Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

418 stemmen
Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

Na een fraaie start in de play-offs bleef Racing Genk vandaag met een zuur gevoel achter. Een tienkoppig Cercle Brugge haalde in het slot nog een achterstand op na een gruwelijke blunder. Beide ploegen blijven zo ongeslagen in deze nacompetitie, al zal dat gelijkspel vooral voor de Vereniging als een overwinning aanvoelen.

Met Racing Genk en Cercle Brugge stonden twee van de positieve verrassingen tegenover mekaar uit het prille begin van de Play-Offs. De Limburgers waren zowaar genaderd tot op slechts vijf punten van de leiders, Cercle pakte al knap vier op zes en mikte vol op een Europees ticket.

LEES OOK: Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Thuisploeg opent debatten

De start van de wedstrijd was veelbelovend: een fraaie hak van Denkey dwong Vandevoordt meteen tot een redding, aan de overzijde kwam Tolu een teen tekort om Warleson te verrassen. Iets voorbij het kwartier was het toch opnieuw raak voor de Limburgers: Kayembe pakte vanop links uit met een fraaie voorzet en centraal knikte Tolu de 1-0 in doel.

Vrancken zag zijn team een prima eerste halfuur afwerken met ook nog een hard schot van Hrosovsky dat over vloog, Cercle had voorlopig weinig in de pap te brokken. In het slotkwartier kwamen er toch wat halve mogelijkheden voor de Vereniging: Minda schoot ruim naast en Augusto was te verrast om mistasten van Maarten Vandevoordt af te straffen. Halfweg had Genk een krappe voorsprong te pakken.

Tienkoppige Vereniging dankt blunderend Genk

Meteen na rust greep Muslic in: Ravych en Lemaréchal werden vervangen door Popovic en Olaigbe. Cercle toonde zich in het eerste kwartier na rust een paar keer gevaarlijk via Denkey, zijn beste kans tikte de topschutter van dichtbij in het zijnet. Aan de overzijde kwam Genk niet meer tot kansen en zo speelde het toch wat met zijn geluk.

Op twintig minuten van het einde kwam de bal nog eens met wat geluk bij Kayembe, die mikte van dichtbij op een prima Warleson. Even later leek het helemaal boeken toe voor Cercle: Popovic (nog maar een 30' op het veld) haalde de doorgebroken Tolu onderuit en kreeg terecht een rode kaart. Maar het onwaarschijnlijke gebeurde nadien toch: zowel Sadick als Vandevoordt gingen gruwelijk in de fout en invaller Olaigbe legde de bal in een leeg doel: 1-1. Een Genkse reactie bleef nadien uit (ondanks nog één dikke kans voor McKenzie) en zo blijven Vrancken en co met een kleine kater achter na vanavond. Cercle blijft positief verrassen in deze nacompetitie.

Scoreverloop:

1-0 (18') Tolu, 1-1 (77') Olaigbe

Bijzonderheid:

Popovic (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart (74')

Is dit de doodsteek voor de titelambities van Genk?

Meest recent

'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

49
49
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

20
20
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

198
198
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

48
48
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

72
72
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

58
58
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

45
45
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

181
181
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

71
71
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

56
56
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

161
161
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

149
149
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

35
35
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

366
366
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

187
187
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

56
56
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

257
257
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

163
163
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

154
154
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

98
98
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

461
461
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

356
356

Meer sportnieuws