Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

4366 stemmen
Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de leiding in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen slaagde er op eigen veld namelijk in om eindelijk te winnen van Union SG: 2-1. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze Brusselse derby.

Vorige week kreeg Anderlecht al een uitgelezen kans om na lange tijd alleen aan de leiding te komen in het klassement. Maar Paars-Wit verloor toen op het veld van Club Brugge. Zondag volgde echter een herkansing. Al moest RSCA daarvoor wel voor de eerste keer in tien onderlinge confrontaties zien te winnen van Union.

En de recordkampioen ging op eigen veld ook sterk van start. Zo wist Kasper Dolberg de score te openen na een rebound. Union kreeg vervolgens de nodige kansen om langszij te komen, maar leek daar aanvankelijk niet in te slagen. Tot de wedstrijdleiding zich met de zaken ging bemoeien.

LEES OOK: Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Rode kaart Debast

Na een duel in de zestien raakte Zeno Debast met zijn arm het aangezicht van Gustaf Nilsson. Volgens de VAR was dat voldoende om een penalty te geven en na het bekijken van de beelden deelde ook ref Erik Lambrechts die mening. Cameron Puertas zette de elfmeter netjes om, Debast kreeg zijn tweede gele kaart.

"Het zijn geen gemakkelijke fases. Het is wel opgezocht, maar het is ook niet nodig van Debast. Je kan er van maken wat je wilt. Laat ons zeggen dat dit in het verlengde is van de kopstoot van Wijndal. Er is ook een wonde bij Nilsson", stelde analist Gert Verheyen bij Eleven Sports/DAZN. "Er is natuurlijk wel een beweging met de arm. Dus je geeft de scheidsrechter een excuus om te gaan kijken", vulde commentator Aster Nzeyimana aan. "Ik vind het half en half. Ze zijn tegenwoordig veel te streng bij dergelijke fases, maar je kan hem geven", besloot Wesley Sonck.

Hazard geblesseerd

Gelukkig voor Anderlecht kon het met een mannetje minder alsnog de overwinning over de streep trekken dankzij een doelpunt van invaller Francis Amuzu. Maar Debast zal er komend weekend tegen KRC Genk dus normaal gezien niet bij zijn wegens zijn schorsing. En dat terwijl met Thorgan Hazard nog een tweede sterkhouder geblesseerd uitviel. Aan coach Brian Riemer dus om met gepaste oplossingen te komen.

De rode kaart voor Debast was terecht ...

Meest recent

Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

14
14
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

135
135
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

33
33
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

118
118
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

38
38
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

40
40
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

42
42
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

217
217
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

516
516
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

130
130
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

440
440
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

313
313
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

216
216
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

162
162
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

107
107
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

260
260
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

431
431
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

711
711
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

514
514
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

439
439
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

956
956
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

361
361

Meer sportnieuws