Bij elke nederlaag krijgt Brian Riemer veel kritiek. Het leven van een trainer van RSC Anderlecht. Het is een teken dat de club dit jaar een enorme stap heeft gezet. Ondanks de enorme tik die ze gekregen hebben tegen Club Brugge, is RSCA weer terug aan de Belgische top. Jesper Fredberg weet wat hij moet doen om de volgende stap te zetten.
LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'
Anderlecht inzake genie te afhankelijk van HazardDat Anderlecht zijn meerdere moest erkennen tegen Club Brugge is geen schande. Blauw-Zwart heeft een betere kern. Nicky Hayen kon Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen nog brengen. Anderlecht moest met Yari Verschaere en Francis Amuzu starten, twee spelers die niet topfit zijn na blessureleed. De kern van Anderlecht is te smal om te concurreren met Club Brugge. Zij kunnen geen sterkhouders vervangen zoals Club dat kan. Dat bleek.
Anderlecht heeft zijn grootste kans op de titel op speeldag 3 verloren: het uitvallen van Thorgan Hazard. Filip Joos vond dat geen drama, maar dat was het wel. Hazard is hét genie van Anderlecht. Als Thorgan top was, dan speelde Anderlecht goed. Dat Verschaeren wéér weken out was op hetzelfde moment, hielp niet. Velen praten telkens over intensiteit, dat riedeltje zijn we stilaan zo beu als indertijd de term 'box-to-box-speler'. Anderlecht mist echter klasse in de laatste fase van het veld.
Hazard was de man die daarvoor zorgde. Slimme loopacties, bal in de ploeg houden, versnellen... Hazard was de motor van RSCA. Marc Degryse haalde terecht aan: "Anderlecht kan enkel kampioen spelen met de beste Thorgan Hazard." Dat klopte. Hazard was de sterkte maar ook de zwakte van Anderlecht. Niet vergeten, na Nieuwjaar was de (ex?-)Rode Duivel goed voor 4 goals en 3 assists in 14 matchen. Hazard was ook fysiek weer topfit. Dat verlies zijn ze nooit te boven gekomen.
Anderlecht op zoek naar extra klasse
Anders Dreyer, voor hem is er simpelweg géén vervanger indien hij in een dipje zit, is de meest bepalende speler, maar Hazard was in het spel veel belangrijker. Achter hem gaapt de grote leegte inzake genie. Francis Amuzu was zijn vervanger, maar 'Ciske' blijft dezelfde mankementen hebben als pakweg 5 jaar geleden. Anderlecht heeft vooraan nog maar één speler die echt op klasse kan flitsen: Kasper Dolberg. Dat is te weinig om de titel te pakken.
Tegen Club Brugge miste Anderlecht die creativiteit om de boel open te breken. "We misten dat tikje genialiteit in de laatste zone van het veld", sloeg Rits de nagel op de kop.
De kern van Anderlecht is een stuk sterker geworden, maar aanvallend moet er in de zomer wat bij. We haalden de plannen van Fredberg, die ons door meerdere bronnen werden meegedeeld, al naar boven. Die kan je onderaan het artikel terugvinden. Anderlecht zoekt twee snelle flankaanvallers. Jongens met een actie in huis. Een goede analyse van de Deense sportieve baas, maar dergelijke profielen zijn ook duur.
RSCA gaat een drukker schema tegemoet volgend jaar met ook Europees voetbal. De kern moet breder worden. Fredberg bewees al dat hij een oog heeft voor goede transfers, dat mag/moet hij komende zomer nog eens bewijzen. RSCA moet de volgende stap zetten en dat spelers als Ashimeru en Arnstad weg mogen is logisch. Doorselecteren en naar een hoger niveau gaan. Net zoals een jaar geleden, maar deze keer staat er een veel sterkere basis om vanuit te vertrekken.
Lees ook:
CR