'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

door
'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

Domenico Tedesco is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn EK-selectie bij de Rode Duivels. Voor de Duitser met Italiaanse roots wordt het overigens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. De vraag is echter of daar snel een tweede zal bij komen.

Tedesco werd een jaartje geleden aangesteld als opvolger van Roberto Martinez, die het na zes jaar voor bekeken hield na het mislukte WK in Qatar. De Italiaanse Duitser moest voor een nieuwe wind zorgen in de overgangsfase na de zogenaamde 'Gouden Generatie'. En daar slaagde hij tot dusver behoorlijk goed in.

Het incident rond Thibaut Courtois zorgde weliswaar voor een domper, maar de resultaten mogen gezien worden. Bovendien tonen de Duivels zich nu ook veel flexibeler op tactisch vlak dan onder Martinez. En Tedesco wist de selectie ook van een broodnodige opfrisbeurt te voorzien.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Contract tot en met WK 2026

Binnen de KBVB was men dan ook tevreden over het werk dat de Duitser met Italiaanse roots verrichte tot dusver. Er werd dan ook al een tijdje gespeculeerd over een mogelijke contractverlenging. In het meest logische geval werd daar wel mee gewacht tot na het Europees kampioenschap.

Maar daar dacht men binnen de bond anders over. Vlak voor de meest recente interland-break werd immers officieel bekend gemaakt dat Tedesco zijn contract heeft verlengd. De bondscoach tekende bij tot medio 2026 en neemt na het EK dus ook de komende WK-cyclus voor zijn rekening.

Italiaans avontuur wenkt

In theorie tenminste toch, want Tedesco wordt mogelijk veel sneller verleid tot een terugkeer naar het clubvoetbal. Woensdag raakte al bekend dat AC Milan een oogje heeft laten vallen op de Italiaanse Duitser en La Gazetta dello Sport bevestigt nu dat zijn naam wel degelijk op de shortlist staat. Zijn profiel zou perfect matchen met hetgeen dat de eigenaars voor ogen hebben om huidig coach Stefano Pioli te vervangen.

Of Tedesco zelf openstaat voor een avontuur in San Siro en dus een vroegtijdig vertrek bij de Duivels, is voorlopig niet bekend. Vermits hij nog een lopend contract heeft bij de KBVB zou er sowieso een een verbrekingsvergoeding betaald moeten worden. Bovendien volgen de Milanezen nog veel meer pistes, waaronder naar verluidt Antwerp-trainer Mark van Bommel.

De bond had moeten wachten tot na het EK met zijn contractverlenging ...

Meest recent

'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

14
14
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

143
143
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

228
228
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

34
34
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

733
733
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

176
176
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

383
383
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

66
66
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

897
897
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

101
101
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

187
187
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

279
279
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

110
110
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

348
348
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

331
331
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

72
72
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

909
909
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

95
95
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

714
714
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

380
380
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

273
273
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

659
659
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

451
451

Meer sportnieuws