Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

door
Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

Na een fraaie start in de play-offs bleef Racing Genk vandaag met een zuur gevoel achter. Een tienkoppig Cercle Brugge haalde in het slot nog een achterstand op na een gruwelijke blunder. Beide ploegen blijven zo ongeslagen in deze nacompetitie, al zal dat gelijkspel vooral voor de Vereniging als een overwinning aanvoelen.

Met Racing Genk en Cercle Brugge stonden twee van de positieve verrassingen tegenover mekaar uit het prille begin van de Play-Offs. De Limburgers waren zowaar genaderd tot op slechts vijf punten van de leiders, Cercle pakte al knap vier op zes en mikte vol op een Europees ticket.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Thuisploeg opent debatten

De start van de wedstrijd was veelbelovend: een fraaie hak van Denkey dwong Vandevoordt meteen tot een redding, aan de overzijde kwam Tolu een teen tekort om Warleson te verrassen. Iets voorbij het kwartier was het toch opnieuw raak voor de Limburgers: Kayembe pakte vanop links uit met een fraaie voorzet en centraal knikte Tolu de 1-0 in doel.

Vrancken zag zijn team een prima eerste halfuur afwerken met ook nog een hard schot van Hrosovsky dat over vloog, Cercle had voorlopig weinig in de pap te brokken. In het slotkwartier kwamen er toch wat halve mogelijkheden voor de Vereniging: Minda schoot ruim naast en Augusto was te verrast om mistasten van Maarten Vandevoordt af te straffen. Halfweg had Genk een krappe voorsprong te pakken.

Tienkoppige Vereniging dankt blunderend Genk

Meteen na rust greep Muslic in: Ravych en Lemaréchal werden vervangen door Popovic en Olaigbe. Cercle toonde zich in het eerste kwartier na rust een paar keer gevaarlijk via Denkey, zijn beste kans tikte de topschutter van dichtbij in het zijnet. Aan de overzijde kwam Genk niet meer tot kansen en zo speelde het toch wat met zijn geluk.

Op twintig minuten van het einde kwam de bal nog eens met wat geluk bij Kayembe, die mikte van dichtbij op een prima Warleson. Even later leek het helemaal boeken toe voor Cercle: Popovic (nog maar een 30' op het veld) haalde de doorgebroken Tolu onderuit en kreeg terecht een rode kaart. Maar het onwaarschijnlijke gebeurde nadien toch: zowel Sadick als Vandevoordt gingen gruwelijk in de fout en invaller Olaigbe legde de bal in een leeg doel: 1-1. Een Genkse reactie bleef nadien uit (ondanks nog één dikke kans voor McKenzie) en zo blijven Vrancken en co met een kleine kater achter na vanavond. Cercle blijft positief verrassen in deze nacompetitie.

Scoreverloop:

1-0 (18') Tolu, 1-1 (77') Olaigbe

Bijzonderheid:

Popovic (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart (74')

Is dit de doodsteek voor de titelambities van Genk?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

83
83
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

101
101
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

60
60
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1083
1083
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

180
180
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

297
297
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

712
712
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

183
183
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

322
322
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws