Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

door
Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

Na een fraaie start in de play-offs bleef Racing Genk vandaag met een zuur gevoel achter. Een tienkoppig Cercle Brugge haalde in het slot nog een achterstand op na een gruwelijke blunder. Beide ploegen blijven zo ongeslagen in deze nacompetitie, al zal dat gelijkspel vooral voor de Vereniging als een overwinning aanvoelen.

Met Racing Genk en Cercle Brugge stonden twee van de positieve verrassingen tegenover mekaar uit het prille begin van de Play-Offs. De Limburgers waren zowaar genaderd tot op slechts vijf punten van de leiders, Cercle pakte al knap vier op zes en mikte vol op een Europees ticket.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Thuisploeg opent debatten

De start van de wedstrijd was veelbelovend: een fraaie hak van Denkey dwong Vandevoordt meteen tot een redding, aan de overzijde kwam Tolu een teen tekort om Warleson te verrassen. Iets voorbij het kwartier was het toch opnieuw raak voor de Limburgers: Kayembe pakte vanop links uit met een fraaie voorzet en centraal knikte Tolu de 1-0 in doel.

Vrancken zag zijn team een prima eerste halfuur afwerken met ook nog een hard schot van Hrosovsky dat over vloog, Cercle had voorlopig weinig in de pap te brokken. In het slotkwartier kwamen er toch wat halve mogelijkheden voor de Vereniging: Minda schoot ruim naast en Augusto was te verrast om mistasten van Maarten Vandevoordt af te straffen. Halfweg had Genk een krappe voorsprong te pakken.

Tienkoppige Vereniging dankt blunderend Genk

Meteen na rust greep Muslic in: Ravych en Lemaréchal werden vervangen door Popovic en Olaigbe. Cercle toonde zich in het eerste kwartier na rust een paar keer gevaarlijk via Denkey, zijn beste kans tikte de topschutter van dichtbij in het zijnet. Aan de overzijde kwam Genk niet meer tot kansen en zo speelde het toch wat met zijn geluk.

Op twintig minuten van het einde kwam de bal nog eens met wat geluk bij Kayembe, die mikte van dichtbij op een prima Warleson. Even later leek het helemaal boeken toe voor Cercle: Popovic (nog maar een 30' op het veld) haalde de doorgebroken Tolu onderuit en kreeg terecht een rode kaart. Maar het onwaarschijnlijke gebeurde nadien toch: zowel Sadick als Vandevoordt gingen gruwelijk in de fout en invaller Olaigbe legde de bal in een leeg doel: 1-1. Een Genkse reactie bleef nadien uit (ondanks nog één dikke kans voor McKenzie) en zo blijven Vrancken en co met een kleine kater achter na vanavond. Cercle blijft positief verrassen in deze nacompetitie.

Scoreverloop:

1-0 (18') Tolu, 1-1 (77') Olaigbe

Bijzonderheid:

Popovic (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart (74')

Is dit de doodsteek voor de titelambities van Genk?

Meest recent

Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

26
26
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

46
46
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

55
55
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

139
139
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

20
20
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

292
292
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

198
198
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

235
235
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

45
45
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

210
210
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

81
81
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

828
828
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

515
515
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

192
192
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

102
102
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

185
185
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

385
385
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

312
312
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

149
149
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

298
298
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

286
286

Meer sportnieuws