Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

2746 stemmen
Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de koppositie in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen zal zijn leidersplaats nu wel moeten verdedigen, te beginnen komend weekend op het veld van KRC Genk. Maar coach Brian Riemer zal dan wel twee belangrijke pionnen moeten missen.

RSCA nam zondag de macht over in het klassement nadat het eindelijk de zege wist te pakken tegen Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze derby. Vlak na rust viel Thorgan Hazard immers geblesseerd uit. En de eerste signalen zijn allesbehalve hoopgevend.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Schuiven in Genk

Zo moest de voormalige Gouden Schoen-winnaar door twee verzorgers ondersteund worden bij het vertalen van het veld. Na de match was hij dan weer op krukken te zien. Verder onderzoeken moeten in de komende dagen uitsluitsel geven, maar het seizoen van Hazard zit er mogelijk op.

Riemer zal in Genk dus een geschikte vervanger moeten aanduiden voor Hazard. En ook in de defensie wordt de Deense trainer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Naar alle waarschijnlijkheid is Zeno Debast namelijk geschorst na zijn dubbele gele kaart tegen Union.

Duidelijke wonde

Na een overbodige eerst gele kaart ging de verdediger na dik een uur spelen opnieuw in de fout. Tijdens een duel raakte hij namelijk het aangezicht van tegenstander Gustaf Nilsson met de elleboog. Het verdict van de wedstrijdleiding was streng: tweede geel voor Debast én een penalty voor Union.

Over die beslissing heerste de nodige discussie omdat het niet om een bewuste actie leek te gaan. Volgens Nilsson was de wedstrijdleiding echter correct. "Als dit geen strafschop is, dan weet ik het ook niet meer", klonk het bij La Dernière Heure, alvorens hij naar de wonde boven zijn neus wees. "Als je mijn gezicht ziet, is het duidelijk dat hij zijn elleboog plantte."

Domme actie

Uiteindelijk wist RSCA de schade te beperken en alsnog te winnen. Maar de schorsing van Debast is natuurlijk wel een streep door de rekening. Toch vindt ook oud-ref Serge Gumienny dat de uitsluiting op zijn plaats was. "Hij maakt een beweging. Als zoiets gebeurt op het middenveld, wordt daar ook geel voor getrokken. Ze moeten streng zijn op dat soort situaties. De scheidsrechter kan weinig verweten worden. Hij past het reglement toe. Het was vooral dom van Debast", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Een extra schorsing voor Debast is op zijn plaats ...

Meest recent

Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

5
5
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

133
133
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

119
119
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

107
107
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

286
286
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

479
479
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

303
303
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3240
3240
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

59
59
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

64
64
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

141
141
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

53
53
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

188
188
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

67
67
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

22
22
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

204
204
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

191
191
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

101
101
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

127
127
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

251
251

Meer sportnieuws