Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

2746 stemmen
Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de koppositie in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen zal zijn leidersplaats nu wel moeten verdedigen, te beginnen komend weekend op het veld van KRC Genk. Maar coach Brian Riemer zal dan wel twee belangrijke pionnen moeten missen.

RSCA nam zondag de macht over in het klassement nadat het eindelijk de zege wist te pakken tegen Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze derby. Vlak na rust viel Thorgan Hazard immers geblesseerd uit. En de eerste signalen zijn allesbehalve hoopgevend.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Schuiven in Genk

Zo moest de voormalige Gouden Schoen-winnaar door twee verzorgers ondersteund worden bij het vertalen van het veld. Na de match was hij dan weer op krukken te zien. Verder onderzoeken moeten in de komende dagen uitsluitsel geven, maar het seizoen van Hazard zit er mogelijk op.

Riemer zal in Genk dus een geschikte vervanger moeten aanduiden voor Hazard. En ook in de defensie wordt de Deense trainer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Naar alle waarschijnlijkheid is Zeno Debast namelijk geschorst na zijn dubbele gele kaart tegen Union.

Duidelijke wonde

Na een overbodige eerst gele kaart ging de verdediger na dik een uur spelen opnieuw in de fout. Tijdens een duel raakte hij namelijk het aangezicht van tegenstander Gustaf Nilsson met de elleboog. Het verdict van de wedstrijdleiding was streng: tweede geel voor Debast én een penalty voor Union.

Over die beslissing heerste de nodige discussie omdat het niet om een bewuste actie leek te gaan. Volgens Nilsson was de wedstrijdleiding echter correct. "Als dit geen strafschop is, dan weet ik het ook niet meer", klonk het bij La Dernière Heure, alvorens hij naar de wonde boven zijn neus wees. "Als je mijn gezicht ziet, is het duidelijk dat hij zijn elleboog plantte."

Domme actie

Uiteindelijk wist RSCA de schade te beperken en alsnog te winnen. Maar de schorsing van Debast is natuurlijk wel een streep door de rekening. Toch vindt ook oud-ref Serge Gumienny dat de uitsluiting op zijn plaats was. "Hij maakt een beweging. Als zoiets gebeurt op het middenveld, wordt daar ook geel voor getrokken. Ze moeten streng zijn op dat soort situaties. De scheidsrechter kan weinig verweten worden. Hij past het reglement toe. Het was vooral dom van Debast", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Een extra schorsing voor Debast is op zijn plaats ...

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

0
0
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

283
283
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

47
47
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

42
42
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

63
63
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

85
85
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

68
68
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

110
110
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

264
264
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

580
580
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

215
215
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

427
427
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

355
355
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

205
205
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

89
89
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

89
89
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

175
175
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

349
349
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

357
357
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

286
286
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

508
508
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

150
150
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

718
718
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

103
103

Meer sportnieuws