Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

door
Hayen laat licht schijnen op schorsing & salonremise

Club Brugge heeft zondag genoeg aan een punt tegen stadsgenoot Cercle om zich te verzekeren van de landstitel. Mits een gunstig resultaat in Union-Genk volstaat voor de Vereniging een gelijkspel dan weer om de vierde plaats over de streep te trekken. En dus werd de voorbije dagen hier en daar gewag gemaakt van een potentiële salonremise.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kreeg Nicky Hayen het thema voorgeschoteld. "Dat woord is hier deze week helemaal niet gevallen. Wij stappen elke match in om te winnen. Dat zal zondag niet anders zijn. Wie zegt ook dat het zo zal lopen? Wij doen niet mee aan scenario's voorspellen. Vorig jaar hebben wij ook onze sportieve plicht gedaan tegen Union."

LEES OOK: Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Geen salonremise

"Wat als in het slot geen van beide ploegen nog hoeven aan te vallen? Ik zit niet op de bank, dus ik kan dan niet veel veranderen", klonk het gekscherend. De interimcoach van Blauw-Zwart is geschorst nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart onder de neus kreeg geschoven. Hayen doet uit de doeken wat er daardoor allemaal precies verandert aan de planning.

"Ik mag mee op de bus, maar nadien scheiden onze wegen en ga ik niet mee de kleedkamer in. Ik ga mij aan de regels houden en niks doen wat niet mag. Ik zal de match allicht in alle rust boven in het bureau volgen. Er gaat veel ambiance en emotie door het stadion spelen. Dan probeer je toch nuchter en helder naar die wedstrijd te blijven kijken", aldus Hayen.

Geen titelviering?

Zijn afwezigheid langs de zijlijn hoeft volgens hem geen aderlating te vormen. "We hebben de match zoals altijd al tot in de puntjes voorbereid. Het tactisch plan is uitgelegd aan de spelers en het playbook met alle scenario's ligt op voorhand klaar in de kleedkamer. Het enige verschil is de directe coaching of details aanpassen op het moment zelf", klinkt het nog.

Daarvoor rekent Hayen op Michiel Jonckheere en de rest van zijn staf, die hij volledig vertrouwt om de opdracht tot een goed einde te brengen. "Dan zien we wel wat mag en niet mag, maar uiteraard hoop ik dat ze mij dan toelaten op het veld. Al is het enige wat ik wil die match tot een goed einde brengen. We kijken daarbij enkel naar onszelf, de rest is bijkomstig."

Denkt u dat Hayen zal mogen deelnemen aan een eventuele titelviering?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

37
37
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

12
12
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

48
48
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

186
186
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

49
49
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

100
100
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

45
45
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

61
61
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

111
111
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

54
54
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

501
501
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

78
78
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

188
188
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

301
301
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

224
224
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

234
234
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

258
258
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

447
447
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

464
464
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

293
293
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

167
167
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws