Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

door
Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de leiding in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen slaagde er op eigen veld namelijk in om eindelijk te winnen van Union SG: 2-1. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze Brusselse derby.

Vorige week kreeg Anderlecht al een uitgelezen kans om na lange tijd alleen aan de leiding te komen in het klassement. Maar Paars-Wit verloor toen op het veld van Club Brugge. Zondag volgde echter een herkansing. Al moest RSCA daarvoor wel voor de eerste keer in tien onderlinge confrontaties zien te winnen van Union.

En de recordkampioen ging op eigen veld ook sterk van start. Zo wist Kasper Dolberg de score te openen na een rebound. Union kreeg vervolgens de nodige kansen om langszij te komen, maar leek daar aanvankelijk niet in te slagen. Tot de wedstrijdleiding zich met de zaken ging bemoeien.

LEES OOK: Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

Rode kaart Debast

Na een duel in de zestien raakte Zeno Debast met zijn arm het aangezicht van Gustaf Nilsson. Volgens de VAR was dat voldoende om een penalty te geven en na het bekijken van de beelden deelde ook ref Erik Lambrechts die mening. Cameron Puertas zette de elfmeter netjes om, Debast kreeg zijn tweede gele kaart.

"Het zijn geen gemakkelijke fases. Het is wel opgezocht, maar het is ook niet nodig van Debast. Je kan er van maken wat je wilt. Laat ons zeggen dat dit in het verlengde is van de kopstoot van Wijndal. Er is ook een wonde bij Nilsson", stelde analist Gert Verheyen bij Eleven Sports/DAZN. "Er is natuurlijk wel een beweging met de arm. Dus je geeft de scheidsrechter een excuus om te gaan kijken", vulde commentator Aster Nzeyimana aan. "Ik vind het half en half. Ze zijn tegenwoordig veel te streng bij dergelijke fases, maar je kan hem geven", besloot Wesley Sonck.

Hazard geblesseerd

Gelukkig voor Anderlecht kon het met een mannetje minder alsnog de overwinning over de streep trekken dankzij een doelpunt van invaller Francis Amuzu. Maar Debast zal er komend weekend tegen KRC Genk dus normaal gezien niet bij zijn wegens zijn schorsing. En dat terwijl met Thorgan Hazard nog een tweede sterkhouder geblesseerd uitviel. Aan coach Brian Riemer dus om met gepaste oplossingen te komen.

De rode kaart voor Debast was terecht ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

136
136
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

62
62
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

8
8
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

64
64
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

47
47
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

63
63
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

246
246
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

30
30
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

394
394
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

260
260
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

347
347
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

114
114
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

69
69
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

438
438
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

338
338
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

129
129
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

481
481
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

293
293
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

181
181

Meer sportnieuws