'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

399 stemmen
'KBVB houdt adem in: Europese topclub zet zinnen op Tedesco'

Domenico Tedesco is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn EK-selectie bij de Rode Duivels. Voor de Duitser met Italiaanse roots wordt het overigens zijn eerste grote toernooi als bondscoach. De vraag is echter of daar snel een tweede zal bij komen.

Tedesco werd een jaartje geleden aangesteld als opvolger van Roberto Martinez, die het na zes jaar voor bekeken hield na het mislukte WK in Qatar. De Italiaanse Duitser moest voor een nieuwe wind zorgen in de overgangsfase na de zogenaamde 'Gouden Generatie'. En daar slaagde hij tot dusver behoorlijk goed in.

Het incident rond Thibaut Courtois zorgde weliswaar voor een domper, maar de resultaten mogen gezien worden. Bovendien tonen de Duivels zich nu ook veel flexibeler op tactisch vlak dan onder Martinez. En Tedesco wist de selectie ook van een broodnodige opfrisbeurt te voorzien.

LEES OOK: Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Contract tot en met WK 2026

Binnen de KBVB was men dan ook tevreden over het werk dat de Duitser met Italiaanse roots verrichte tot dusver. Er werd dan ook al een tijdje gespeculeerd over een mogelijke contractverlenging. In het meest logische geval werd daar wel mee gewacht tot na het Europees kampioenschap.

Maar daar dacht men binnen de bond anders over. Vlak voor de meest recente interland-break werd immers officieel bekend gemaakt dat Tedesco zijn contract heeft verlengd. De bondscoach tekende bij tot medio 2026 en neemt na het EK dus ook de komende WK-cyclus voor zijn rekening.

Italiaans avontuur wenkt

In theorie tenminste toch, want Tedesco wordt mogelijk veel sneller verleid tot een terugkeer naar het clubvoetbal. Woensdag raakte al bekend dat AC Milan een oogje heeft laten vallen op de Italiaanse Duitser en La Gazetta dello Sport bevestigt nu dat zijn naam wel degelijk op de shortlist staat. Zijn profiel zou perfect matchen met hetgeen dat de eigenaars voor ogen hebben om huidig coach Stefano Pioli te vervangen.

Of Tedesco zelf openstaat voor een avontuur in San Siro en dus een vroegtijdig vertrek bij de Duivels, is voorlopig niet bekend. Vermits hij nog een lopend contract heeft bij de KBVB zou er sowieso een een verbrekingsvergoeding betaald moeten worden. Bovendien volgen de Milanezen nog veel meer pistes, waaronder naar verluidt Antwerp-trainer Mark van Bommel.

De bond had moeten wachten tot na het EK met zijn contractverlenging ...

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

8
8
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

21
21
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

72
72
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

56
56
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

39
39
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

264
264
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

159
159
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

236
236
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

248
248
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

854
854
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

286
286
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

321
321
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

428
428
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

101
101
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

263
263
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

365
365
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws