Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

1454 stemmen
Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

KRC Genk heeft afgelopen weekend voor het eerst averij opgelopen in de Champions' Play-Offs. De Limburgers leken nochtans op weg naar de zege. Maar door een blunder in de defensie werd alsnog verloren van een tienkoppig Cercle Brugge.

Door de moeizame kwalificatie werd op voorhand weinig verwacht van Genk in de nacompetitie. Maar in een vernieuwde veldbezetting ging de ploeg van coach Wouter Vrancken als een wervelwind van start. Zo werden de eerste twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Union SG telkens winnend afgesloten.

Racing kreeg zaterdag dan ook een uitgelezen kans om zich weer volledig in het titeldebat te mengen. Daarvoor moest op eigen veld wel gewonnen worden van het verraderlijke Cercle. Genk ging echter sterk van start en kwam verdiend op voorsprong via Tolu Arokodare.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Pijnlijke blunder

Daarna leek er lange tijd geen vuiltje aan de lucht. Zeker toen de Bruggelingen ook nog een rode kaart incasseerden. Maar plots verkeek Mujaid Sadick zich volledig op een lange bal. Doelman Maarten Vandevoordt probeerde de meubelen nog te redden, maar bood Kazeem Olaigbe zo de 1-1 aan.

Een peperdure blunder dus. "Er komt een lange bal, die Mujaid wil wegwerken. Maar hij schat die bal verkeerd in en trapt ernaast", analyseerde Vandevoordt bij Het Belang van Limburg. "Ik sprint dus uit mijn doel en spring er vol naar. Ik zat er nog bij, maar tik hem tegen iemand aan. In de kluts valt die bal voor de voeten van Olaigbe, die gewoon kan binnentikken. Heel pijnlijk."

Zeven punten achterstand

Door dit puntenverlies telt Genk plots weer zeven punten achterstand op leider RSC Anderlecht. Met nog zeven speeldagen en heel wat onderlinge duels te gaan kan er weliswaar nog veel gebeuren, toch lijkt een eventuele titel momenteel erg ver weg. "Alles kan nog. Er volgen nog zeven matchen, dus moeten we weer rechtstaan en ons focussen op de match van volgende week tegen Anderlecht", bleef verdediger Mark McKenzie strijdvaardig.

De titel is gaan vliegen voor Genk ...

Meest recent

Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

6
6
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

80
80
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

170
170
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

298
298
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

73
73
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

561
561
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

267
267
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

304
304
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

34
34
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

421
421
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

89
89
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

680
680
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

421
421
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

473
473
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

496
496
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

80
80
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

803
803
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

376
376
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1149
1149
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

233
233
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1229
1229
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

498
498
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

221
221
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1476
1476

Meer sportnieuws