'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

door
'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

Domenico Tedesco is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn EK-selectie bij de Rode Duivels. Voor de Duitser met Italiaanse roots wordt het overigens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. De vraag is echter of daar snel een tweede zal bij komen.

Tedesco werd een jaartje geleden aangesteld als opvolger van Roberto Martinez, die het na zes jaar voor bekeken hield na het mislukte WK in Qatar. De Italiaanse Duitser moest voor een nieuwe wind zorgen in de overgangsfase na de zogenaamde 'Gouden Generatie'. En daar slaagde hij tot dusver behoorlijk goed in.

Het incident rond Thibaut Courtois zorgde weliswaar voor een domper, maar de resultaten mogen gezien worden. Bovendien tonen de Duivels zich nu ook veel flexibeler op tactisch vlak dan onder Martinez. En Tedesco wist de selectie ook van een broodnodige opfrisbeurt te voorzien.

LEES OOK: 'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

Contract tot en met WK 2026

Binnen de KBVB was men dan ook tevreden over het werk dat de Duitser met Italiaanse roots verrichte tot dusver. Er werd dan ook al een tijdje gespeculeerd over een mogelijke contractverlenging. In het meest logische geval werd daar wel mee gewacht tot na het Europees kampioenschap.

Maar daar dacht men binnen de bond anders over. Vlak voor de meest recente interland-break werd immers officieel bekend gemaakt dat Tedesco zijn contract heeft verlengd. De bondscoach tekende bij tot medio 2026 en neemt na het EK dus ook de komende WK-cyclus voor zijn rekening.

Italiaans avontuur wenkt

In theorie tenminste toch, want Tedesco wordt mogelijk veel sneller verleid tot een terugkeer naar het clubvoetbal. Woensdag raakte al bekend dat AC Milan een oogje heeft laten vallen op de Italiaanse Duitser en La Gazetta dello Sport bevestigt nu dat zijn naam wel degelijk op de shortlist staat. Zijn profiel zou perfect matchen met hetgeen dat de eigenaars voor ogen hebben om huidig coach Stefano Pioli te vervangen.

Of Tedesco zelf openstaat voor een avontuur in San Siro en dus een vroegtijdig vertrek bij de Duivels, is voorlopig niet bekend. Vermits hij nog een lopend contract heeft bij de KBVB zou er sowieso een een verbrekingsvergoeding betaald moeten worden. Bovendien volgen de Milanezen nog veel meer pistes, waaronder naar verluidt Antwerp-trainer Mark van Bommel.

De bond had moeten wachten tot na het EK met zijn contractverlenging ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

168
168
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

715
715
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws