Pijnlijk verdict voor Club Brugge: "Vernietigend voor Deila"

1857
Pijnlijk verdict voor Club Brugge:

Slechts twee speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is nog steeds niet beslist. Ook Club Brugge maakt nog kans op het kampioenschap. Opvallend gezien de prestaties in de reguliere competitie, niet meer dan logisch gezien de kwaliteit in de selectie.

Blauw-Zwart was in de voorbije jaren dé dominante kracht in het Belgische voetbal. Tussen 2018 en 2022 werden liefst vier landstitels veroverd. Maar vorig seizoen kwam een einde aan de glorieperiode. Zo eindigden de Bruggelingen uiteindelijk op een tegenvallende vierde plaats in het eindklassement.

Die negatieve trend leek zich door te trekken in het huidige seizoen. Blauw-Zwart werd in de reguliere competitie opnieuw vierde op liefst 19 punten achterstand op winnaar Union SG. Maar na een geweldige reeks in de Play-Offs, doet Club inmiddels weer volop mee voor zijn 19de landstitel.

LEES OOK: Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Dank aan puntenhalvering

De euforie is momenteel dan ook groot in het blauw-zwarte kamp. Maar bij de straffe comeback moet wel een flinke asterisk geplaatst worden. Zo heeft Club heel veel aan de puntenhalvering te danken. Was die er niet geweest, zou het momenteel pas derde staan op zeven punten achterstand van Union.

Columnist François Collin benadrukt dan ook dat de Bruggelingen in een ander format kansloos zouden zijn geweest. "In ieder beschaafd voetballand zou Club Brugge op zeven punten volgen. Onbegrijpelijk voor wie maandagavond de ploegopstelling van de West-Vlamingen zag", schrijft hij bij De Witte Duivel.

Regelrechte schande

Met dat laatste doelt Collin op de enorme kwaliteiten die in de Brugse selectie schuil gaan. Eigenlijk is het ronduit pijnlijk dat Club met zo'n sterk kern zo'n tegenvallend seizoen heeft gedraaid. "Op de bank zaten onder andere Vetlesen, Olsen, Nusa, Nielsen, Balanta, Jackers, Spileers en Zinckernagel. Voeg daar Vanaken, Mechele en Thiago of Jutgla aan toe en geen mens zou het woord B-elftal gebruiken. Dat de titel je met dit materiaal zou ontsnappen, is een regelrechte schande. En ronduit vernietigend voor Ronny Deila", klinkt het.

Club heeft te lang vast gehouden aan Deila ...

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

38
38
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

275
275
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

60
60
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

53
53
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

370
370
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

68
68
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

240
240
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

659
659
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

67
67
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

164
164
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1006
1006
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

250
250
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

208
208
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

106
106
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

421
421
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

758
758
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

173
173
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

314
314
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

115
115
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

828
828
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

785
785
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

654
654
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

124
124
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

126
126
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

490
490

Meer sportnieuws