Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

2746
Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de koppositie in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen zal zijn leidersplaats nu wel moeten verdedigen, te beginnen komend weekend op het veld van KRC Genk. Maar coach Brian Riemer zal dan wel twee belangrijke pionnen moeten missen.

RSCA nam zondag de macht over in het klassement nadat het eindelijk de zege wist te pakken tegen Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze derby. Vlak na rust viel Thorgan Hazard immers geblesseerd uit. En de eerste signalen zijn allesbehalve hoopgevend.

LEES OOK: 'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Schuiven in Genk

Zo moest de voormalige Gouden Schoen-winnaar door twee verzorgers ondersteund worden bij het vertalen van het veld. Na de match was hij dan weer op krukken te zien. Verder onderzoeken moeten in de komende dagen uitsluitsel geven, maar het seizoen van Hazard zit er mogelijk op.

Riemer zal in Genk dus een geschikte vervanger moeten aanduiden voor Hazard. En ook in de defensie wordt de Deense trainer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Naar alle waarschijnlijkheid is Zeno Debast namelijk geschorst na zijn dubbele gele kaart tegen Union.

Duidelijke wonde

Na een overbodige eerst gele kaart ging de verdediger na dik een uur spelen opnieuw in de fout. Tijdens een duel raakte hij namelijk het aangezicht van tegenstander Gustaf Nilsson met de elleboog. Het verdict van de wedstrijdleiding was streng: tweede geel voor Debast én een penalty voor Union.

Over die beslissing heerste de nodige discussie omdat het niet om een bewuste actie leek te gaan. Volgens Nilsson was de wedstrijdleiding echter correct. "Als dit geen strafschop is, dan weet ik het ook niet meer", klonk het bij La Dernière Heure, alvorens hij naar de wonde boven zijn neus wees. "Als je mijn gezicht ziet, is het duidelijk dat hij zijn elleboog plantte."

Domme actie

Uiteindelijk wist RSCA de schade te beperken en alsnog te winnen. Maar de schorsing van Debast is natuurlijk wel een streep door de rekening. Toch vindt ook oud-ref Serge Gumienny dat de uitsluiting op zijn plaats was. "Hij maakt een beweging. Als zoiets gebeurt op het middenveld, wordt daar ook geel voor getrokken. Ze moeten streng zijn op dat soort situaties. De scheidsrechter kan weinig verweten worden. Hij past het reglement toe. Het was vooral dom van Debast", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Een extra schorsing voor Debast is op zijn plaats ...

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

43
43
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

308
308
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

65
65
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

58
58
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

378
378
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

71
71
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

243
243
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

674
674
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

68
68
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

166
166
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1016
1016
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

251
251
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

209
209
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

106
106
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

422
422
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

760
760
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

175
175
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

316
316
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

117
117
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

833
833
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

790
790
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

657
657
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

124
124
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

126
126
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

491
491

Meer sportnieuws