‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

door
‘Veldman al in grote problemen bij Club Brugge’

De aanstelling van Robin Veldman als coach van Club NXT is op z’n minst veelbesproken te noemen. De ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures werd onthaald als een “judas” en “verrader” door Brugse fans op social media.

Zijn voorkeur voor verzorgd voetbal en opbouw van achteruit botst ook met de meer fysieke speelstijl en identiteit van Club Brugge. Ondanks de zege van Club NXT tegen RSCA Futures zaterdag, lijkt zijn aanpak nog zoekende en spelers moeten wennen aan zijn filosofie.

Met slechts 3 punten uit 4 wedstrijden is de komst van Veldman nog geen groot succes gebleken.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Club Brugge was al langer bezig met Veldman als opvolger Hayen

Na het ontslag van Ronny Deila werd Nicky Hayen aangesteld als interim-hoofdcoach van Club Brugge, waar hij vanuit Club NXT werd gepromoveerd. Zijn indrukwekkende prestaties als tijdelijke coach van het eerste elftal hebben niet alleen de supporters gecharmeerd, maar ook het bestuur van Club Brugge.

Het is dan ook geen verrassing dat hij niet van plan is terug te keren naar Club NXT. “Hayen vecht natuurlijk om erkenning. Is het niet van Club Brugge, dan van een andere eersteklasser. Hayen keert hoe dan ook niet terug naar Club NXT”, schreef Het Laatste Nieuws.

Hoewel Hayen in de voorbije weken zijn waarde heeft bewezen bij het eerste elftal, waren er twijfels over zijn functioneren bij Club NXT. Deze twijfels leidden zelfs tot speculatie over zijn positie bij het tweede elftal.

Daarom was Club Brugge al geruime tijd bezig met Robin Veldman (38) als mogelijke coach voor Club NXT volgend seizoen. Na het doorschuiven van Hayen van Club NXT naar de eerste ploeg, was de komst van de Nederlander in één dag geregeld. Geen toeval.

De aanstelling van Veldman als nieuwe coach van Club NXT kwam voor de buitenwereld wel als een verrassing. Met zijn verleden bij Anderlecht, waar hij hoofdcoach van het eerste elftal werd na het ontslag van Felice Mazzu, hoofdcoach van RSCA Futures, en assistent-trainer van Brian Riemer.

Hoewel zijn opdracht voorlopig beperkt blijft tot vier wedstrijden, is het de bedoeling dat Veldman ook volgend seizoen actief zal blijven in Brugge, mogelijk in een andere rol.

‘Moderne Jean Dockx’ naar Club Brugge: “Verrader” en “Judas”

De aankondiging van Robin Veldman als nieuwe coach van Club NXT bracht bij de fans van Club Brugge een golf van verbazing teweeg, vooral vanwege zijn verleden bij aartsrivaal Anderlecht.

Op sociale media klonken termen als "verrader" en "Judas" toen zijn naam viel.

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos.

De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.

“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding.

Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman. Veldman, een academische coach, deelde dezelfde filosofie als toenmalig hoofdcoach Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter zijn komst naar de club.

De club had de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde.

Veldman is nog zoekende bij Club NXT

Robin Veldman is een coach die bekend staat om zijn voorkeur voor een opbouw van achteruit, het creëren van ruimtes en het nastreven van verzorgd voetbal.

Deze aanpak sluit nauw aan bij het DNA van Anderlecht, maar lijkt op het eerste gezicht minder te passen bij de stijl van Club Brugge, dat traditioneel meer gefocust is op fysieke kracht, en meer rechttoe rechtaan is.

Veldman tracht echter het beste van beide werelden te combineren door middel van detailcoaching om het spel te optimaliseren. “Zonder aan de identiteit van Club Brugge te raken. We proberen elkaar te versterken”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Deze benadering heeft Veldman eerder toegepast bij Queens Park Town, maar bleek niet succesvol in de Schotse competitie, die bekend staat als een kick-and-rush-competitie.

Daarentegen is Veldman meer bekend met de Challenger Pro League, waar hij van augustus tot november 2022 de RSCA Futures coachte. Volgens Lenn De Smet, speler van Club NXT, legt Veldman inderdaad meer nadruk op het voetballende aspect dan op het fysieke.

Dat blijkt toch wennen en aanpassen voor iedereen op en naast het veld. Voorlopig heeft Veldman echter moeite om goede resultaten te behalen als trainer van Club NXT. In zijn eerste drie wedstrijden tegen Dender, Lierse en RFC Luik, behaalde hij 0 op 9.

Pas zaterdag pakte hij zijn eerste driepunter tegen … RSCA Futures. Desondanks oogt de balans met amper 3 op 12 niet erg indrukwekkend.

Veldman en Club Brugge: een goede match?

Meest recent

KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

16
16
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

84
84
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

27
27
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

219
219
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

235
235
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

85
85
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

136
136
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

603
603
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

165
165
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

129
129
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

245
245
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

320
320
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

360
360
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

154
154
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

771
771
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

471
471
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

138
138
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

333
333
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

58
58
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

80
80
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

426
426
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

95
95
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

518
518
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

282
282
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

479
479

Meer sportnieuws