Laatste keer in Lotto Park? Debast zwaait fans in tranen uit

door
Laatste keer in Lotto Park? Debast zwaait fans in tranen uit

De voorbije dagen droomden ze bij Anderlecht van een titelfeest deze zondagavond. Heel Paars-Wit snakte naar een eerste titel sinds 2017, maar die lijkt er uiteindelijk niet te gaan komen. Na de 0-1-thuisnederlaag tegen Club Brugge lijkt de kans verkeken te zijn.

Op de slotspeeldag kan Anderlecht in theorie nog wel kampioen worden, maar die kans lijkt wel zeer klein te zijn. Het moet al hopen dat niet alleen Club, maar ook Union nog een misstap begaat. Club moet verliezen van Cercle en Union mag niet winnen van Genk, terwijl Anderlecht zelf wel de drie punten moet pakken op de Bosuil.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Debast neemt in tranen afscheid van Lotto Park

De laatste thuismatch van het seizoen werd er dus één in mineur en dat kwam hard aan bij de spelers. In het bijzonder bij Zeno Debast, want de gelegenheidsaanvoerder barstte na het laatste fluitsignaal in tranen uit en liet languit in het gras zijn emoties de vrije loop.

Daarna ging de 20-jarige nog uitgebreid de fans groeten in wat heel veel weg had van een afscheidsronde. Het lijkt er immers sterk op dat het voor Debast zijn laatste wedstrijd in het Lotto Park in een shirt van Anderlecht was.

Transfer lijkt aanstaande

Niemand twijfelt er nog aan dat de jonge Rode Duivel in de zomer een stap hogerop zal zetten en normaliter zal hij ook niet meer aan de voorbereiding bij Anderlecht beginnen. Het lijkt er sterk op dat zijn transfer nog voor de start van het EK beklonken zou kunnen worden.

De vraag is alleen nog waar Debast zijn handtekening zal zetten. Sporting CP lijkt de beste papieren te hebben voor zijn komst, maar er zouden ook nog andere teams op de loer liggen. Onder meer West Ham en Juventus werden al genoemd als clubs die hem in de gaten houden.

Was het de laatste match van Debast in het Lotto Park?

Meest recent

‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

15
15
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

49
49
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

86
86
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

193
193
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

60
60
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

176
176
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

64
64
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

255
255
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

227
227
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

155
155
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

376
376
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

325
325
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

92
92
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

752
752
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

209
209
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

350
350
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1145
1145
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

398
398
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

624
624
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

384
384
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

836
836
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

1016
1016
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

886
886
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

64
64
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1201
1201

Meer sportnieuws