Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

2746 stemmen
Nilsson spreekt duidelijke taal over rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de koppositie in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen zal zijn leidersplaats nu wel moeten verdedigen, te beginnen komend weekend op het veld van KRC Genk. Maar coach Brian Riemer zal dan wel twee belangrijke pionnen moeten missen.

RSCA nam zondag de macht over in het klassement nadat het eindelijk de zege wist te pakken tegen Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze derby. Vlak na rust viel Thorgan Hazard immers geblesseerd uit. En de eerste signalen zijn allesbehalve hoopgevend.

LEES OOK: 'Club ongenadig: duo definitief verbannen'

Schuiven in Genk

Zo moest de voormalige Gouden Schoen-winnaar door twee verzorgers ondersteund worden bij het vertalen van het veld. Na de match was hij dan weer op krukken te zien. Verder onderzoeken moeten in de komende dagen uitsluitsel geven, maar het seizoen van Hazard zit er mogelijk op.

Riemer zal in Genk dus een geschikte vervanger moeten aanduiden voor Hazard. En ook in de defensie wordt de Deense trainer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Naar alle waarschijnlijkheid is Zeno Debast namelijk geschorst na zijn dubbele gele kaart tegen Union.

Duidelijke wonde

Na een overbodige eerst gele kaart ging de verdediger na dik een uur spelen opnieuw in de fout. Tijdens een duel raakte hij namelijk het aangezicht van tegenstander Gustaf Nilsson met de elleboog. Het verdict van de wedstrijdleiding was streng: tweede geel voor Debast én een penalty voor Union.

Over die beslissing heerste de nodige discussie omdat het niet om een bewuste actie leek te gaan. Volgens Nilsson was de wedstrijdleiding echter correct. "Als dit geen strafschop is, dan weet ik het ook niet meer", klonk het bij La Dernière Heure, alvorens hij naar de wonde boven zijn neus wees. "Als je mijn gezicht ziet, is het duidelijk dat hij zijn elleboog plantte."

Domme actie

Uiteindelijk wist RSCA de schade te beperken en alsnog te winnen. Maar de schorsing van Debast is natuurlijk wel een streep door de rekening. Toch vindt ook oud-ref Serge Gumienny dat de uitsluiting op zijn plaats was. "Hij maakt een beweging. Als zoiets gebeurt op het middenveld, wordt daar ook geel voor getrokken. Ze moeten streng zijn op dat soort situaties. De scheidsrechter kan weinig verweten worden. Hij past het reglement toe. Het was vooral dom van Debast", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Een extra schorsing voor Debast is op zijn plaats ...

Meest recent

Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

143
143
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

26
26
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

243
243
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

69
69
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

52
52
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

133
133
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

187
187
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

201
201
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

69
69
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

62
62
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

65
65
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

71
71
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

124
124
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

76
76
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

239
239
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

126
126
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

552
552
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

130
130
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

639
639
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

559
559
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

214
214
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

375
375
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

273
273
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

189
189

Meer sportnieuws