'Antwerp bibbert en beeft: Europese topper wil Van Bommel'

door
'Antwerp bibbert en beeft: Europese topper wil Van Bommel'

Een verlenging van de landstitel zit er niet meer in, maar met de Croky Cup kan Antwerp FC zich verzekeren van een vierde grote prijs op een dik jaar tijd. Knap werk dus van coach Mark van Bommel. Desondanks oogt zijn toekomst op de Bosuil bijzonder onzeker.

In de zomer van 2022 werd de voormalige middenvelder van onder meer FC Barcelona en Bayern München naar de Bosuil gehaald door zijn landgenoot en sportieve baas Marc Overmars. Met die aanstelling nam RAFC wel een bepaald risico. Van Bommel's vorige avonturen als hoofdcoach waren immers geen onverdeeld succes gebleken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

Prijzenpakker op Bosuil

Maar de keuze van Overmars bleek toch de juiste. Zo slaagde de trainer er vrij snel in om een stevige ploeg te kneden, die bij momenten goed voetbal op de mat legde. En vooral een ploeg die resultaten behaalde. Onder zijn bewind pakte Antwerp immers de Croky Cup, waarna het enkele maanden later beslag wist te leggen op de landstitel.

In de zomer werd ook de Supercup aan dat lijstje met prijzen toegevoegd. Vervolgens maakte Antwerp zijn grote debuut in de Champions League en dit seizoen werd opnieuw de bekerfinale gehaald. De resultaten mochten dus gezien worden. En ondertussen slaagde Van Bommel er ook in om verschillende jonge talenten met succes te lanceren.

Zomers vertrek?

Begin september werd het contract van de Nederlandse trainer dan ook opengebroken tot medio 2026. Maar de kans is reëel dat Van Bommel die overeenkomst niet volledig zal uitdoen. Zeker nu zijn klankbord Overmars nog een tijdje geschorst is en de Great Old steeds meer op zijn financiële limieten botst, wat een invloed heeft op het transferbeleid.

Bovendien zal Van Bommel zich met zijn prestaties ook ongetwijfeld in de kijker hebben geplaatst van verschillende buitenlandse clubs. In Italië werd alvast een spraakmakend gerucht gelanceerd. Volgens Tuttosport is de Nederlander immers één van de kandidaten om aan de slag te gaan als hoofdcoach bij het grote AC Milan.

Advies van Zlatan

De meervoudige kampioen is bezig aan een tegenvallend seizoen en neemt in de zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Stefano Pioli als trainer. Verschillende namen werden inmiddels genoemd als mogelijke vervanger. En daarbij schuift Tuttosport nu dus ook Van Bommel naar voren. De Nederlander zou zijn aangeraden bij het Milanese bestuur door niemand minder dan Zlatan Ibrahimovic. De voormalige Zweedse topspits is momenteel sportief adviseur bij de Rossoneri. Hij kent Van Bommel nog van hun gezamenlijke periode als spelers bij Milan. Of het bestuur de visie van Ibrahimovic volgt is vooralsnog niet bekend. Net zomin of de trainer een eventuele terugkeer naar San Siro ziet zitten.

Van Bommel is na het seizoen weg bij Antwerp ...

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

18
18
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

14
14
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

28
28
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

121
121
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

28
28
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

159
159
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

262
262
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

676
676
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

127
127
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

41
41
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

100
100
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

561
561
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

583
583
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

423
423
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1083
1083
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

312
312
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1285
1285
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

240
240
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

373
373
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

127
127

Meer sportnieuws