Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

door
Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

Club Brugge heeft zondag genoeg aan een punt tegen stadsgenoot Cercle om zich te verzekeren van de landstitel. Mits een gunstig resultaat in Union-Genk volstaat voor de Vereniging een gelijkspel dan weer om de vierde plaats over de streep te trekken. En dus werd de voorbije dagen hier en daar gewag gemaakt van een potentiële salonremise.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kreeg Nicky Hayen het thema voorgeschoteld. "Dat woord is hier deze week helemaal niet gevallen. Wij stappen elke match in om te winnen. Dat zal zondag niet anders zijn. Wie zegt ook dat het zo zal lopen? Wij doen niet mee aan scenario's voorspellen. Vorig jaar hebben wij ook onze sportieve plicht gedaan tegen Union."

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Geen salonremise

"Wat als in het slot geen van beide ploegen nog hoeven aan te vallen? Ik zit niet op de bank, dus ik kan dan niet veel veranderen", klonk het gekscherend. De interimcoach van Blauw-Zwart is geschorst nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart onder de neus kreeg geschoven. Hayen doet uit de doeken wat er daardoor allemaal precies verandert aan de planning.

"Ik mag mee op de bus, maar nadien scheiden onze wegen en ga ik niet mee de kleedkamer in. Ik ga mij aan de regels houden en niks doen wat niet mag. Ik zal de match allicht in alle rust boven in het bureau volgen. Er gaat veel ambiance en emotie door het stadion spelen. Dan probeer je toch nuchter en helder naar die wedstrijd te blijven kijken", aldus Hayen.

Geen titelviering?

Zijn afwezigheid langs de zijlijn hoeft volgens hem geen aderlating te vormen. "We hebben de match zoals altijd al tot in de puntjes voorbereid. Het tactisch plan is uitgelegd aan de spelers en het playbook met alle scenario's ligt op voorhand klaar in de kleedkamer. Het enige verschil is de directe coaching of details aanpassen op het moment zelf", klinkt het nog.

Daarvoor rekent Hayen op Michiel Jonckheere en de rest van zijn staf, die hij volledig vertrouwt om de opdracht tot een goed einde te brengen. "Dan zien we wel wat mag en niet mag, maar uiteraard hoop ik dat ze mij dan toelaten op het veld. Al is het enige wat ik wil die match tot een goed einde brengen. We kijken daarbij enkel naar onszelf, de rest is bijkomstig."

Denkt u dat Hayen zal mogen deelnemen aan een eventuele titelviering?

Meest recent

Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

62
62
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

69
69
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

129
129
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

25
25
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

138
138
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

225
225
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

76
76
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

156
156
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

121
121
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

210
210
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

137
137
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

316
316
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

231
231
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

56
56
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

38
38
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

136
136
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

143
143
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

258
258
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

132
132
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

172
172
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

173
173
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

584
584
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

198
198

Meer sportnieuws