'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

door
'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

Domenico Tedesco is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn EK-selectie bij de Rode Duivels. Voor de Duitser met Italiaanse roots wordt het overigens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. De vraag is echter of daar snel een tweede zal bij komen.

Tedesco werd een jaartje geleden aangesteld als opvolger van Roberto Martinez, die het na zes jaar voor bekeken hield na het mislukte WK in Qatar. De Italiaanse Duitser moest voor een nieuwe wind zorgen in de overgangsfase na de zogenaamde 'Gouden Generatie'. En daar slaagde hij tot dusver behoorlijk goed in.

Het incident rond Thibaut Courtois zorgde weliswaar voor een domper, maar de resultaten mogen gezien worden. Bovendien tonen de Duivels zich nu ook veel flexibeler op tactisch vlak dan onder Martinez. En Tedesco wist de selectie ook van een broodnodige opfrisbeurt te voorzien.

LEES OOK: 'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Contract tot en met WK 2026

Binnen de KBVB was men dan ook tevreden over het werk dat de Duitser met Italiaanse roots verrichte tot dusver. Er werd dan ook al een tijdje gespeculeerd over een mogelijke contractverlenging. In het meest logische geval werd daar wel mee gewacht tot na het Europees kampioenschap.

Maar daar dacht men binnen de bond anders over. Vlak voor de meest recente interland-break werd immers officieel bekend gemaakt dat Tedesco zijn contract heeft verlengd. De bondscoach tekende bij tot medio 2026 en neemt na het EK dus ook de komende WK-cyclus voor zijn rekening.

Italiaans avontuur wenkt

In theorie tenminste toch, want Tedesco wordt mogelijk veel sneller verleid tot een terugkeer naar het clubvoetbal. Woensdag raakte al bekend dat AC Milan een oogje heeft laten vallen op de Italiaanse Duitser en La Gazetta dello Sport bevestigt nu dat zijn naam wel degelijk op de shortlist staat. Zijn profiel zou perfect matchen met hetgeen dat de eigenaars voor ogen hebben om huidig coach Stefano Pioli te vervangen.

Of Tedesco zelf openstaat voor een avontuur in San Siro en dus een vroegtijdig vertrek bij de Duivels, is voorlopig niet bekend. Vermits hij nog een lopend contract heeft bij de KBVB zou er sowieso een een verbrekingsvergoeding betaald moeten worden. Bovendien volgen de Milanezen nog veel meer pistes, waaronder naar verluidt Antwerp-trainer Mark van Bommel.

De bond had moeten wachten tot na het EK met zijn contractverlenging ...

Meest recent

Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

0
0
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

21
21
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

163
163
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

77
77
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

151
151
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

239
239
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

133
133
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

269
269
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

109
109
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

312
312
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

613
613
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

101
101
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

100
100
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

149
149
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

220
220
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

732
732
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

95
95
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

293
293
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

98
98
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

164
164
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

912
912
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

122
122
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

264
264
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

559
559
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

165
165

Meer sportnieuws