Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

2746 stemmen
Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de koppositie in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen zal zijn leidersplaats nu wel moeten verdedigen, te beginnen komend weekend op het veld van KRC Genk. Maar coach Brian Riemer zal dan wel twee belangrijke pionnen moeten missen.

RSCA nam zondag de macht over in het klassement nadat het eindelijk de zege wist te pakken tegen Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze derby. Vlak na rust viel Thorgan Hazard immers geblesseerd uit. En de eerste signalen zijn allesbehalve hoopgevend.

LEES OOK: 'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

Schuiven in Genk

Zo moest de voormalige Gouden Schoen-winnaar door twee verzorgers ondersteund worden bij het vertalen van het veld. Na de match was hij dan weer op krukken te zien. Verder onderzoeken moeten in de komende dagen uitsluitsel geven, maar het seizoen van Hazard zit er mogelijk op.

Riemer zal in Genk dus een geschikte vervanger moeten aanduiden voor Hazard. En ook in de defensie wordt de Deense trainer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Naar alle waarschijnlijkheid is Zeno Debast namelijk geschorst na zijn dubbele gele kaart tegen Union.

Duidelijke wonde

Na een overbodige eerst gele kaart ging de verdediger na dik een uur spelen opnieuw in de fout. Tijdens een duel raakte hij namelijk het aangezicht van tegenstander Gustaf Nilsson met de elleboog. Het verdict van de wedstrijdleiding was streng: tweede geel voor Debast én een penalty voor Union.

Over die beslissing heerste de nodige discussie omdat het niet om een bewuste actie leek te gaan. Volgens Nilsson was de wedstrijdleiding echter correct. "Als dit geen strafschop is, dan weet ik het ook niet meer", klonk het bij La Dernière Heure, alvorens hij naar de wonde boven zijn neus wees. "Als je mijn gezicht ziet, is het duidelijk dat hij zijn elleboog plantte."

Domme actie

Uiteindelijk wist RSCA de schade te beperken en alsnog te winnen. Maar de schorsing van Debast is natuurlijk wel een streep door de rekening. Toch vindt ook oud-ref Serge Gumienny dat de uitsluiting op zijn plaats was. "Hij maakt een beweging. Als zoiets gebeurt op het middenveld, wordt daar ook geel voor getrokken. Ze moeten streng zijn op dat soort situaties. De scheidsrechter kan weinig verweten worden. Hij past het reglement toe. Het was vooral dom van Debast", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Een extra schorsing voor Debast is op zijn plaats ...

Meest recent

Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

23
23
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

21
21
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

278
278
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

60
60
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

59
59
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

31
31
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

126
126
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

406
406
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

125
125
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

134
134
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

37
37
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

215
215
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

73
73
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

86
86
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

361
361
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

96
96
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

134
134
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

46
46
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

615
615
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

305
305
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

154
154
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

206
206
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

123
123
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

138
138

Meer sportnieuws