Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

1454 stemmen
Vandevoordt geeft oorzaak voor peperdure blunder

KRC Genk heeft afgelopen weekend voor het eerst averij opgelopen in de Champions' Play-Offs. De Limburgers leken nochtans op weg naar de zege. Maar door een blunder in de defensie werd alsnog verloren van een tienkoppig Cercle Brugge.

Door de moeizame kwalificatie werd op voorhand weinig verwacht van Genk in de nacompetitie. Maar in een vernieuwde veldbezetting ging de ploeg van coach Wouter Vrancken als een wervelwind van start. Zo werden de eerste twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Union SG telkens winnend afgesloten.

Racing kreeg zaterdag dan ook een uitgelezen kans om zich weer volledig in het titeldebat te mengen. Daarvoor moest op eigen veld wel gewonnen worden van het verraderlijke Cercle. Genk ging echter sterk van start en kwam verdiend op voorsprong via Tolu Arokodare.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Pijnlijke blunder

Daarna leek er lange tijd geen vuiltje aan de lucht. Zeker toen de Bruggelingen ook nog een rode kaart incasseerden. Maar plots verkeek Mujaid Sadick zich volledig op een lange bal. Doelman Maarten Vandevoordt probeerde de meubelen nog te redden, maar bood Kazeem Olaigbe zo de 1-1 aan.

Een peperdure blunder dus. "Er komt een lange bal, die Mujaid wil wegwerken. Maar hij schat die bal verkeerd in en trapt ernaast", analyseerde Vandevoordt bij Het Belang van Limburg. "Ik sprint dus uit mijn doel en spring er vol naar. Ik zat er nog bij, maar tik hem tegen iemand aan. In de kluts valt die bal voor de voeten van Olaigbe, die gewoon kan binnentikken. Heel pijnlijk."

Zeven punten achterstand

Door dit puntenverlies telt Genk plots weer zeven punten achterstand op leider RSC Anderlecht. Met nog zeven speeldagen en heel wat onderlinge duels te gaan kan er weliswaar nog veel gebeuren, toch lijkt een eventuele titel momenteel erg ver weg. "Alles kan nog. Er volgen nog zeven matchen, dus moeten we weer rechtstaan en ons focussen op de match van volgende week tegen Anderlecht", bleef verdediger Mark McKenzie strijdvaardig.

🚀

De titel is gaan vliegen voor Genk ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

22
22
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

63
63
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

91
91
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

31
31
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

150
150
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

499
499
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

450
450
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

854
854
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

362
362
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

697
697
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

598
598
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws