Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

door
Analisten vellen verdict over veelbesproken rode kaart Debast

RSC Anderlecht heeft de leiding in de Champions' Play-Offs overgenomen. De recordkampioen slaagde er op eigen veld namelijk in om eindelijk te winnen van Union SG: 2-1. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit deze Brusselse derby.

Vorige week kreeg Anderlecht al een uitgelezen kans om na lange tijd alleen aan de leiding te komen in het klassement. Maar Paars-Wit verloor toen op het veld van Club Brugge. Zondag volgde echter een herkansing. Al moest RSCA daarvoor wel voor de eerste keer in tien onderlinge confrontaties zien te winnen van Union.

En de recordkampioen ging op eigen veld ook sterk van start. Zo wist Kasper Dolberg de score te openen na een rebound. Union kreeg vervolgens de nodige kansen om langszij te komen, maar leek daar aanvankelijk niet in te slagen. Tot de wedstrijdleiding zich met de zaken ging bemoeien.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Rode kaart Debast

Na een duel in de zestien raakte Zeno Debast met zijn arm het aangezicht van Gustaf Nilsson. Volgens de VAR was dat voldoende om een penalty te geven en na het bekijken van de beelden deelde ook ref Erik Lambrechts die mening. Cameron Puertas zette de elfmeter netjes om, Debast kreeg zijn tweede gele kaart.

"Het zijn geen gemakkelijke fases. Het is wel opgezocht, maar het is ook niet nodig van Debast. Je kan er van maken wat je wilt. Laat ons zeggen dat dit in het verlengde is van de kopstoot van Wijndal. Er is ook een wonde bij Nilsson", stelde analist Gert Verheyen bij Eleven Sports/DAZN. "Er is natuurlijk wel een beweging met de arm. Dus je geeft de scheidsrechter een excuus om te gaan kijken", vulde commentator Aster Nzeyimana aan. "Ik vind het half en half. Ze zijn tegenwoordig veel te streng bij dergelijke fases, maar je kan hem geven", besloot Wesley Sonck.

Hazard geblesseerd

Gelukkig voor Anderlecht kon het met een mannetje minder alsnog de overwinning over de streep trekken dankzij een doelpunt van invaller Francis Amuzu. Maar Debast zal er komend weekend tegen KRC Genk dus normaal gezien niet bij zijn wegens zijn schorsing. En dat terwijl met Thorgan Hazard nog een tweede sterkhouder geblesseerd uitviel. Aan coach Brian Riemer dus om met gepaste oplossingen te komen.

De rode kaart voor Debast was terecht ...

Meest recent

Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

23
23
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

29
29
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

56
56
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

46
46
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

52
52
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

318
318
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

75
75
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

42
42
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

163
163
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

206
206
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

255
255
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

125
125
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

184
184
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

413
413
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

97
97
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

579
579
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

336
336
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

145
145
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

155
155
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

81
81
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121

Meer sportnieuws