'Fredberg krijgt transferopdracht met Debast-miljoenen'

door
'Fredberg krijgt transferopdracht met Debast-miljoenen'

Behoudens een voetbalmirakel op de slotspeeldag, zal RSC Anderlecht ook dit seizoen weer met lege haden achterblijven. En dus zal er tijdens de zomerse transferperiode opnieuw bijgestuurd moeten worden. Sportieve baas Jesper Fredberg weet alvast wat hem te doen staat.

De Deense 'CEO Sports' maakt zich op voor§(-$ een erg drukke zomer. Zo zal hij dit keer niet enkel een selectie in mekaar moeten knutselen die in eigen land voor de prijzen kan meedoen, maar ook eentje die in staat is om dit met Europees voetbal te combineren. De spelersgroep zal dus voldoende gewapend moeten zijn in de breedte.

Maar alvorens Fredberg zich kan storten op het aantrekken van versterking, moet Paars-Wit eerst duidelijkheid scheppen over verschillende jongens uit de huidige kern. De huurovereenkomsten van Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni lopen bijvoorbeeld af. De toekomst van routiniers Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen, oogt dan weer onzeker.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Debast naar buitenland

Daarnaast zijn er ook enkele sterkhouders die in aanmerking komen voor een stapje hogerop. Met name dan Zeno Debast. De Rode Duivel kan terugblikken op een sterk seizoen aan de zijde van Vertonghen en lijkt helemaal klaar voor een nieuw avontuur. Zondagavond nam hij alvast uitgebreid afscheid van het publiek in het Lotto Park.

Volgens de laatste berichten is de verdediger goed op weg naar de Portugese kampioen Sporting CP, dat een vijfjarig contract voor hem heeft klaarliggen. De onderhandelingen op clubniveau draaien alvast op volle toeren. Daarbij mikt Anderlecht op een transfersom die de 20 miljoen euro benadert, waarvan allicht een deel in bonussen en variabelen.

Snelheid en creativiteit

Een aanzienlijk deel van die opbrengsten zal gebruikt worden om zelf versterking te halen. Uiteraard een directe vervanger voor Debast, onder meer Matte Smets (STVV) wordt genoemd. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Fredberg echter nog een andere opdracht met die miljoenen. Zo moet de Deen op zoek naar een flinke portie creativiteit en offensieve snelheid. Daar ontbrak het Paars-Wit in de voorbije maanden te vaak aan. Bovendien zal het nog een tijdje niet op de geblesseerde Thorgan Hazard kunnen rekenen. Afwachten dus welke oplossing Fredberg hiervoor zal vinden.  

Lees ook: 

Fredberg blijft de juiste man als sportieve baas bij RSCA ...

Meest recent

‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

4
4
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

14
14
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

21
21
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

16
16
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

97
97
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

53
53
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

202
202
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

293
293
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

81
81
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

146
146
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

322
322
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

153
153
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

330
330
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

139
139
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

329
329
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

316
316
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

290
290
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

572
572
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

591
591
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

104
104
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

209
209
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

566
566
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

562
562
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

331
331
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

271
271

Meer sportnieuws