'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

door
'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

Domenico Tedesco is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn EK-selectie bij de Rode Duivels. Voor de Duitser met Italiaanse roots wordt het overigens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. De vraag is echter of daar snel een tweede zal bij komen.

Tedesco werd een jaartje geleden aangesteld als opvolger van Roberto Martinez, die het na zes jaar voor bekeken hield na het mislukte WK in Qatar. De Italiaanse Duitser moest voor een nieuwe wind zorgen in de overgangsfase na de zogenaamde 'Gouden Generatie'. En daar slaagde hij tot dusver behoorlijk goed in.

Het incident rond Thibaut Courtois zorgde weliswaar voor een domper, maar de resultaten mogen gezien worden. Bovendien tonen de Duivels zich nu ook veel flexibeler op tactisch vlak dan onder Martinez. En Tedesco wist de selectie ook van een broodnodige opfrisbeurt te voorzien.

LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Contract tot en met WK 2026

Binnen de KBVB was men dan ook tevreden over het werk dat de Duitser met Italiaanse roots verrichte tot dusver. Er werd dan ook al een tijdje gespeculeerd over een mogelijke contractverlenging. In het meest logische geval werd daar wel mee gewacht tot na het Europees kampioenschap.

Maar daar dacht men binnen de bond anders over. Vlak voor de meest recente interland-break werd immers officieel bekend gemaakt dat Tedesco zijn contract heeft verlengd. De bondscoach tekende bij tot medio 2026 en neemt na het EK dus ook de komende WK-cyclus voor zijn rekening.

Italiaans avontuur wenkt

In theorie tenminste toch, want Tedesco wordt mogelijk veel sneller verleid tot een terugkeer naar het clubvoetbal. Woensdag raakte al bekend dat AC Milan een oogje heeft laten vallen op de Italiaanse Duitser en La Gazetta dello Sport bevestigt nu dat zijn naam wel degelijk op de shortlist staat. Zijn profiel zou perfect matchen met hetgeen dat de eigenaars voor ogen hebben om huidig coach Stefano Pioli te vervangen.

Of Tedesco zelf openstaat voor een avontuur in San Siro en dus een vroegtijdig vertrek bij de Duivels, is voorlopig niet bekend. Vermits hij nog een lopend contract heeft bij de KBVB zou er sowieso een een verbrekingsvergoeding betaald moeten worden. Bovendien volgen de Milanezen nog veel meer pistes, waaronder naar verluidt Antwerp-trainer Mark van Bommel.

De bond had moeten wachten tot na het EK met zijn contractverlenging ...

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

15
15
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

191
191
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

172
172
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

86
86
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

25
25
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

427
427
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

99
99
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

140
140
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

327
327
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

136
136
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

93
93
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

384
384
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

342
342
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

470
470
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

152
152
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws