Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

4366 stemmen
Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de leiding in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen slaagde er op eigen veld namelijk in om eindelijk te winnen van Union SG: 2-1. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze Brusselse derby.

Vorige week kreeg Anderlecht al een uitgelezen kans om na lange tijd alleen aan de leiding te komen in het klassement. Maar Paars-Wit verloor toen op het veld van Club Brugge. Zondag volgde echter een herkansing. Al moest RSCA daarvoor wel voor de eerste keer in tien onderlinge confrontaties zien te winnen van Union.

En de recordkampioen ging op eigen veld ook sterk van start. Zo wist Kasper Dolberg de score te openen na een rebound. Union kreeg vervolgens de nodige kansen om langszij te komen, maar leek daar aanvankelijk niet in te slagen. Tot de wedstrijdleiding zich met de zaken ging bemoeien.

LEES OOK: Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

Rode kaart Debast

Na een duel in de zestien raakte Zeno Debast met zijn arm het aangezicht van Gustaf Nilsson. Volgens de VAR was dat voldoende om een penalty te geven en na het bekijken van de beelden deelde ook ref Erik Lambrechts die mening. Cameron Puertas zette de elfmeter netjes om, Debast kreeg zijn tweede gele kaart.

"Het zijn geen gemakkelijke fases. Het is wel opgezocht, maar het is ook niet nodig van Debast. Je kan er van maken wat je wilt. Laat ons zeggen dat dit in het verlengde is van de kopstoot van Wijndal. Er is ook een wonde bij Nilsson", stelde analist Gert Verheyen bij Eleven Sports/DAZN. "Er is natuurlijk wel een beweging met de arm. Dus je geeft de scheidsrechter een excuus om te gaan kijken", vulde commentator Aster Nzeyimana aan. "Ik vind het half en half. Ze zijn tegenwoordig veel te streng bij dergelijke fases, maar je kan hem geven", besloot Wesley Sonck.

Hazard geblesseerd

Gelukkig voor Anderlecht kon het met een mannetje minder alsnog de overwinning over de streep trekken dankzij een doelpunt van invaller Francis Amuzu. Maar Debast zal er komend weekend tegen KRC Genk dus normaal gezien niet bij zijn wegens zijn schorsing. En dat terwijl met Thorgan Hazard nog een tweede sterkhouder geblesseerd uitviel. Aan coach Brian Riemer dus om met gepaste oplossingen te komen.

De rode kaart voor Debast was terecht ...

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

39
39
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

108
108
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

199
199
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

94
94
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

434
434
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

150
150
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

394
394
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

137
137
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

663
663
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

206
206
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

629
629
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

511
511
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

178
178
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

346
346
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1107
1107
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

442
442
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

316
316
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

455
455
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

395
395
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

276
276
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

210
210
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

467
467
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

377
377
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

151
151
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

133
133

Meer sportnieuws