Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

418 stemmen
Tienkoppig Cercle laat blunderend Genk met ferme kater achter

Na een fraaie start in de play-offs bleef Racing Genk vandaag met een zuur gevoel achter. Een tienkoppig Cercle Brugge haalde in het slot nog een achterstand op na een gruwelijke blunder. Beide ploegen blijven zo ongeslagen in deze nacompetitie, al zal dat gelijkspel vooral voor de Vereniging als een overwinning aanvoelen.

Met Racing Genk en Cercle Brugge stonden twee van de positieve verrassingen tegenover mekaar uit het prille begin van de Play-Offs. De Limburgers waren zowaar genaderd tot op slechts vijf punten van de leiders, Cercle pakte al knap vier op zes en mikte vol op een Europees ticket.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Thuisploeg opent debatten

De start van de wedstrijd was veelbelovend: een fraaie hak van Denkey dwong Vandevoordt meteen tot een redding, aan de overzijde kwam Tolu een teen tekort om Warleson te verrassen. Iets voorbij het kwartier was het toch opnieuw raak voor de Limburgers: Kayembe pakte vanop links uit met een fraaie voorzet en centraal knikte Tolu de 1-0 in doel.

Vrancken zag zijn team een prima eerste halfuur afwerken met ook nog een hard schot van Hrosovsky dat over vloog, Cercle had voorlopig weinig in de pap te brokken. In het slotkwartier kwamen er toch wat halve mogelijkheden voor de Vereniging: Minda schoot ruim naast en Augusto was te verrast om mistasten van Maarten Vandevoordt af te straffen. Halfweg had Genk een krappe voorsprong te pakken.

Tienkoppige Vereniging dankt blunderend Genk

Meteen na rust greep Muslic in: Ravych en Lemaréchal werden vervangen door Popovic en Olaigbe. Cercle toonde zich in het eerste kwartier na rust een paar keer gevaarlijk via Denkey, zijn beste kans tikte de topschutter van dichtbij in het zijnet. Aan de overzijde kwam Genk niet meer tot kansen en zo speelde het toch wat met zijn geluk.

Op twintig minuten van het einde kwam de bal nog eens met wat geluk bij Kayembe, die mikte van dichtbij op een prima Warleson. Even later leek het helemaal boeken toe voor Cercle: Popovic (nog maar een 30' op het veld) haalde de doorgebroken Tolu onderuit en kreeg terecht een rode kaart. Maar het onwaarschijnlijke gebeurde nadien toch: zowel Sadick als Vandevoordt gingen gruwelijk in de fout en invaller Olaigbe legde de bal in een leeg doel: 1-1. Een Genkse reactie bleef nadien uit (ondanks nog één dikke kans voor McKenzie) en zo blijven Vrancken en co met een kleine kater achter na vanavond. Cercle blijft positief verrassen in deze nacompetitie.

Scoreverloop:

1-0 (18') Tolu, 1-1 (77') Olaigbe

Bijzonderheid:

Popovic (Cercle Brugge) krijgt een rode kaart (74')

Is dit de doodsteek voor de titelambities van Genk?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

67
67
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

23
23
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

125
125
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

231
231
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

272
272
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

176
176
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

224
224
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

129
129
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

130
130
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

277
277
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

258
258
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

567
567
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

448
448
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws