Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

418 stemmen
Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

Na een fraaie start in de play-offs bleef Racing Genk vandaag met een zuur gevoel achter. Een tienkoppig Cercle Brugge haalde in het slot nog een achterstand op na een gruwelijke blunder. Beide ploegen blijven zo ongeslagen in deze nacompetitie, al zal dat gelijkspel vooral voor de Vereniging als een overwinning aanvoelen.

Met Racing Genk en Cercle Brugge stonden twee van de positieve verrassingen tegenover mekaar uit het prille begin van de Play-Offs. De Limburgers waren zowaar genaderd tot op slechts vijf punten van de leiders, Cercle pakte al knap vier op zes en mikte vol op een Europees ticket.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Thuisploeg opent debatten

De start van de wedstrijd was veelbelovend: een fraaie hak van Denkey dwong Vandevoordt meteen tot een redding, aan de overzijde kwam Tolu een teen tekort om Warleson te verrassen. Iets voorbij het kwartier was het toch opnieuw raak voor de Limburgers: Kayembe pakte vanop links uit met een fraaie voorzet en centraal knikte Tolu de 1-0 in doel.

Vrancken zag zijn team een prima eerste halfuur afwerken met ook nog een hard schot van Hrosovsky dat over vloog, Cercle had voorlopig weinig in de pap te brokken. In het slotkwartier kwamen er toch wat halve mogelijkheden voor de Vereniging: Minda schoot ruim naast en Augusto was te verrast om mistasten van Maarten Vandevoordt af te straffen. Halfweg had Genk een krappe voorsprong te pakken.

Tienkoppige Vereniging dankt blunderend Genk

Meteen na rust greep Muslic in: Ravych en Lemaréchal werden vervangen door Popovic en Olaigbe. Cercle toonde zich in het eerste kwartier na rust een paar keer gevaarlijk via Denkey, zijn beste kans tikte de topschutter van dichtbij in het zijnet. Aan de overzijde kwam Genk niet meer tot kansen en zo speelde het toch wat met zijn geluk.

Op twintig minuten van het einde kwam de bal nog eens met wat geluk bij Kayembe, die mikte van dichtbij op een prima Warleson. Even later leek het helemaal boeken toe voor Cercle: Popovic (nog maar een 30' op het veld) haalde de doorgebroken Tolu onderuit en kreeg terecht een rode kaart. Maar het onwaarschijnlijke gebeurde nadien toch: zowel Sadick als Vandevoordt gingen gruwelijk in de fout en invaller Olaigbe legde de bal in een leeg doel: 1-1. Een Genkse reactie bleef nadien uit (ondanks nog één dikke kans voor McKenzie) en zo blijven Vrancken en co met een kleine kater achter na vanavond. Cercle blijft positief verrassen in deze nacompetitie.

Scoreverloop:

1-0 (18') Tolu, 1-1 (77') Olaigbe

Bijzonderheid:

Popovic (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart (74')

Is dit de doodsteek voor de titelambities van Genk?

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

39
39
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

117
117
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

77
77
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

60
60
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

167
167
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

523
523
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

80
80
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

223
223
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

139
139
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

75
75
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

69
69
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

198
198
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

677
677
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

54
54
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

71
71
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

453
453
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

465
465
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

574
574
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1120
1120
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

572
572
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

116
116
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

156
156
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

124
124
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

173
173

Meer sportnieuws