Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

door
Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

KRC Genk heeft afgelopen weekend voor het eerst averij opgelopen in de Champions' Play-Offs. De Limburgers leken nochtans op weg naar de zege. Maar door een blunder in de defensie werd alsnog verloren van een tienkoppig Cercle Brugge.

Door de moeizame kwalificatie werd op voorhand weinig verwacht van Genk in de nacompetitie. Maar in een vernieuwde veldbezetting ging de ploeg van coach Wouter Vrancken als een wervelwind van start. Zo werden de eerste twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Union SG telkens winnend afgesloten.

Racing kreeg zaterdag dan ook een uitgelezen kans om zich weer volledig in het titeldebat te mengen. Daarvoor moest op eigen veld wel gewonnen worden van het verraderlijke Cercle. Genk ging echter sterk van start en kwam verdiend op voorsprong via Tolu Arokodare.

LEES OOK: Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

Pijnlijke blunder

Daarna leek er lange tijd geen vuiltje aan de lucht. Zeker toen de Bruggelingen ook nog een rode kaart incasseerden. Maar plots verkeek Mujaid Sadick zich volledig op een lange bal. Doelman Maarten Vandevoordt probeerde de meubelen nog te redden, maar bood Kazeem Olaigbe zo de 1-1 aan.

Een peperdure blunder dus. "Er komt een lange bal, die Mujaid wil wegwerken. Maar hij schat die bal verkeerd in en trapt ernaast", analyseerde Vandevoordt bij Het Belang van Limburg. "Ik sprint dus uit mijn doel en spring er vol naar. Ik zat er nog bij, maar tik hem tegen iemand aan. In de kluts valt die bal voor de voeten van Olaigbe, die gewoon kan binnentikken. Heel pijnlijk."

Zeven punten achterstand

Door dit puntenverlies telt Genk plots weer zeven punten achterstand op leider RSC Anderlecht. Met nog zeven speeldagen en heel wat onderlinge duels te gaan kan er weliswaar nog veel gebeuren, toch lijkt een eventuele titel momenteel erg ver weg. "Alles kan nog. Er volgen nog zeven matchen, dus moeten we weer rechtstaan en ons focussen op de match van volgende week tegen Anderlecht", bleef verdediger Mark McKenzie strijdvaardig.

De titel is gaan vliegen voor Genk ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

12
12
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

9
9
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

43
43
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

75
75
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

255
255
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

255
255
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

167
167
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

201
201
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

180
180
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

107
107
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

118
118
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

59
59
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

170
170
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

443
443
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

376
376
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

273
273
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

134
134
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

424
424
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

807
807
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

228
228
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

175
175
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

422
422
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws