Antwerp stort in: "Dan speelden ze misschien wél voor de titel"

door
Antwerp stort in:

Antwerp FC wil op 9 mei beslag leggen op zijn tweede bekerwinst op evenveel seizoenen tijd. Maar dan zal het seizoen niveau aanzienlijk moeten opkrikken. De uittredende kampioen is namelijk aan een dramatisch einde van het seizoen bezig in de competitie.

Voor de Great Old was de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een ware lijdensweg. In de eerste drie matchen liet het bij momenten wel goed voetbal zien, maar bleef het telkens met lege handen achter. Hierdoor was de titelverdediger zelfs weggezakt naar de laatste plaats.

Vorig weekend leek de ommekeer echter ingezet. Zo boekte de Great Old op het veld van Cercle Brugge zijn eerste overwinning in de nacompetitie. Niet dat het daarmee veel opschoot in het klassement, maar het zorgde wel voor een vertrouwensboost. Die was echter niet van lange duur.

LEES OOK: 'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Zelden gezien

Zo moest RAFC donderdag op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Union. De winnaar van de reguliere competitie zakte nochtans met een 0 op 12 naar de Bosuil. Maar dankzij goals van Cameron Puertas (2x) en Mohamed Amoura, kon het in Antwerpen zijn wederopstanding inzetten.

De thuisploeg daarentegen wist daar weinig tegenover te plaatsen en zo blijft Antwerp achter met een erg teleurstellende 3 op 15. "De optimistische sfeer van het voorbije jaar, nadat de ploeg de dubbel behaald had, is wel heel snel weg. Dat hebben we nog maar zelden gezien", stelt columnist Hans Vandeweghe dan ook bij De Morgen.

Vertrek Vermeeren

Volgens Vandeweghe heeft het vertrek van Arthur Vermeeren een grote invloed gehad op de instorting van de Great Old. Die werd uit financiële overwegingen al in januari verkocht aan Atlético Madrid in plaats van te wachten tot eind dit seizoen. "Als Vermeeren tot het einde van het seizoen was gebleven, had Antwerp misschien nog meegedaan voor de titel. Nu moest Antwerp zijn ploeg helemaal omgooien. Spits Vincent Janssen speelt nu op het middenveld, op de positie van Vermeeren, en hij heeft na Nieuwjaar bijna niet meer gescoord."

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

23
23
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

30
30
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

43
43
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

89
89
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

127
127
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

39
39
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

154
154
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

55
55
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

69
69
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

377
377
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

342
342
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

785
785
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

259
259
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

427
427
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

244
244
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

966
966
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

324
324
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

381
381
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

217
217
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

650
650
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

270
270
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

573
573

Meer sportnieuws