KVM slaat opnieuw toe: middenvelder zet handtekening

door
KVM slaat opnieuw toe: middenvelder zet handtekening

Voor KV Mechelen is het aftellen geblazen tot het einde van het seizoen. In de strijd om de eindwinst in de Europe Play-Offs moest Malinwa immers zijn meerdere erkennen in AA Gent en dus staat in de resterende wedstrijden niets meer op het spel. En dus bereidt men de nabije toekomst achter de schermen al voor.

De Mechelaars hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Zo begon KVM erg matig aan de campagne in de Jupiler Pro League en dreigde het zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. De clubleiding was dan ook genoodzaakt om in te grijpen. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Steven Defour stopgezet.

Knappe remonte

Om hem te vervangen besloot het bestuur beroep te doen op een oude bekende. Zo werd Besnik Hasi aangesteld als nieuwe T1 in het AFAS-stadion. Dat bleek een uitstekende zet. De oud-middenvelder zorgde eerst voor de nodige stabiliteit binnen zijn elftal en liet zijn ploeg vervolgens steeds beter voetballen.

Ondertussen gingen ook de resultaten in stijgende lijn. En in de tweede seizoenshelft stond er helemaal geen maat meer op KVM. Zo werd slechts op het laatste nippertje naast een plek in de Champions' Play-Offs gegrepen. Uitstekend werk dus van Hasi.

Inzetten op eigen jeugd

Desondanks vertrekt de trainer na enkele maanden alweer. Zo werd geen akkoord gevonden omtrent een contractverlenging. Omdat die beslissing nu al genomen is, heeft KVM wel ruim voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden. De zoektocht draait alvast op volle toeren.

In afwachting van een nieuwe trainer, zit de sportieve leiding echter niet stil. De komende transferperiode wordt ongetwijfeld al voorbereid. En ook wordt aan de langere termijn gedacht. Eerder deze week mocht Lukas Baert al zijn eerste profcontract tekenen. En nu is ook Elton Yeboah aan de beurt.

Doorgroeien naar eerste ploeg

De 19-jarige middenvelder kwam in 2020 over uit de jeugdopleiding van KRC Genk en groeide inmiddels uit tot een vaste waarde bij Jong KVM. En Yeboah mag zich dus blijven verder ontwikkelen in Mechelen. Zijn bedoeling is om verder door te groeien naar de eerste ploeg. "Mijn voorbeeld is Ngal’ayel Mukau. Die was aan de start van het seizoen nog mijn teamgenoot bij de jonkies, maar is nu een basisspeler in de A-kern", reageert de jongeling op de clubwebstek.

JOUW MENING TELT:
KVM moet vaker jongens uit de eigen jeugd hun kans geven ...

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

18
18
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

11
11
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

24
24
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

70
70
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

139
139
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

559
559
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

366
366
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

84
84
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1119
1119
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

658
658
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

470
470
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1642
1642
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

703
703
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

626
626
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

504
504
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

215
215
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

566
566
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

199
199
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

416
416
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws