Ik zit niet op de bank, dus ik kan dan niet veel veranderen", klonk het gekscherend. De interimcoach van Blauw-Zwart is geschorst nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart onder de neus kreeg geschoven. Hayen doet uit de doeken wat er daardoor allemaal precies verandert aan de planning.

"Ik mag mee op de bus, maar nadien scheiden onze wegen en ga ik niet mee de kleedkamer in. Ik ga mij aan de regels houden en niks doen wat niet mag. Ik zal de match allicht in alle rust boven in het bureau volgen. Er gaat veel ambiance en emotie door het stadion spelen. Dan probeer je toch nuchter en helder naar die wedstrijd te blijven kijken", aldus Hayen.

Geen titelviering?

Zijn afwezigheid langs de zijlijn hoeft volgens hem geen aderlating te vormen. "We hebben de match zoals altijd al tot in de puntjes voorbereid. Het tactisch plan is uitgelegd aan de spelers en het playbook met alle scenario's ligt op voorhand klaar in de kleedkamer. Het enige verschil is de directe coaching of details aanpassen op het moment zelf", klinkt het nog.

Daarvoor rekent Hayen op Michiel Jonckheere en de rest van zijn staf, die hij volledig vertrouwt om de opdracht tot een goed einde te brengen. "Dan zien we wel wat mag en niet mag, maar uiteraard hoop ik dat ze mij dan toelaten op het veld. Al is het enige wat ik wil die match tot een goed einde brengen. We kijken daarbij enkel naar onszelf, de rest is bijkomstig."

Denkt u dat Hayen zal mogen deelnemen aan een eventuele titelviering?

Meest recent

Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

0
0
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

84
84
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

107
107
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

48
48
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

60
60
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

252
252
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

302
302
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

455
455
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

217
217
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

733
733
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

450
450
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

117
117
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

186
186
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

134
134
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

114
114
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

263
263
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

164
164
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

596
596
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

310
310
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

94
94
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

497
497
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

513
513
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

255
255

Meer sportnieuws