Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

door
Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

Club Brugge heeft zondag genoeg aan een punt tegen stadsgenoot Cercle om zich te verzekeren van de landstitel. Mits een gunstig resultaat in Union-Genk volstaat voor de Vereniging een gelijkspel dan weer om de vierde plaats over de streep te trekken. En dus werd de voorbije dagen hier en daar gewag gemaakt van een potentiële salonremise.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kreeg Nicky Hayen het thema voorgeschoteld. "Dat woord is hier deze week helemaal niet gevallen. Wij stappen elke match in om te winnen. Dat zal zondag niet anders zijn. Wie zegt ook dat het zo zal lopen? Wij doen niet mee aan scenario's voorspellen. Vorig jaar hebben wij ook onze sportieve plicht gedaan tegen Union."

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Geen salonremise

"Wat als in het slot geen van beide ploegen nog hoeven aan te vallen? Ik zit niet op de bank, dus ik kan dan niet veel veranderen", klonk het gekscherend. De interimcoach van Blauw-Zwart is geschorst nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart onder de neus kreeg geschoven. Hayen doet uit de doeken wat er daardoor allemaal precies verandert aan de planning.

"Ik mag mee op de bus, maar nadien scheiden onze wegen en ga ik niet mee de kleedkamer in. Ik ga mij aan de regels houden en niks doen wat niet mag. Ik zal de match allicht in alle rust boven in het bureau volgen. Er gaat veel ambiance en emotie door het stadion spelen. Dan probeer je toch nuchter en helder naar die wedstrijd te blijven kijken", aldus Hayen.

Geen titelviering?

Zijn afwezigheid langs de zijlijn hoeft volgens hem geen aderlating te vormen. "We hebben de match zoals altijd al tot in de puntjes voorbereid. Het tactisch plan is uitgelegd aan de spelers en het playbook met alle scenario's ligt op voorhand klaar in de kleedkamer. Het enige verschil is de directe coaching of details aanpassen op het moment zelf", klinkt het nog.

Daarvoor rekent Hayen op Michiel Jonckheere en de rest van zijn staf, die hij volledig vertrouwt om de opdracht tot een goed einde te brengen. "Dan zien we wel wat mag en niet mag, maar uiteraard hoop ik dat ze mij dan toelaten op het veld. Al is het enige wat ik wil die match tot een goed einde brengen. We kijken daarbij enkel naar onszelf, de rest is bijkomstig."

Denkt u dat Hayen zal mogen deelnemen aan een eventuele titelviering?

Meest recent

FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

5
5
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

13
13
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

62
62
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

24
24
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

83
83
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

141
141
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

274
274
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

100
100
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

154
154
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

103
103
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

500
500
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

509
509
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

39
39
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

358
358
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

166
166
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

207
207
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

215
215
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

436
436
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

569
569
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

136
136
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

123
123
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

242
242
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1998
1998

Meer sportnieuws