'Leverkusen beeft: clausule bezorgt kampioenenmaker toptransfer'

door
'Leverkusen beeft: clausule bezorgt kampioenenmaker toptransfer'

Bayer Leverkusen is bezig aan een waanzinnig seizoen. Met nog maar drie wedstrijden te gaan, verloor de ploeg van coach Xabi Alonso nog geen enkele keer. Maar de Duitsers dreigen een tol te betalen voor die ongeslagen status, zo worden verschillende sterkhouders gelinkt aan een vertrek.

n 2012 legde Borussia Dortmund, toen nog gecoacht door ene Jürgen Klopp, beslag op de Duitse titel. Sindsdien was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Ploegen als Dortmund, RB Leipzig en VfL Wolfsburg probeerden die hegemonie te doorbreken, maar faalden keer op keer.

LEES OOK: Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Treble in zicht

Ook Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de huidige jaargang verandering in gekomen. Zo werd de landstitel veroverd zonder ook maar één nederlaag te lijden.

Met nog slechts één speeldag te gaan, lijkt Leverkusen die ongeslagen status ook te gaan vasthouden. Het kan die zelfs nog doortrekken in twee andere competities. Op 22 mei speelt het immers de finale van de Europa League, enkele dagen later staat ook nog de Duitse bekerfinale op het programma.

Talentvolle selectie

Leverkusen kan met Xabi Alonso dan ook rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd worden. De Spanjaard beschikt op zijn beurt dan weer over een erg kwaliteitsvolle selectie. Met jonge smaakmakers Florian Wirtz, Alex Grimaldo en Piero Hincapie als enkele blikvangers.

Ook Jeremie Frimpong mag bij dat lijstje gerekend worden. De Nederlandse vleugelback ontbolsterde in de voorbije maanden helemaal onder het bewind van Alonso. Met 14 doelpunten en 12 assists toonde hij zich bovendien bijzonder productief. Verschillende Europese grootmachten denken dan ook aan zijn mouw.

Interessante vertrekclausule

En hoewel hij nog een contract heeft tot medio 2028, lijkt het jeugdproduct van Manchester City op weg naar de uitgang. Volgens BILD heeft Frimpong inmiddels zelf aangegeven dat hij een nieuwe stap wil zetten. Bovendien is er sprake van een clausule in zijn contract.

Hierdoor kan hij voor het EK opgepikt worden voor een gelimiteerde som van 40 miljoen euro. Daarna kan Leverkusen opnieuw vragen wat het wil. Een aantal topclubs wil dan ook profiteren van die clausule. Onder meer City, Arsenal FC, Real Madrid en Manchester United volgen zijn situatie nauwgezet.

Leverkusen is dit seizoen meest indrukwekkende club in de Europese topcompetities ...

Meest recent

Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

22
22
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

19
19
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

155
155
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

142
142
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

228
228
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

117
117
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

86
86
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

462
462
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

230
230
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

115
115
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

505
505
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

409
409
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

615
615
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

243
243
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

471
471
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

339
339
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

93
93
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

539
539
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

366
366
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

106
106
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

229
229
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

576
576
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

78
78
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

118
118

Meer sportnieuws