Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

door
Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de leiding in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen slaagde er op eigen veld namelijk in om eindelijk te winnen van Union SG: 2-1. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze Brusselse derby.

Vorige week kreeg Anderlecht al een uitgelezen kans om na lange tijd alleen aan de leiding te komen in het klassement. Maar Paars-Wit verloor toen op het veld van Club Brugge. Zondag volgde echter een herkansing. Al moest RSCA daarvoor wel voor de eerste keer in tien onderlinge confrontaties zien te winnen van Union.

En de recordkampioen ging op eigen veld ook sterk van start. Zo wist Kasper Dolberg de score te openen na een rebound. Union kreeg vervolgens de nodige kansen om langszij te komen, maar leek daar aanvankelijk niet in te slagen. Tot de wedstrijdleiding zich met de zaken ging bemoeien.

LEES OOK: Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Rode kaart Debast

Na een duel in de zestien raakte Zeno Debast met zijn arm het aangezicht van Gustaf Nilsson. Volgens de VAR was dat voldoende om een penalty te geven en na het bekijken van de beelden deelde ook ref Erik Lambrechts die mening. Cameron Puertas zette de elfmeter netjes om, Debast kreeg zijn tweede gele kaart.

"Het zijn geen gemakkelijke fases. Het is wel opgezocht, maar het is ook niet nodig van Debast. Je kan er van maken wat je wilt. Laat ons zeggen dat dit in het verlengde is van de kopstoot van Wijndal. Er is ook een wonde bij Nilsson", stelde analist Gert Verheyen bij Eleven Sports/DAZN. "Er is natuurlijk wel een beweging met de arm. Dus je geeft de scheidsrechter een excuus om te gaan kijken", vulde commentator Aster Nzeyimana aan. "Ik vind het half en half. Ze zijn tegenwoordig veel te streng bij dergelijke fases, maar je kan hem geven", besloot Wesley Sonck.

Hazard geblesseerd

Gelukkig voor Anderlecht kon het met een mannetje minder alsnog de overwinning over de streep trekken dankzij een doelpunt van invaller Francis Amuzu. Maar Debast zal er komend weekend tegen KRC Genk dus normaal gezien niet bij zijn wegens zijn schorsing. En dat terwijl met Thorgan Hazard nog een tweede sterkhouder geblesseerd uitviel. Aan coach Brian Riemer dus om met gepaste oplossingen te komen.

De rode kaart voor Debast was terecht ...

Meest recent

Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

39
39
Conflict met De Bilde: Garcia geeft bijzondere reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

43
43
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

112
112
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

89
89
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

50
50
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

48
48
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

514
514
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

114
114
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

340
340
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

99
99
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

453
453
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

211
211
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

621
621
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

172
172
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

207
207
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

428
428
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

77
77
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

398
398
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

35
35
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

152
152
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

117
117
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

807
807
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

432
432
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

257
257
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

74
74

Meer sportnieuws